Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zulu144
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-05-30, 13:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: zulu144 »

Encryptize pisze: Czyli może być nawet ten starter, który jest https://www.play.pl/oferta/play-interne ... zasiegowy/ w tym linku? Ewentualnie czy wystarczy nowy starter internetowy z Playa do tego, aby móc przejść do InK50?
Jak to jest z opłatami za NBL na tym starterze po przejściu do Ink50, ale nie wykupieniu pakietu 24GB/rok.
Sporadycznie go używam od grudnia 2018. Doładowywałem konto symbolicznie po 5 zł aby mieć ważne konto na wychodzące. Za NBL raz pobrało tylko 5 zł i jest cały czas aktywne w play24.
Praktycznie jak doładuję konto za 5 zł to ma 5-6 nocek za darmo bez opłat i mały bonus (gdy ważne są wychodzące) ale nie zera 5zł z głównego konta. Już 2 razy tak się zdarzyło w w czerwcu i teraz we wrześniu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Nie pobrało Ci opłaty co miesiąc ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
zulu144
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-05-30, 13:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: zulu144 »

onken pisze:Nie pobrało Ci opłaty co miesiąc ??
Tak, nie pobierało. Nie wiem czy powodem nie był fakt, że konto na wychodzące nie było aktywne w terminie poboru (niewykupiony pakiet 24GB/rok). Mimo że wychodzące były nie aktywne NBL na zielono przez ponad 2 miesiące bez pobierania opłat. Teraz korzystam NBL do 19.09 (data ważności na wychodzące) i sprawdzę co się stanie, gdy znowu wychodzące nie będą aktywne przez 2 miesiące.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

To mimo braku ważności na połączenia wychodzące pakiet NBL działa , tak ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
zulu144
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-05-30, 13:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: zulu144 »

onken pisze:To mimo braku ważności na połączenia wychodzące pakiet NBL działa , tak ?
Nie.
Nic takiego nie napisałem, a jak już ciągniesz za język to według mnie:
NBL nie liczy dni mimo ze jest na zielono, gdy nie są ważne wychodzące, bo nie można korzystać.

PS. chodziło o Pobór opłaty w poprzednim poście
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: st128 »

Miałem podobnie na jednej z moich kart INK50, NBL mimo że były włączone w opcji jednorazowej nie wyłączały się ani nie pobierały opłaty 5 zł,włączyłem tylko 24gb na rok i tak sobie działało przeszlo pol roku potem ten błąd znikl sam.
Sasza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-09-29, 09:01

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Sasza »

Czy można i jak zaraz zmienić taryfę z Play na kartę na RBM?
Chcę te 100 gb za 40 zl :)
Albo możecie coś lepiej poradzić?
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: eddie »

Sam używam taryfy RBM5 100GB/40zł/30dni, ale zastanawiam się nad 1TB/300zł/rok od Orange. Mam stara kartę z Orange Free. Boję się tylko słabej prędkości, ale może przesadzam, gdyż w Warszawie PLAY i Orange dobrze sobie radzą.
zulu144
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-05-30, 13:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: zulu144 »

eddie pisze:Sam używam taryfy RBM5 100GB/40zł/30dni, ale zastanawiam się nad 1TB/300zł/rok od Orange. Mam stara kartę z Orange Free. Boję się tylko słabej prędkości, ale może przesadzam, gdyż w Warszawie PLAY i Orange dobrze sobie radzą.
To sobie przelicz .
Musisz na raz zapewnić sobie środki na koncie głównym. Zanim zaczniesz korzystać z 1TB najpierw i tak zaczną schodzić środki z bonusów za doładowanie.
A nie lepiej doładować konto wysoko i włączyć stary cykl bez MMSów 7 dni z kumulacją i inkrementacją GB kod: *115*2*7#
SMS na 696 AKT7 CYKL
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: -niXon- »

Sasza pisze:Czy można i jak zaraz zmienić taryfę z Play na kartę na RBM?
Chcę te 100 gb za 40 zl :)
Albo możecie coś lepiej poradzić?
A to widziałeś ?
https://virginmobile.pl/oferty/internet
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: eddie »

zulu144 pisze:...To sobie przelicz .
Musisz na raz zapewnić sobie środki na koncie głównym. Zanim zaczniesz korzystać z 1TB najpierw i tak zaczną schodzić środki z bonusów za doładowanie.
A nie lepiej doładować konto wysoko i włączyć stary cykl bez MMSów 7 dni z kumulacją i inkrementacją GB kod: *115*2*7#
SMS na 696 AKT7 CYKL
Dzięki. Wezmę to pod uwagę, gdy skończy się ważność pakietu w RBM5.
Sasza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-09-29, 09:01

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Sasza »

-niXon- pisze:
Sasza pisze:Czy można i jak zaraz zmienić taryfę z Play na kartę na RBM?
Chcę te 100 gb za 40 zl :)
Albo możecie coś lepiej poradzić?
A to widziałeś ?
https://virginmobile.pl/oferty/internet
50 zł/120Gb + 29 zł za aktywacje, no takie so-so
Chyba Play InK już lepiej bedzie dla mnie. Ale prawdopodobnie wybiorę RBM5 ze 100Gb/40 zł.

I świetnie byłoby znaleźć coś na połączenia i SMS-y (około 100 min) za ~10 zł, dla drugiej karty SIM. Wydaje sie, że w Fakt Mobile jest pakiet na 100 minut za 9zl, ale czy rozmowy i SMS-y na Play tam są bezpłatne?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dzejk »

w a2mobile za 9,90 masz nielimitowane rozmowy, a za smsy i mmsy dodatkowe 6 zł. Razem 15,90.
w virgin za 9 zł masz 300 minut i smsów i 1gb.
Siaraq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-10-01, 22:03

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Siaraq »

Szukam dobrej oferty prepaid, ale na 6 miesięcy (pół roku przerwy i wracam, itd.)... Co będzie najlepsze?
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: mk64 »

dzejk pisze:w a2mobile za 9,90 masz nielimitowane rozmowy
Już niedługo się to zmieni na 13,90 zł.
B535 w Play
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ja.michal »

Czytam i czytam regulaminy PInK i nie wiem czy dobrze doczytałem. W taryfie 50 zł można aktywować 24 GB na rok - ok. Również w tej taryfie można aktywować NbL, DbL i TbL, ale nie można aktywować MbL. Miesiąc bez limitu (cykliczny czy nie) dostępny jest tylko dla taryf 9 zł i 19 zł. Dobrze widzę? Czy użytkownicy taryfy 50 zł mają jednak MbL dostępny (którykolwiek)?

EDIT
Jak schodzą dane w przypadku aktywowanego pakietu 24 GB na rok?
Z 2GB co miesiąc > np. TbL > bonus z doładowań > złotówki na koncie?
W przypadku aktywnych NbL najpierw idzie z pakietu 2 GB czy NbL w nocy mają absoluty priorytet ponad wszystkim?
Ostatnio zmieniony 2019-10-05, 18:57 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Nie mają :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Po pierwsze: myślę, że myślisz raczej o InK, a nie o PInK (przy czym tak naprawdę to nie wiem o czym myślisz :)).
Po drugie: w InK50 można uruchomić MbL (wbrew temu co twierdzi @onken) i to zarówno wariant jednorazowy jak i cykliczny.

---edit---
W nocy (od 0:00 do 8:59) NbL mają priorytet przed zgromadzonymi GB.
GB z pakietów i bonus z doładowań lądują na tym samym koncie i zostają wymieszane oraz mają jedną wspólną ważność (przynajmniej na razie).
Jeśli masz włączoną jakąś usługę dającą darmowy transfer, to zgromadzone GB oczywiście schodzą na dalszy plan w czasie działania tej usługi.
Złotówki z konta idą dopiero na samym końcu, gdy nie ma już GB.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ja.michal »

OK, dzięki. :ok:
InK oczywiście, aktualne taryfy.

W sumie najbardziej zależy mi na ważności konta. Jako karta awaryjna DbL i TbL są nawet wygodniejsze, bardziej elastyczne niż MbL.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

@jarekt

Wiele razy na forach było info że mając NBL w INK nie można mieć równocześnie MBL.

Więc można mieć ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ja.michal »

onken, InK 50 zł i MbL nie można mieć (przynajmniej wg regulaminu), ale okazuje się, że można jak napisał jarekt.

NbL i MbL w InK nie można mieć... niestety. :(
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Na awaryjny net, na dowolne godziny dnia (szczególnie gdy potrzeba sporo tego neta), najlepszy jest moim zdaniem DbL za 4zł (cztery zł) w PInK dający 1500 GB (tysiąc pięćset GB) za te 4zł przez niecałe 3 dni.
Koszt utrzymania takiego awaryjnego numeru w PInK przez rok to 18,87zł, które nie przepadają i można je przeznaczyć na ten DbL w trudnych chwilach...

Znam takich dla których DbL jest podstawowym netem, bo 15TB za 40zł bez umowy (prepaid) jest dobrą ofertą (czy bardzo dobrą czy wręcz rewelacyjną).
Dla przykładu: w TM na starej ofercie abo bez limitu z ograniczeniem do 20Mbit/s, można miesięcznie ściągnąć (ściągając 24h/dzień/miesiąc, z maksymalnym wysyceniem takiego łącza 20Mbit/s) maksymalnie 6 TB (nie da się fizycznie więcej).
Ostatnio zmieniony 2019-10-05, 20:03 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ja.michal »

Kłopot jest tylko taki że PInK nie ma, to stara taryfa, trzeba "dorwać" starter.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

@ jarekt mam nadzieję że teraz na dłużej zagościsz na tym Forum, jako guru pre-paid . Pozdrawiam
PS. Walka wygrana, tak jak im pisałem, nie doceniają siły społeczności.
@STUDENTKA vel @Dorotea dzięki , ,masz jaja.
Jednocześnie przepraszam za OT ale dla mnie to info dnia.
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Przydałby się przynajmniej jeden dodatkowy dział, jako główny w "INTERNET KOMÓRKOWY" albo jako sub-dział w tym dziale ("Co wybrać - usługi operatorów"), np. o takim tytule (to jest tytuł całkiem z czapy aby tylko zasygnalizować o co mi mniej więcej chodzi):

"Co wybrać w PREPAID - usługi operatorów 2G/3G/4G/5G"

Bo teraz wiecie jak jest: wszystko w jednym worku. Łatwiej by mi było wtedy zakładać nowe tematy, pisać w nich, odpowiadać, czytać i pilnować, itp. itd. (jak się rozkręcę, to bardzo by mi to pomogło w "pracy", albo też inaczej - rozkręciłbym się gdyby taki dział był :) ).

Wiem, że prepaid się zmniejsza, ale nie zostało karciarzy 50 tysięcy, tylko wciąż jest ich kilka milionów.
Wiadomo, że są tematy jakby wspólne dla abo i prepaid (np. ten temat raczej dotyczy każdego rodzaju umowy) ale sporo jest typowych tylko i wyłącznie dla prepaida.
Czasami przy małej liczbie tematów lepiej nie dzielić działu na jeszcze mniejsze części, ale prepaid jest szczególny.
Poza tym zawsze można działy z powrotem połączyć.

Nie wiem czy to dobry pomysł (nie analizowałem tego absolutnie zbyt mocno) - teraz w tym momencie mi to przyszło do głowy po tekście @matka "mam nadzieję, że teraz na dłużej...".
Można założyć temat o tym i podyskutować aby zobaczyć co inni o tym myślą. Jeśli to w ogóle wchodzi w grę (nowy dział/sub-dział).
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Blazer »

@jarekt
Jestem za dodatkowym działem. Sam miałem RBM (środki skończyły mi się 2 dni temu-wykorzystywałem na pakiety po 40zł).
Teraz np. chciałbym zorientować się jak przedłużyć ważność RBM (np.na rok) jak najniższym kosztem. Co prawda mogę sobie poprzeglądać różne tematy czy tu, czy na Telepolis, ale jakby był dział poświęcony temu zagadnieniu, to myślę że można by to szybciej ogarnąć.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dzejk »

@Blazer Właśnie od tego jest forum, żeby zadawać pytania, wymieniać się doświadczeniami. Znalazłeś odpowiedni temat o rbm, więc pisz śmiało. A jeśli nie, to utwórz nowy.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

jarekt pisze: Koszt utrzymania takiego awaryjnego numeru w PInK przez rok to 18,87zł, które nie przepadają i można je przeznaczyć na ten DbL w trudnych chwilach...
mógłbyś rozwinąć
darekka
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@darekka, o tej kwestii pisałem już kilka razy w różnych miejscach (głównie na Telepolis), ale nie chce mi się linkować więc napiszę jeszcze raz (a wynika to wprost z cennika taryf PInK): aby numer i kasa z konta PInK nie przepadła, należy doładować konto kwotą minimum 5zł dającą 97 dni łącznej ważności (dopiero po której kasa z konta zniknie) - 7 dni wychodzących i dodatkowe 90 dni przychodzących.

Zaokrąglając tę ważność do 100 dni, a rok do 400 dni, wychodzą 4 doładowania 5zł na rok czyli 20zł, aby zachować kasę z tych wszystkich doładowań i numer. Po dokładnym obliczeniu (rok ma maksymalnie 366 dni, ale głównie 365 dni) wychodzi mniej niż 20zł, właśnie wspomniane 18,87zł (to jest Wariant 1).

Można to jeszcze zmniejszyć do 14,41zł (Wariant 2) lub nawet do około 12,97zł (Wariant 3).

Wariant 2 dotyczy doładowania co 127 dni. Wtedy jednak 98 dnia kasa przepada całkowicie więc ten koszt 14,41zł jest faktycznym kosztem. Po prostu po minięciu ważności przychodzących, zerowane jest konto zgodnie z regulaminem, ale numer (z kolei niezgodnie z regulaminem) nie jest wyłączany/kasowany. W PInK operator (a w zasadzie system) daje po prostu dodatkowe 30 dni na przywrócenie numeru (nazywam to okresem karencji). Ten okres nie regulują żadne regulaminy i w każdej chwili może spaść do 0 dni, także to tylko dla hardkorów, którym na numerze (i na kasie, bo ona przepada już 98 dnia po północy) nie zależy.
No i należy się wtedy wybitnie pilnować, bo 128 dnia tuż po północy numer przepada bezpowrotnie (z tym, że na to jest jeszcze dodatkowa furtka, a nawet dwie).

Wariant 3 to Wariant 2 z doładowaniami 5zł kupionymi za 4,50zł :) (albo np. w przypadku firm wrzuconymi w koszty i/lub po odliczeniu VAT - wtedy koszt roczny jest jeszcze mniejszy, i to znacznie, niż te 12,97zł z Wariantu 3).

Oczywiście można też zastosować Wariant 1A, czyli Wariant 1 z tańszymi doładowaniami jak Wariancie 3.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

jarekt pisze:Na awaryjny net, na dowolne godziny dnia (szczególnie gdy potrzeba sporo tego neta), najlepszy jest moim zdaniem DbL za 4zł (cztery zł) w PInK dający 1500 GB (tysiąc pięćset GB) za te 4zł przez niecałe 3 dni.
jak prawie 3 dni?(coś się zmienilo w godzinach wyłączania usługi-kiedyś pisałeś na zaprzyjaźnionym forum "W 90% przypadków (bardzo duża próbka), DbL wyłącza się faktycznie między godziną 5:15 a 6:15 odpowiedniego dnia, więc dzień w DbL z reguły trwa 53-54 godziny, pod warunkiem że go uruchomiliśmy zaraz po północy.", że odpalamy np.1szego o godz 0:01, a usługa działa 1ego ,2ego i do około 6tej rano 3ego dnia)
darekka
ODPOWIEDZ