Ciekawa korespondencja z BOK Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Daniel Gdynia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2005-11-29, 12:29
Lokalizacja: Pomorskie/Gdynia/Or?owo

Ciekawa korespondencja z BOK Orange

Post autor: Daniel Gdynia »

Poniżej zamieszczam informacyjnie odpowiedź BOK Orange na kilka fajnych pytań które postanowiłem zadać u źródła, odpowiedź otrzymałem w ekspresowym czasie 9 dni !!!! Po dwóch ponagleniach. W kwestiach formalnych korzystam z netu poprzez GPRS w Orange i zastanawiałem się na zakupem modemu wraz ze stałym dostępem i taką uzyskałem odpowiedź - wnioski pozostawiam do samodzielnych przemyśleń.

"Witam,

W pierszej kolejności przepraszam za opóźnienie odnośnie informacji zwrotnej dotyczącej Pana zgłoszenie. Poniżej zamieszczam odpowiedzi na pytania:


1) Jaka jest faktyczna prędkość "zasysania danych" z serwerow np. sciaganie
malych programow darmowych? W teraz niejszym polaczeniu GPRS wynosi
okolo 5 kbs/s państwo mówicie że jest to 40 kbs/s skąd ta różnica ?

Odpowiedź Prędkość transmisji GPRS oferowana w technologi GSM jest wielkością zmienną (dynamiczną) zależną od wielu czynników takich jak:
1) obciążenia stacji bazowej
2) siły odbieranego sygnału stacji
3) maksymalnych prędkości obsługiwanych przez terminale
4) warunków atmosferycznych

Na tą predkość może mieć również wpływ ruch na serwerze z którego są pobierane dane.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki nie można jednoznacznie określić minimalnej prędkośći transmisji GPRS. W specyficznych warunkach ta prędkość może wynosic 5 kb/s natomiast nie powinna być to sytuacja ciągła. Jeśli ten problem ma charakter stały prosze o informację zwrotną z podaniem poniższych danych, które będą niezbędne do dalszewj weryfikacji zgłoszenia:

- podanie numeru telefonu , którego dotyczy poniższe zgłoszenie
- podanie modelu telefonu oraz mocy sygnału na telefonie (ile kresek)?
- czy opisany problem występuje w jednym czy w różnych miejscach? Proszę o podanie dokładnej lokalizacji(miejscowość, ulica , nr domu) jeśli ten adres jest inny niż podany w poniższej korespondencji
[/b]


2) Czy stałe połączenie podniesie prędkość "zasysanych danych"
Odpowiedź Proszę o wyjaśnienie co miał Pan na myśli pisząc o stałym połączeniu?

3) Poczytałem kilka opinie użytkowników waszej usługi - i wniosek jest
podstawowy iż znaczny wpływ na prędkość ma odległość od nadajnika -
obecnie mieszkam w Gdyni Orłowie na ulicy XXXXXXXXXX, czy w poblizy znajduje
sie jakis nadajnik ktory pozwoli mi uzyskac jakas przyzwoita predkosc
transmisji ?
Odpowiedź Czynniki od których zależy prędkość transmisji opisałem w odpowiedzi na pytanie nr1. Dodatkowo informuję, że wg. mapy sieć Orange oferuje w podanej lokalizacji zasięg wewnatrz budynku.

4) Czy w w/w okolicy ( adres podany w punkcie 3) bede mogl korzystac z
transmisji EDGE ? Jezeli tak to jaka predkosc transmisji uzyskam ? ( zasysane
dane)
Odpowiedź W podanej lokalizacji sieć Orange oferuje również zasięg do transmisji EDGE. Uwarunkowania prędkosci transmisji są takie same jak powyżej. Średnia prękość przy transmisji EDGE jest na poziomie ok 100kb/s.

5) Wśród użytkowników państwa usługi (bezprzewodowy internet
forum :www.bez-kabli.pl) istnieje opinia o bardzo niestabilnym dzialaniu usługi -
czy umowa gwarantuje odpowiednia transmisje i pomoc techniczna ?

Odpowiedź W odróżnieniu od łącza stałego transmisji danych w sieci GSM jest uzależniona od większej liczby czynników , które mają na nią wpływ i w związku z tym zmienność prędkości takiej transmisji może być również większa. Sieć Orange nie może zagwarantować minimalnej predkości transmisji danych GPRS ale prowadzi wszelkie działania aby ta prędkość była zbliżona do wartości 30-40 kb/s. Poza zgłoszeniami w formie elektonicznej istenieje również możliwość kontaktu telefonicznego ze specjalistamia wsparcia usług internetowych pod numerem 510800800 lub *800.

6) Przed podpisaniem ewentualnej umowy o dostep GPRS lub EDGE chcialbym
sprawdzic jak ta usługa funkcjonuje ( np. w salonie firmowym Państwa sieci na
sprzecie który aktualnie posiadam) czy istnieje taka możliwość ?

Odpowiedź Informuje, że istnieje możliwość sprawdzenia działania usługi transmisji danych w naszym salonie firmowym w Gdyni na ul.10-lutego 7. Będzie to możliwe na sprzęcie, którym dysponuje salon firmowy - laptop z kartą modemową.

7) Proszę o przesłanie ewentualnej oferty wraz z cenami modemów
dostępnych w państwa sieci.

Odpowiedź - Cennik usługi Business EveryWhere umieściłem w załączeniu . Szegółowa oferta usługi Business EveryWhere jest dostępna na stronie www.orange.pl.

8) Czy z uwagi na fakt tego iż jestem państwa abonentem od kilku lat mogę
liczyć na specjalne ceny nabycia modemu GPRS/EDGE ?
Odpowiedź - HIT jestem abonanetem od około 6 lat mam aktywne 3 numery a ORANGE proponuje mi ofertę dla "zwykłego klienta" takim zachowaniem nie utrzymają klientów. W ramach oferty Business Everywhere abonenci sieci Orange mogą zakupić kart modemowe w specjalnych cenach promocyjnych. z poważaniem


XXXXXXXXXXXX
BOKB
PTK Centertel
lasic

Re: Ciekawa korespondencja z BOK Orange

Post autor: lasic »

Pomijajac czas odpowiedzi, co jest nie tak? Przeciez Ci dokladnie wszystko opisali. Fakt ze jestes abonentem od 6 lat nic nie zmienia bo i tak nic specjalnego nie posiadasz ani nie chcesz kupic. Co do stalego dostepu to chyba oczywiste ze nic sie nie poprawi, bo niby jakim cudem. Przeciez to ta sama usluga tylko inaczej rozliczana
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciekawa korespondencja z BOK Orange

Post autor: zDaleKi »

Daniel Gdynia pisze: 1) Jaka jest faktyczna prędkość "zasysania danych" z serwerow np. sciaganie
malych programow darmowych? W teraz niejszym polaczeniu GPRS wynosi
okolo 5 kbs/s państwo mówicie że jest to 40 kbs/s skąd ta różnica ?
Co to za jednostka kbs/s??
Są albo kb/s albo kbps
Mam takie wrażenie, że chyba tutaj są też mylone kB [kiloBAJTY] z kb [kiloBITAMI].
Jeśli jest transfer na poziomie 5kB [kiloBajtów] to właśnie będzie to około
40kb [kilobitów] (nie licząc nagłówków itd.

Jeśli rzeczywiście tak jest, to 5kB jest wartością normalną jak na GPRS.

Natomiast co do pytania o testy na swoim sprzęcie, to myślę, ze lepiej
zapytać się bezpośrednio w salonie. Po drugie ktoś tu pisał (nie wiem w
jakiej sieci to było), że nawet przedstawiciel przyjechał do niego do domu
celem testów. Może i Tobie uda się tak umówić z przedstawicielem operatora?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
adams

Re: Ciekawa korespondencja z BOK Orange

Post autor: adams »

każda operator przyjedzie ale tylko do firm.
Blueman

Re: Ciekawa korespondencja z BOK Orange

Post autor: Blueman »

Widze,że ludzie nadal łapią sie na ten trik KB/s czy Kb/s (kbps).

Zgadzam się z kolegą powyżej. Prędkość twojego GPRS działa już na maksymalnych obrotach. Pamiętaj żeby zawsze dzielić te magiczne cyferki przez 8 i wtedy otrzymasz prędkość wyświetlaną w przeglądarce podczas ściagania.

Era pisze uczciwie np. blueconnect do 384 kbit/s, wyraźnie podając jednostkę. Spokojnie wyciągam na blue 46 KB/s, ale nigdy 384 KB/s :)

TP byłaby bankrutem.
ODPOWIEDZ