Zmiana internetu Wieś

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
arcadiuss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-01-06, 15:50

Zmiana internetu Wieś

Post autor: arcadiuss »

Witam
Niedługo konczy mi się umowa z orange internet dla domu 250 gb.
Chciałbym ją wymienić na jakiegoś innego operatora z powodu wysokich pingów w grach na 3g jest ok. stałe 90 pingu natomiast na LTE internet skacze jak chce do nawet 1000 pingu drugi powód to to że często pod koniec miesiąca uruchamia mi się lejek.
Moja Lokalizacja: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 05&zoom=17
Zastanawiałem się nad ofertą T-Mobile internet dla domu 60 ponieważ podobno jest bez limitu.
A wy jak myślicie co by było najlepsze w mojej lokalizacji?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana internetu Wieś

Post autor: matek451 »

Będzie działał tak jak Orange albo jeszcze gorzej. Na 3G z UMTS2100HSPA+DC pewnie jeszcze znośnie, na zapchanym LTE800 bez szans na poprawę. Na BTS-ie NetWorks Sobolew T-Mobile ma te same pasma co Orange. trzeba czekać na uruchomienie na nim LTE1800, LTE2100 T-Mobile.( T-Mobile ma na nim GSM1800). Jedyna zaleta to no limit za 49 zł w T-Mobile z B525 w abonamencie. Proponuję przetestować Play na ich karcie, zasięg z BTS-a Sobolew, trzeba sprawdzić które pasma na nim już działają.
arcadiuss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-01-06, 15:50

Re: Zmiana internetu Wieś

Post autor: arcadiuss »

matek451 pisze:Będzie działał tak jak Orange albo jeszcze gorzej. Na 3G z UMTS2100HSPA+DC pewnie jeszcze znośnie, na zapchanym LTE800 bez szans na poprawę. Na BTS-ie NetWorks Sobolew T-Mobile ma te same pasma co Orange. trzeba czekać na uruchomienie na nim LTE1800, LTE2100 T-Mobile.( T-Mobile ma na nim GSM1800). Jedyna zaleta to no limit za 49 zł w T-Mobile z B525 w abonamencie. Proponuję przetestować Play na ich karcie, zasięg z BTS-a Sobolew, trzeba sprawdzić które pasma na nim już działają.
A chciałem się jeszcze zapytać czy mogę jakoś wymusić żeby router huawei b315s-22 łączył się z UMTS2100HSPA+DC? bo z tego co widze to łączy z UMTS900
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zmiana internetu Wieś

Post autor: ja.michal »

matek451, przecież T-Mobile i Orange mają swoje zasoby. T-Mobile wcale nie musi być zapchany. Niestety trzeba to samemu sprawdzić, chociażby prepaidem - będzie pewnie lejek na prędkość, ale ping się zbada spokojnie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana internetu Wieś

Post autor: matek451 »

To już tradycja, tam gdzie na BTS-ie działa tylko LTE800 T-mobile z reguły te 10MHz pasma jest zapchane. Oferta bez limitu działa juz 15 m-cy, jest na tyle atrakcyjna i za grosze że klientów nie brakuje. Na dodatek jak to u nas, jak coś jest bez limitu i za pól darmo to wszyscy korzystają na potęgę nie bacząc na to że pasmo radiowe nie jest z gumy. Co ciekawe w Orange gdzie dla indywidualnych jest limit 250GB LTE800 tez się zatyka. Autor sam tego doświadcza. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie sprawdzić T-Mobile u niego ale nie robiłbym sobie dużej nadziei. Lepiej być przyjemnie zaskoczonym jakby co. A na B315 UMTS2100 wymusisz HManagerem na android lub LTEInspecteur na Windows.
ODPOWIEDZ