Wybór na wieś, wielu op-ów z tymi samymi lokalizacjami

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MarcinIKS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-12-03, 10:06

Wybór na wieś, wielu op-ów z tymi samymi lokalizacjami

Post autor: MarcinIKS »

Potrzebuję internetu w lokalizacji mniej więcej takiej: GPS: 52.092485 20.492048 ⇔ 52º05'32.95'' N 20º29'31.37'' E
Mam nadajniki wszystkich operatorów w tej samej odległości w zasadzie, ok. 4km, z trzech stron świata :)
Najbliżej mam Play, ale ten nadajnik jest za niewielkim wzniesieniem.
W tej chwili działam na starym ODU IDU 100 (i poproszę bez moralizatorstwa w tej kwestii :) - darowanemu koniowi itd ...) osiągając w godzinach wieczornych 3-4Mbps
Może na podstawie konfiguracji btsów będziecie mi potrafili powiedzieć, co w tej lokalizacji przynajmniej teoretycznie powinno najlepiej działać, czy ma sens sprzęt z agregacją a jeśli tak, to czy Cat6 wystarczy?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Wybór na wieś, wielu op-ów z tymi samymi lokalizacjami

Post autor: key »

Zrob pomiary szybkosci wszystkich sieci i wybierz ta, ktora najbardziej Ciebie zadowala. Na odleglosc ciezko ocenic, co Tobie bedzie najbardziej pasowac albo co jest jak obsadzone w twojej okolicy.
Nie pomagam na PW.
MarcinIKS
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-12-03, 10:06

Re: Wybór na wieś, wielu op-ów z tymi samymi lokalizacjami

Post autor: MarcinIKS »

Z porównań okolicznych operatorów wychodzi mi, że podobnie działa Plus i Play, przynajmniej na telefonie z agregacją pasm. Orange i TM trochę słabiej od Plusa. Z telefonu osiągalny jest DL w okolicach 35-40Mbps. Tyle, że w Plusie mam zasięg 1800 + 800/900 a w Play w zasadzie wszystkie pasma. Dystans do BTSa to jakieś 4km - wszyscy operatorzy na tym samym kominie w Żyrardowie ul. Jodłowskiego :)
No i teraz mam dylemat - zakup jakiego routera ma szansę dać mi większy zysk z anteny Cybertecha 1800-2600 2x17dB? Myślę o dwóch/trzech sprzętach z agregacją pasm:
Huawei B525
Huawei E5186
ZTE MT286
Z tego co się doczytałem to ZTE nie będzie z zewnętrzną anteną obsługiwać MIMO, ale za to ma agregację 2100, czego nie mają Huawei'e? Prawda to?
Czy bez testów sprzętowych (co może być trochę trudne szukając używek) jest możliwość oceny, który router z powyższych sprawdzi się u mnie lepiej?
Pewnie najlepszy byłby jakiś sprzęt z Cat. 9 lub wyżej, ale póki co muszę trochę się ograniczyć finansowo.
ODPOWIEDZ