Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Optymista ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

gunio1991 pisze:
wojteks pisze:Na 5G powszechnie dostępne o dużym pokryciu to jeszcze lata będzie trzeba poczekać.

Trudno się tego domyśleć :rotfl2:

Za rok może pół w miarę komfortowe użytkowanie pewnie będzie możliwe dla niektórych jeśli teraz w ogóle nie jest.
Może oferty będą dużo lepsze, albo poprzednie będą zmieniane, 100GB to będzie kropla w morzu przy takich standardach.
W PL internet (telefonia mobilna) jest bardzo tani a z czegoś te inwestycje w pasma i stacje bazowe trzeba finansować, rozdawnictwa nie będzie (już było). 5G pojawi się w centrach dużych miast i przy głównych drogach (S-ki i autostrady), reklama będzie sprzedawać usługi a rzeczywistość będzie taka jak u tych co mają tylko resztki zasięgu LTE800/900.

Stacje bazowe 5G co 300m? Tylko w dużym mieście będą miały sens, poza miastami pozostanie pasmo 700HMz (kiedyś dostępne) i zasięgi podobne do LTE800.
Nie pomagam na PW!
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: DonMattheo »

W aktualizacji stacji BTS z dn. 27.04.2020 UKE pierwszy raz udostępniło zezwolenia na 5G.
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: HashMap »

Ech, jedyny powód by trzymać kartę INK50 właśnie zniknął. "Dzień bez limitu" ma teraz limit 10GB, potem 1Mbit/s. A jeszcze z miesiąc temu mogłem pobrać 100GB. Internet na kartę robi się mocno kijową w opcją.
Rick
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-01-21, 13:34

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Rick »

Czy kolega HashMap ma na myśli starszą wersję PINK50 czy nowszą INK50 ? pytam bowiem w INK50 od samego początku był lejek 1Mbit/s po przekroczeniu 10GB w usłudze Dzien bez limitu GB , oczywiście w starszej taryfie PINK - Dzień bez limitu kosztował 4zł i można bylo pobrac do 100GB bez obawy o lejek, w nowszej INK Dzień bez Limitu GB 5zł.
Szukałem regulaminu ale w tym rozgardiaszu regulaminowym nie mogłem się doszukać czy coś pozmieniali czy nadal jest po staremu, na forum playa cisza, zatem przydałoby się aby ktoś inny mógł to potwierdzić / zaprzeczyć.
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: HashMap »

Mam na myśli INK50. Wcześniej pobierałem na niej 100GB. To była dobra opcja w razie konieczności pobrania większej paczki danych. Nie wiem, czy to coś zmienia, ale z rok temu na tej samej karcie był Pink9.
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Czy w RBM na Karte 5 po wykorzystaniu limitu 100 GB (za 40 zł.) nie ma już lejka 1 Mb/s?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Nie ma. I nigdy nie było w tej ofercie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Dzięki. A w Play Internet na Kartę 9 w usłudze "Internet bez limitu w Play Internet na Kartę co miesiąc" za 49 zł. jest lejek po pobraniu 100 GB?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Tak

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Debik pisze:@eddie W RBM5 w teorii 100Gb ale w praktyce można dobić do 150-200 GB bez lejka...
To od czego to zależy? Wczoraj u mnie po wykorzystaniu 100 GB w RBM5 zero netu. Co to to znaczy, że zależy od lokalizacji?
Czy w PiNK9 (IBL) lub INK (MBL) po przekroczeniu 100 GB od razu włącza się lejek czy można więcej pociągnąć bez lejka? Która opcja lepsza?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Zależy od szczęścia BTS itd

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Hermogenes »

U mnie bardzo szybko znikała kasa z konta. Pozdrawiam Hermogenes
n1rbf49lzjx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-12-13, 09:56

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: n1rbf49lzjx »

Jeśli ktoś jest zainteresowany możliwością migracji z Fakt mobile na RBM7/RBM5 to pisać na priv. Sposób banalny i aktualny.
n1rbf49lzjx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-12-13, 09:56

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: n1rbf49lzjx »

A oto epilog do mojego posta z 3 czerwca 2020. Epilog pod tytułem "jak to nie warto pomagać innym ludziom i dzielić się pomysłami". Kilka osób do mnie napisało i wszystkim (oprócz jednej) zdradziłem pomysł jak to z fakt przejść do RBM7/RBM5. Efekt taki że niedługo potem ktoś to podkablował do Fakt i teraz już się nie da tego zrobić. A sposób polegał na zadzwonieniu na infolinię i zmianę taryfy. Nie warto pomagać ludziom-to tylko taka konkluzja bo sam z tego "myku" korzystałem a teraz lipa.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

I serio myślisz ze to przez to ?

Pracownicy na infolini "nie wiedzieli" o tym, czy można migrować czy nie można ? LOL...

Poza tym jak uzywałeś tego codziennie np dla korzyscie na necie itp to wcale się nie dziwię że zamkneli ta "furtkę"
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Anil321 »

Dokładnie, to nie musiało być wcale podkablowanie. Operatorzy monitorują co się dzieje i mają na pewno swoich analityków więc jak zobaczyli anomalie jakąś to szybko zamknęli furtkę. Równie dobrze nawet gdybyś nigdy tego nie opisał to mogli to "naprawić" tylko np nieco później bo dłużej zajęłoby im wyłapanie tego
krychun3
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-12-03, 16:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: krychun3 »

Ja zadzwoniłem w tym samym tygodniu kilka razy i sami dociekali i sprawdzali kilka minut taką możliwość, i się nie zgodzili na przeniesienie, koniec końców nie skorzystałem z niczego.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

To była furtaka niezgodna z regulaminem a działała tylko bo niektórzy konsultanci go nie znali, ale teraz to bez znaczenia bo 4 m-ce w Play mozna mieć 100GB na pre-paidach za 3-5 zł a kart do bólu.
Simplus2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-05-18, 11:08

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Simplus2 »

matek451 pisze: 4 m-ce w Play mozna mieć 100GB na pre-paidach za 3-5 zł a kart do bólu.
a podpowiesz jak? nie śledzę nowinek :facepalm:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Simplus2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-05-18, 11:08

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Simplus2 »

Dzięki wielkie :)
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: cis_krk »

Matek robi darmowa ale nie do końca zgodną z prawda reklamę play jak nie doładujesz w ciągu tych kilku dni od aktywacji startera aby przedłużyć ważność te 100 GB zostają uziemione szkoda zachodu na cebulowanie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

A po co doładowywać jak się ma taryfę odNOWA, nie zabieraj głosu w sprawach o których nie masz pojęcia bo dezinformujesz uzytkowników forum , ja w przeciwieństwie do ciebie posługuje się regulaminami https://www.play.pl/oferta/play-karta/p ... te-odnowa/
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@cis_krk, nie wprowadzaj w błąd i nie opowiadaj głupot. Nie trzeba nic ładować przez minimum rok, a nawet wiele lat.

Kupujesz dowolny starter z taryfą głosową Play/RBM/Fakt lub bierzesz darmówkę (jeśli umiesz zdobyć).
Do wyboru masz taryfy płatne 5zł: PnK, PnKRWK, PnKLT, FPnK, OdN, rbmE, rbmSM, rbmSMpl, FaktM oraz starsze RBM1, RBM5 i Freshe (ale trudne do zdobycia) lub darmowe PnK1, rbmE1, PnKSurf. Można też przenieść numer do PnK z innej sieci (nawet na poczcie).

Rejestrujesz, aktywujesz i migrujesz do OdN (bezpośrednio lub gdyby bezpośrednio się nie dało, to pośrednio przez PnK).
Aktywujesz 100GB na wszystko, czyli "100GB na Start" (100nS) i dodatkowo 100GB na apki, czyli "100GB na Lato" (100nA).

W OdN masz ważność minimum 12 miesięcy, Stan Darmowy i brak limitu prędkości. Można też migrować do PnKRWK i włączyć 365dWK (365 dni Ważności Konta) darmowym kodem, ale w PnKRWK nie ma SD i jest górny limit prędkości 7/1 Mbit/s (jeśli nie wykupisz płatnego pakietu cyklicznego - nie jest to nigdzie opisane ale tak jest).

Dlatego OdN.
Nic nie trzeba ładować, ważność minimum 12 miesięcy (od ostatniej aktywności internetowej czy głosowej poza sieć, czy zużycia jakiegokolwiek pakietu i kilku innych jeszcze rzeczy) i brak ograniczenia prędkości.
Minimum, bo jak wykonasz chociaż 1 „aktywność” raz w roku, to numer w OdN masz ważny na kolejny minimum rok od momentu wykonania tej "aktywności" (czyli efektywnie po wieki, i tak jest ta oferta/taryfa reklamowana). "Aktywnością" jest też korzystanie z tych darmowych GB.

Więc masz 200 GB na lipiec (100GB na wszystko i 100GB na apki), 200 GB na sierpień, 200 GB na wrzesień i 100GB na październik (precyzyjnie to do 30 października).
Lub wielokrotność tych ilości GB w zależności na ilu kartach odpalisz te promocje.

PS. 100nS jest ważne 30 dni od uruchomienia, a uruchomić możesz, ostatni 4. raz (na 4. karcie), 30 września.
100nA jest od razu ważne 3 miesiące do 30 września.

---edit 4 razy---
- dopisałem kilka ważnych i ciekawych informacji, aby info było bardziej kompletne i przydatne.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

100GB/200GB za darmo lub 1-2 piwa więc reklamować nie trzeba, kazdy kto ma choć trochę oleju w głowie skorzysta , nawet jak nie ma zasięgu Play bo OdN to taryfa głosowa więc działa też w RK.A @jarekt jak zawsze szczegółowo aż do bólu, jak dla przeciętnego Janusza, prościej nie można.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: cis_krk »

Zwracam honor faktycznie doładowywać nie trzeba ale ważne aby była to taryfa głosowa btw strasznie się poruszyliście :gwiazdki: a wystarczyło opisać nie każdy siedzi w regulaminach bo nie ma na to zazeyczaj czasu a play już sporo razy ignorował swoje regulaminy wprowadzając zmiany wiec to żaden argument
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Debik »

Można też skorzystać na awarii w Play jeśli się zdarzy tak jak u mnie parę miesięcy temu. Pisać do konsultantów Play o rekompensate i zwracają kasę, ja tak zrobiłem i za darmo konto dłużej ważne o parę miesięcy na Rbm 5...
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Hermogenes »

Jak teraz zmienię z RBM SIEMA PL na odNOWA to mogę włączyć te darmowe pakiety? Czy kasa na koncie zostaje czy przepada? Pozdrawiam Hermogenes
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: astroneb »

zł zostają przepadają promocyjne GB ;)
ODPOWIEDZ