Coś innego zamiast radiowki

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bartek321456
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-01-17, 21:47

Coś innego zamiast radiowki

Post autor: Bartek321456 »

Witam
Poszukuję innej opcji internetu niż radiowy. Wszystko wchodzi w grę . Mieszkam we wsi Miedzna Drewniana woj łódzkie gmin Białaczów. Internet radiowy to jakieś dno jeśli chodzi o ping jest on w granicach 100ms jeśli chodzi o serwery np w Łodzi nie wspomnę już o pingu na serwerach zagranicznych. Jakieś opcje?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Coś innego zamiast radiowki

Post autor: Hermogenes »

Sprawdziłeś wszystkich operatorów?
poz Hermogenes
yoyek
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-11-20, 10:26

Re: Coś innego zamiast radiowki

Post autor: yoyek »

Z mapy wynika, że w Twoich okolicach ma szansę działać (aczkolwiek ciężko powiedzieć jak) LTE800 z T-Mobile i Orange (maszt Białaczów, ul. Świerczewskiego 24). Zapewne w telefonie masz kartę jakiegoś operatora, więc pytanie jak to działa u Ciebie w domu.
Jeśli nie masz żadnego modemu LTE to wstępnie pozostaje kupić startery kilku sieci i potestować. Bez tego raczej nikt Ci nie wywróży więcej...
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Coś innego zamiast radiowki

Post autor: Akwinata »

Cześć,

jesteś powiedzmy z "moich okolic" i z tego co widzę, teren u Ciebie jest łatwiejszy niż u mnie (u mnie są lasy, do tego nierówny teren), odległość do BTSa mniejsza, więc powinieneś spokojnie złapać net z BTSa w Białaczowie. Spróbuj skołować jakiś modem i testuj startery (u mnie naprawdę dobrze działa LTE w T-mobile, które mam ponad 2 lata, wcześniej miałem 3G w Orange). Jeśli będziesz miał możliwość montażu anten, to możesz testować na zewnątrz - jest duże prawdopodobieństwo, że ten net, który działa najlepiej na samym modemie będzie działał najlepiej także z antenami. Ja korzystam z dwóch ATK20 i routera B15 - wszystko bezawaryjnie od bodajże września 2015 r.

Bierz jednak pod uwagę, że nadajniki czasami są zapchane i nie zawsze osiągniesz np. latem w dzień takie wyniki jak zimą w nocy.
Bartek321456
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-01-17, 21:47

Re: Coś innego zamiast radiowki

Post autor: Bartek321456 »

LTE z plusa niby działa ale prędkości nie są duże bo nie łapie wszystkich kresek zasięgu ale i tak z ping jest lepiej niż na radiowym. Pytanie czy jest jakaś opcja danych bez limitu i za ile. I czy jakbym <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> np to T-Mobile na okres próbny czy by nie zawyżyli jakości a później ją by zaniżali
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Coś innego zamiast radiowki

Post autor: matek451 »

Na cuda to nie licz bo w Białaczowie operatorzy NetWorks maja tylko LTE800 na 10MHz pasma, na dodatek bez UMTS2100HSPA+DC na 3G. Przetestuj to sam się przekonasz jak działają .
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Coś innego zamiast radiowki

Post autor: Akwinata »

U mnie w Rzeczycy jest podobnie a jednak "cuda" są, bo rekordowo ponad 40 mbitów osiągnąłem na totalnym zadu*** ;)
ODPOWIEDZ