Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hapxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-01, 16:18
Lokalizacja: okolice Krakowa

Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: hapxx »

W marcu kończy mi się umowa z Orange. Do tej pory płaciłem 59,99zł/ miesiąc (w tym chyba 15 zł raty za modem) za pakiet 150+50GB i darmowe noce. Ogólnie jestem zadowolony z działania (wiejska dziura), chociaż po tych dwóch latach prędkość nieco spadła. Na początku umowy bywało i 40 mb/s, teraz max to 30 parę. Chciałbym kontynuować umowę z Orange, ale na stronie nie ma już takiej oferty, jest 69,99zł/ miesiąc, ale bez sprzętu. I teraz pytanie: Czy ktoś zadzwoni z lepszą ofertą dla przedłużających umowę, czy muszę coś robić? np wymówić umowę by to nastąpiło? Czytałem gdzieś tydzień temu, że Orange zlikwidowało DUK.
PS. Mam zamiar też przenieść do nich stacjonarny bo poprzedni operator to koszmar.
ZTE MF286, Orange Lte dla domu
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: matek451 »

30Mb/s masz w jakiej porze dnia? I takie prędkości z BTS-a only LTE800 Orange Szklary? Był rabat 20-30% na abonament więc próbuj, ne masz nic do stracenia. Najwyżej przetestujesz T-Mobile.
hapxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-01, 16:18
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: hapxx »

Tak, ciągle ten sam BTS ze Szklar. Maksymalnie tyle mam poza szczytem czyli w nocy i rano, tak jak teraz wieczorami to jest 20 parę.
ZTE MF286, Orange Lte dla domu
hapxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-01, 16:18
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: hapxx »

Czyli mam czekać na telefon, czy wymówić umowę już teraz?
ZTE MF286, Orange Lte dla domu
Awatar użytkownika
michcio123
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2013-10-01, 19:30
Lokalizacja: Dołhobyczów

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: michcio123 »

Orange podobno rezygnuje z DUK(Działu utrzymania klienta) jeśli to prawda to raczej dzwonić nie będą a już na pewno nie z rabatem 20-30%
Huawei B618s-22d -- ZTE MF286D
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: wojteks »

To nie ma żadnego znaczenia, mamy 4 operatorów LTE/3G a i tak najlepszym rozwiązaniem będzie światłowód w każdym domu.
Nie pomagam na PW!
yoyek
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-11-20, 10:26

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: yoyek »

Jak dla mnie powinieneś przetestować T-Mobile. Wygląda, że korzystasz z BTSa Networks, więc jest szansa że będzie działać podobnie do Orange, cena podobna (lub taniej) a przynajmniej limitu nie będziesz miał.
FF2004
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 166
Rejestracja: 2017-05-05, 15:57

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: FF2004 »

Najpierw zaktualizuj MF286 z Orange do wersji softu B11, tam masz obsługę LTE 2100 w trybie ręcznym. Po włożeniu kart innych operatorów musisz jeszcze ręcznie stworzyć ustawienia APN, ponieważ dla Orange masz tylko IPv6.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: piotrzet »

wojteks pisze:To nie ma żadnego znaczenia, mamy 4 operatorów LTE/3G a i tak najlepszym rozwiązaniem będzie światłowód w każdym domu.
O ile ktoś w ogóle ma do niego dostęp. A wiadomo jak z tym jest.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: Tinkas »

Do mnie dzwonili w grudniu (koniec umowy mam w tym tygodniu) z ofertą ze strony + 10GB transferu za przedłużenie umowy. Powiedziałem, że jakość sieci spadła i raczej się nie zdecyduję na przedłużenie, to Pani powiedziała tylko, że w takim razie jej przykro ;)

Przy Twoich prędkościach pomyślałbym o T-mobile. Tam masz w opcji do 20mbps taniej i bez limitu. W opcji do 60mbps w sumie też kilka zł mniej.
Ewentualnie spróbuj tak jak ja - zostać z obecną umową, która przejdzie na czas nieokreślony, a więc z możliwością zakończenia w dowolnym momencie. W rozmowie z BOK napisano mi, że będę płacił 69,99 brutto. Czy to prawda, czy będę musiał się wykłócać - dowiem się z pierwszą fakturą za luty :)
latelek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-12-29, 13:26

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: latelek »

Niema reguły i trzeba testować wszystko jak idzie. U mnie Play hula na 60/80mb z pingiem 35-45. T-Mobile to tragedia czasami nawet do 2mb spada ale za to ping jest spoko bo 15-25. Ale z ciekawości wsadziłem kartę Orange i tam na LTE mam 35-50mb z pingiem 15-25 także chyba już wiem co wybiorę. A co najśmieszniejsze to na start skreślałem Orange bo byłem ich klientem 8 lat i zawsze było coś nie tak. Ale wydaję mi się, że z T-Mobile'em miałbym podobnie gdyby pewnie nie ta oferta bez limitu gdzie wszyscy korzystają to i sieć zawalona.

Więc Orange 250GB + nocki darmowe a dodatkowo można (za 10 zł?) kupić spadek prędkości max do 5mb/s także za 70 zł porównując do Playa to lepsza oferta.

EDIT:
Także oddałem Play i router Huawei B715, który teraz kupiłem używkę na allegro za 500 zł i tam włożę kartę Orange. Także jak nie przetestujesz wszystkiego to się nie przekonasz :)
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: Tinkas »

Dostałem pierwszą fakturę po przejściu na umowę na czas nieokreślony. Tak jak pisali konsultanci - cena 69,90 zł, czyli tyle, ile wynosi teraz abonament przy umowie na 24 miesiące. Z tego co widzę nowe umowy mają 150+100 GB i Szczęśliwe Godziny, mi zostało 150+60 GB niestety bez Szczęśliwych Godzin, które mogę dokupić za 5zł.
Za dwie karty SIM płacę więc 74,90 zł. Z powodu braku Szczęśliwych Godzin przejdę chyba na NJU, bo tam za dwie karty zapłacę niecałe 60 zł.
hapxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-03-01, 16:18
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: hapxx »

No niestety też już jestem od dwóch miesięcy na umowie na czas nieokreślony, najbardziej zabolało ucięcie "szczęśliwych godzin". Co ciekawe wcześniej kilka razy przekraczałem limit i nigdy nie włączyli mi lejka. Teraz lejek 1Mb wleciał od razu.
ZTE MF286, Orange Lte dla domu
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Orange Internet LTE dla domu- przedłużenie umowy.

Post autor: Tinkas »

Mi po dwóch miesiącach zabrali jeszcze GB poza strefą. Z 60 zrobiło się 10. Nie wiem dlaczego dopiero po dwóch miesiącach - konsultant nie potrafił odpowiedzieć. W każdym razie to przyspieszyło decyzję o rozwiązaniu umowy.
ODPOWIEDZ