Zmiana internetu radiowego na LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
j4s1u
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-12-26, 00:55

Zmiana internetu radiowego na LTE

Post autor: j4s1u »

Witam
Potrzebuję informacji która z aktualnych ofert internetu LTE była by najbardziej optymalna do domu gdyż nigdy nie miałem internetu mobilnego oprócz tego w telefonie.
Jeśli chodzi o korzystanie z internetu to: na pc strony typu youtube, facebook i inne+ jedyna gra online w jaką gram-World of tanks
konsola ps4- tylko pobieranie gier bo zawsze do tej pory kupowałem cyfrowe wersje,nie gram online na konsoli
TV- do oglądania filmów online najczęściej na ipli, hbo go, tvp seriale
i do tego 2 smartfony do przeglądania internetu
no i jak wiadomo aktualizacje aplikacji i systemów tych urządzeń
Z internetu korzystają tylko 2 osoby wiec nigdy nie działa jednocześnie wszystko co wymieniłem.
Mam zasięg wszystkich 4 największych sieci lecz tylko na zewnątrz budynku więc tylko i wyłącznie antena na dachu( najbliższe nadajniki oddalone najdalej 5-6 km od domu)
Dotychczas korzystam z radiówki od jedynego dostawcy w okolicy, aktualna oferta to 10mbit/5, łącze do którego jestem podłączony to orange światłowód, problem polega na tym że nie mam widoczności nadajnika dostawcy i ta prędkość waha się między 2 a 10 mbit pobierania i około 3,5 mbit wysyłania, najmniejszy ping jaki miałem to 30 ms,a średnio około 50 mimo to że moja nanostation m2 spięta jest na 40-70mbit/s. Najgorsze w tym to że miesięcznie płacę 100zł za takie łącze. jedyny plus to taki że nie mia limitów pobierania.
Jeśli chodzi o pobierane to przekracza około 150GB na miesiąc ale to całkowity ruch, samego pobierania plików będzie z 30-40 GB miesięcznie przez wszystkie urządzenia w domu.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana internetu radiowego na LTE

Post autor: matek451 »

Podaj lokalizację, robiłeś jakiesś testy operatorów na telefonie LTE i ich kartach na zewnątrz? jaki DL/Ul, parametry sygnału, eNB, ECI BTS-a poznasz stosując aplikację Network Cell Info na Android , zakładka DANe pokaze konkretne dane. Oferty T-mobile bez limitu danych za 49 zł/m-c z DL do 20Mb/s i B525 w abonamencie 9 DL do 60Mb/s to koszt 65 zł/m-c ale w wielu lokalizacjach taki DL nie do osiągnięcia). Orange 250GB +noce poza limitem za 70 zł/m-c a router B525 dodatkowo 17 zł/m-c. Play 200/300Gb za 70/80 zł na m-c ze sprzetem B525/B715 lub B2368, Wf830( zewnętrzne punkty dostępowe LTE). Plus internet z limitem podstawowym i LTE bez końca ale z FUP, operator jak chce przycina DL .
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zmiana internetu radiowego na LTE

Post autor: wojteks »

j4s1u pisze: która z aktualnych ofert internetu LTE była by najbardziej optymalna do domu
Żadna.
Nie pomagam na PW!
j4s1u
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-12-26, 00:55

Re: Zmiana internetu radiowego na LTE

Post autor: j4s1u »

WItam przepraszam za długą przerwę
co do testów to miałem tylko możliwość na karcie cyfrowego polsatu( dl od 500kb/s do 4 mb/s w domu na zewnątrz nie sprawdzałem telefon tylko na microsim a karty nie mają możliwości wyłamania )
a w telefonie na stałe karta play (w domu tylko zasięg hspa+ predkość DL około 1.5mb/s- nadajnik w lini prostej nie dalej jak 4 km, zasłania tylko drzewo sąsiada) na chwilę obecną nie mam jak sprawdzić DL w play na zewnątrz- praca
lokalaizacja to okolice miasta Grodków woj. opolskie
jesli chodzi o zasięg w domu to najlepiej zawsze wypadało t-mobile, z resztą sieci loteria, na dworze podobnie
przepraszam za pisownie, piszę z telefonu
j4s1u
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-12-26, 00:55

Re: Zmiana internetu radiowego na LTE

Post autor: j4s1u »

jestem zdecydowany na lte
gdy występują jakieś problemy to obecny dostawca nawet nie raczy odpisać czy problem usunięty czy nie
od założenia tematu dzieje się jeszcze gorzej Dl potrafi spaść do 0.3 mb/s !!! gdzie Ul na poziomie 3-5 mb/s
prawde mówiąc nie ma dnia żeby internet nie świrował, zaczęły się poważne problem gdy zmieniłem prędkość internetu i zostałem przełączony na światłowód
moja oferta to pełne 10mb/s ale dostawca ma też oferty DO .... mb/s czyżby bez mojej wiedzy została zmieniona oferta ?
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Zmiana internetu radiowego na LTE

Post autor: radius »

Ja też piszę z telefonu i co?
Ciebie nie można zrozumieć.
Chaos i pomieszanie z poplątaniem.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zmiana internetu radiowego na LTE

Post autor: wojteks »

j4s1u pisze:przepraszam za pisownie, piszę z telefonu
A kogo obchodzi z czego piszesz, z telefonu da się poprawnie pisać ale skoro ci się nie chce to nie licz na wielu chętnych do pomocy.
Nie pomagam na PW!
j4s1u
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-12-26, 00:55

Re: Zmiana internetu radiowego na LTE

Post autor: j4s1u »

Typowe polskie forum.
Koniec tematu
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana internetu radiowego na LTE

Post autor: onken »

Typowy Polaczek ;)

Może sobie słownik zainstaluj w telefonie.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana internetu radiowego na LTE

Post autor: matek451 »

Panowie nie bądźmy takimi purystami językowymi, człowiek zresztą przeprosił. Jego problemem jest brak testów wszystkich operatorów, nie podał tezż lokalizacji. Na dodatek chce brnąć w CP/Plusa, trzeba chłopa ratować przed zarazą. Tego CP to ma pewnie na LTE900 Plusa z Grodkowa.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zmiana internetu radiowego na LTE

Post autor: wojteks »

matek451 pisze:Panowie nie bądźmy takimi purystami językowymi, człowiek zresztą przeprosił.
Przeprosił za to że jest leniem nie szanującym innych? Do mnie i do innych to nie trafia.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ