Wybór operatora internetu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cursarius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-10-20, 20:10

Wybór operatora internetu

Post autor: cursarius »

Witam, zamierzam podpisać nową umowę na dostawcę internetu. W moim przypadku w rachubę wchodzi tylko internet LTE. Obecnie jestem klientem Orange, mam jeszcze starą taryfę, bo FreeNet 74,91 zł. Umowa skończyła się ponad 400 dni temu i jakoś tak sobie korzystałem z tego bez przedłużania umowy.

Ostatnio zakupiłem dodatkowo dwie karty sim, Play i T-Mobile. Wykonałem testy na obecnym routerze, telefonie jaki i modemie huawei e3372. Mieszkam w Kłodzku, najbliżej mam do nadajnika na Rajskiej, widzę go z okna mojego domu. Na tych urządzeniach najlepiej wypadła sieć Play, uzyskując wyniki ponad dwukrotnie większe, najgorzej T-Mobile. Myślę aby wziąć internet w Play 200Gb za 70 zł.

Mam pytanie, czy brać ze sprzętem B715 czy samemu kupić?. Kiedyś czytałem negatywne opinie o sieci Play, użytkownicy narzekali, pisząc że chcą dotrwać do końca umowy i żegnają tę firmę. Jak jest obecnie?. W Orange wystarczał mi ten pakiet Gb, raz go tylko przekroczyłem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór operatora internetu

Post autor: matek451 »

Pokaż screena na karcie Play z telefonu i aplikacji Network cell Info i speedtesty. Play w Kłodzku wyprzedza konkurentów o kilka długości. Narzekania na play z reguły ze strony Januszów, którzy brali ofertę bez testów w lokalizacjach gdzie Play nie miał własnej infrastruktury. Korzystam z Play od 6 lat, od początku z DIL-a bez żadnych problemów . Obecnie DL100-250Mb/s w agregacji LTE2600+2100/1800+800. BTS na Rajskiej z kompletem 4 pasm LTE w pobliżu więc B715 jest oczywistym wyborem.
cursarius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-10-20, 20:10

Re: Wybór operatora internetu

Post autor: cursarius »

Matek ja nie narzekam na Play. Chcę się tylko upewnić, że ta firma nie robi użytkowników w bambuko. Nie wiem o jaki screen chodzi, wklejam taki. Obrazek
Speed test:
Orange Obrazek

Play Obrazek
T-Mobile wystąpił jakiś błąd, ale i tak nie biorę tej sieci pod uwagę.

Rozumiem, aby brać router b715 od Play plus abonament z Play?.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór operatora internetu

Post autor: matek451 »

agregacja LTE1800 jako pasmo podstawowe i do niego jakieś inne z BTS-a Rajska./ Parametry sygnau na LTE1800 w domu dostateczne. Ofertę mozesz wybrać jaka chcesz, abonament czy karta. Jeśli abonament to z b715.
cursarius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-10-20, 20:10

Re: Wybór operatora internetu

Post autor: cursarius »

Dzisiejszy test prędkości, jest całkiem dobrze :) Wczoraj w godzinach późno wieczornych miałem ponad 120 Mb/sec. Umowa podpisana na 24 miesiące wraz z B715. Pozostaje tylko rozwiązać dotychczasową umowę z Orange. Obrazek
BikeBarian

Re: Wybór operatora internetu

Post autor: BikeBarian »

Świetny wynik. Musisz miec blisko masz bo bez anteny zewnętrznej i pewnie gdzieś w domu na strychu takie prędkości :). Ja uzyskałem podobnie ale z antena zewnętrzna i BTS-em oddalonym o 6km ode mnie :).
cursarius
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2015-10-20, 20:10

Re: Wybór operatora internetu

Post autor: cursarius »

Witam, to jest prędkość z anteną zewnętrzną. Nadajnik widzę z okna, jest jakieś 2-3 km w linii prostej ode mnie. No ale niestety dzisiaj przed południem internet padł. Na infolinii dowiedziałem się, że konserwują nadajnik i może to potrwać do wieczora. Oby nie było więcej takich niespodzianek, jeszcze mam 13 dni na testy :)
ODPOWIEDZ