Witam, jaki internet i ile mógłbym osiągnąć.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dulczas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-09, 18:18

Witam, jaki internet i ile mógłbym osiągnąć.

Post autor: dulczas »

Witam serdecznie wszystkich, od razu zacznę od tego, że od zawsze miałem internet po kablu ale z racji tego, że wszystko idzie do przodu a moja lokalizacja pozwala mi na max 5-6mb i nic nie zwiastuje, że się to zmieni zacząłem zastanawiać się nad internetem LTE.

Panowie moja lokalizacja to:

Świebodzin
Ul. Krasińskiego

Cena nie gra jakiejś większej roli, umowa może być na 2 lata, ale chciałbym osiągać prędkość chociaż te 30mb i ping max 70-80, da się coś ugrać w mojej lokalizacji? Dodam jeszcze, że fajnie by było mieć jakiś większy limit chociaż te 100gb, bo 30/50 to też raczej będzie mało.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam, jaki internet i ile mógłbym osiągnąć.

Post autor: matek451 »

Zasięg LTE u wszystkch operatorow, potwierdzone LTE2600, LTE800 i LTE1800NW na BTS-ie NetWorks Matejki 6A, pewnie działa tez jakieś pasmO LTE od Orange na nim. Play ma BTS przy os. Łuzyckie 39 na kominie ciepłowni. Działa LTe ale póki co nie zweryfikowane jakie pasma./ LTE1800, LTE900 aero2 Plus ma na BTS-ie Matejki 6A( maszt T-Mobile). zrób testy na kartach operatorów i telefonie LTE z Android i aplikacją Network Cell Info. Pokaż zakładki DANE z nich i speedtesty z godzin 19-23.
dulczas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-09, 18:18

Re: Witam, jaki internet i ile mógłbym osiągnąć.

Post autor: dulczas »

Okej, na pewno kupię startówki i zrobię pomiary, odezwę się za jakiś czas.
dulczas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-02-09, 18:18

Re: Witam, jaki internet i ile mógłbym osiągnąć.

Post autor: dulczas »

Więc tak, od dziewczyny wziąłem telefon ze starterem ORANGE - zdjęcia. Speed test dwa razy robiłem 3 mb i 3,5mb downloadu a upload minus 1mb, pierwszy raz widze ujemny upload :D
2.png
3.png
Drugi telefon od mamy ze starterem plus - zdjęcia. I tutaj już lepiej, 25mb downloadu na 7 uploadu w speedteście.
1.png


Jakie startówki jeszcze przetestować, moze T-Mobile?

PS: Wartości ze speed testu mogą się poprawić na komputerze względem telefonu czy jak na telefonie np 30mb to i na kompie będzie 30mb?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam, jaki internet i ile mógłbym osiągnąć.

Post autor: matek451 »

Orange nie wart uwagi bo łączy cię z LTE1800Networks na Matejki, spróbuj z T-Mobile który ma tam własne LTE2600 i LTE800 i agregację tych pasm z LTE1800NW. w Plusie duża niespodzianka, na Matejki działa już FDD LTE2600, do tego te LTE1800, LTE900 aero2 i agregacja tych pasm. Do sprawdzenia też Play.
ODPOWIEDZ