Czy internet z Plusa rzeczywiście jest taki zły?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
banished
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-12-02, 10:04

Czy internet z Plusa rzeczywiście jest taki zły?

Post autor: banished »

Witam, wszystkich.

Z góry przepraszam za temat, który wydaje się wielokrotnie powtarzany.

Przeprowadziłem się do domu na obrzeżach miasta ( Dąbrowa Górnicza, dzielnica Ujejsce). Bazując tylko i wyłącznie na słabym i znikającym zasięgu na telefonie z karta z Orange oraz na dobrym zasięgu z plusa, zdecydowałem się przetestować lte domowy z oferty CP z anteną zewnętrzną (idu/odu 300). Czekając 3 dzień na aktywacje karty, zacząłem zgłębiać temat i zacząłem mieć wątpliwości.
Patrząc na bazę nadajników o dziwo, nadajniki Play oraz Orange są bliżej mnie.

Proszę o pomoc, czy zrezygnować z Plusa lub z idu300, jeśli tak to na co. Nie ukrywam, że dużą zaletą dla mnie jest w tym zestawieniu podpięcie na jednym kablu antenowym anteny satelitarnej i anteny od internetu (na komin mam wypuszczony tylko jeden przewód).

Ps. Na chwilę obecna jedynym routerem lte jakim dysponuje to ALCATEL Link Zone 4G (plus na nim wew. domu osiąga ~8 Mb/s).

Z góry, dzięki za pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy internet z Plusa rzeczywiście jest taki zły?

Post autor: matek451 »

Zrób testy na karcie Plusa na telefonie z Android i aplikacja Network cell info i pokaż zakładkę DANE. Speedtesty wykonuje się wieczorem(19-22) gdy sieć jest obciążona. Test w domu i na zewnątrz.
Awatar użytkownika
ansu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2017-11-01, 12:05
Lokalizacja: LSW

Re: Czy internet z Plusa rzeczywiście jest taki zły?

Post autor: ansu »

U mnie Plus ma najgorszy sygnał ale jak wziąłem Aero2 na test 30GB to działało najszybciej ale drogo. Play to wieczorem przestaje działać pomimo najlepszego sygnału. Pozostaje chyba przy Orange które wyszło mi 250zł/rok/1500GB z prędkością 2-20MB na B800 i H+ DC 2100
Więc nie ma uniwersalnej reguły w każdym miejscu i w każdym czasie. Dlatego mam własny sprzęt i w du..ip umowy na lata.
E3372h/mod Hilink, B525s-23a/mod, B535, zte mf286d
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Czy internet z Plusa rzeczywiście jest taki zły?

Post autor: Przemek112 »

Tak jak piszą koledzy - musisz sam sprawdzić najlepiej kupując karty prepaid.
Sam niedawno zmieniłem Orange na Play (prepaid) i zdziwiony jestem jak szybko działa.
Wariant budżetowy to na przykład Airbox LTE (mini router wifi LTE, ma złącze anteny zewnetrzej) do kupienia za 40-50zl lub Huawei b315 za 130zl. Przy większym budżecie coś z agregacją pasm, ale to już ponad 200zl.
Możesz sobie wtedy zmieniać operatora jak pojawi się coś ciekawszego na rynku.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Czy internet z Plusa rzeczywiście jest taki zły?

Post autor: piotrzet »

banished pisze:Witam, wszystkich.

Z góry przepraszam za temat, który wydaje się wielokrotnie powtarzany.

Przeprowadziłem się do domu na obrzeżach miasta ( Dąbrowa Górnicza, dzielnica Ujejsce). Bazując tylko i wyłącznie na słabym i znikającym zasięgu na telefonie z karta z Orange oraz na dobrym zasięgu z plusa, zdecydowałem się przetestować lte domowy z oferty CP z anteną zewnętrzną (idu/odu 300). Czekając 3 dzień na aktywacje karty, zacząłem zgłębiać temat i zacząłem mieć wątpliwości.
Patrząc na bazę nadajników o dziwo, nadajniki Play oraz Orange są bliżej mnie.

Proszę o pomoc, czy zrezygnować z Plusa lub z idu300, jeśli tak to na co. Nie ukrywam, że dużą zaletą dla mnie jest w tym zestawieniu podpięcie na jednym kablu antenowym anteny satelitarnej i anteny od internetu (na komin mam wypuszczony tylko jeden przewód).

Ps. Na chwilę obecna jedynym routerem lte jakim dysponuje to ALCATEL Link Zone 4G (plus na nim wew. domu osiąga ~8 Mb/s).

Z góry, dzięki za pomoc.
Najlepsze testy jak to u ciebie działa innego sposobu nie ma. Jeśli liczysz na internet bez limitu danych to z Plusa na to nie licz. Ale pakiet i tak jest 200-300 GB później lejki.
banished
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-12-02, 10:04

Re: Czy internet z Plusa rzeczywiście jest taki zły?

Post autor: banished »

Dzięki za natychmiastową odpowiedź, dzięki Wam chyba uniknąłem wpadnięcia na minę.
Tak jak radził matek451 ściągnąłem aplikacje Network cell info, poniżej wstawiam wyniki oraz testy ze speedtest.pl o godzinie 20,30. Screeny z aplikacji wrzuciłem po 2 ponieważ przesunięcie się nawet o metr zmienia wyniki. Sam nie wiem do końca co mam o tym myśleć, plus praktycznie w całym domu ma parametry zbliżone do tego ze screena. Natomiast Orange trzyma zasięg LTE tylko w jednym miejscu przemieszczając po domu czasami traci zasięg całkowicie.

@Przemek112 Jeśli chodzi o budżet na router to zdecydowanie mogę wydać więcej tym bardziej biorąc pod uwagę, że CP za swój życzy sobie 30 zł*24 miesiące.

Ps. Może odbiega to trochę od tematu oraz tematyki forum, ale w drodze od której oddalony jest mój dom o 100 metrów biegnie światłowód z Orange. Orange stwierdziło, że podciągnięcie kabla do mnie jest niemożliwe/nieopłacalne. Zastanawiam się, czy lepszym rozwiązaniem nie było kupienie 100 metrów skrętki za 60 zł i poprowadzenie go w ziemi. Domy przy drodze spokojnie osiągają 60Mb/s.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy internet z Plusa rzeczywiście jest taki zły?

Post autor: matek451 »

Połączenie w agregacji LTE800Sferii+LTE1800aero2 z BTS-a Plusa sarnów-Spacerowa. LTE800 ma słaby sygnał i działa jako pasmo podstawowe, LTE1800 do niego jako dodatkowe. Sygnał na LTE1800 jeszcze gorszy. Pokazany speedtest charakterystyczny dla przeciążonego Plusa/CP. Zgodnie zresztą z przewidywaniami, Plus to nie jest operator na tą lokalizację i nie tylko, całkowicie zasłużył sobie na opinię najgorszego operatora mobilnego. Brak inwestycji odbija mu się czkawką. Orange z BTS-a na kominie elektrociepłowni z al. Zwycięstwa 97, pasmo LTE1800Networks jako podstawowe i do niego LTE800 Orange. Działa nieźle, z LTE1800NW z niego korzysta tez t-mobile, brak potwierdzonego LTE800 T-Mobile na nim.Play ma na swoim BTS-ie przy Al. Zwycięstwa 95 swoje LTE1800, LTE2100 i LTE800 z ich agregacją. Na dalszym przy Wapiennej 24 ma dodatkowo też LTE2600. Sprawdź dodatkowo tego operatora i T-Mobile.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Czy internet z Plusa rzeczywiście jest taki zły?

Post autor: Przemek112 »

Sam nic z Orange nie zdziałasz. Jak się uprą, że kabla nie zrobią - sam go nie położysz.
Ja mam dom 5m od ulicy, do studzienki telekomunikacyjnej 40m. Walczę od 2 lat bez rezultatu.

Jak masz dobrego sąsiada z kablem to spróbuj pogadać. 100m to mały dystans dla wifi. Powinno śmigać.
Jak się zgodzi to kosztami abonamentu podzielicie się i będziesz miał lepsze łącze niż LTE.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Czy internet z Plusa rzeczywiście jest taki zły?

Post autor: ja.michal »

piotrzet pisze:Jeśli liczysz na internet bez limitu danych to z Plusa na to nie licz.
Chyba to mieszanie dwóch spraw nigdy się nie skończy. Nie ma limitu danych! Jest limit prędkości po przekroczeniu określonej ilości danych! Jaki limit w Plusie i jaki kaganiec na prędkość się dostanie to już inna kwestia.
Awatar użytkownika
ansu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2017-11-01, 12:05
Lokalizacja: LSW

Re: Czy internet z Plusa rzeczywiście jest taki zły?

Post autor: ansu »

Najważniejsze, aby to działało jakoś akceptowalnie. Co z tego, że ful sygnał bez limitów jak po dziewiętnastej nawet strony się nie otwierają.
E3372h/mod Hilink, B525s-23a/mod, B535, zte mf286d
ODPOWIEDZ