Jakiego operatora wybrac i jaki sprzet przy slabym zasiegu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kristov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-02-16, 23:33

Jakiego operatora wybrac i jaki sprzet przy slabym zasiegu

Post autor: kristov »

Witam.
Jestem tu nowy i kompletny laik w tych sprawach
Czy moglbym uzyskac pomoc w wyborze operatora internetu oraz sprzetu i anteny w miejscu o slabym zasiegu.
Otwieram firme w miejscowosci Slupno(mazowieckie) na ulicy Moniuszki,jest to dosc odludne miejsce z oddalonymi przynajmniej wg mnie nadajnikami.
Pytalem sasiada obok z czego korzysta i ma orange jakis maly modem i mowi ze czesto zrywa i ogolnie slabo
Ja mam tel w orange i w budynku z ktorego korzystam jest jedna kreska gora dwie przez chwile
czy ktos moze pomoc prostym jezykiem wylozyc co robic i co kupic? :facepalm:
p.s. znalazlem jakis stary modem huawei e173 z play czy to sie moze do czegos przydac? :zawstydzony:

dzieki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jakiego operatora wybrac i jaki sprzet przy slabym zasiegu

Post autor: wojteks »

Przeczytaj kilka postów na forum jak zrobić testy smartfonem, prawie co drugi temat tego dotyczy. Zamieść tu wyniki testów.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakiego operatora wybrac i jaki sprzet przy slabym zasiegu

Post autor: matek451 »

Pokaż screena z zakładki WSKAŹNIK w aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=pl na telefonie z kartą Orange. Test na zewnątrz. Najblizszy BTS nNetWorks w Markach, Michalicka 1 z kompletem 4 pasm LTE2600,LTE2100, LTE1800 i LTe800 orange. Na nim tez takie same pasma w T-mobile i Play. Osobiście sprawdziłbym Play bo w Radzyminie, JP II 60 ma tez BTS z 4 pasmami LTE. Na nim też PLus z LTE2600, LTE1800 i LTE900 aero2. Lokalizacja trudna, konieczna oczywiście antena zewnętrzna.
kristov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-02-16, 23:33

Re: Jakiego operatora wybrac i jaki sprzet przy slabym zasiegu

Post autor: kristov »

Dzieki matek 451 za odpowiedz,w tygodniu zrobie test i wysle screena,a powiedz mi czy ten modem z playa sie przyda czy nie bardzo i ewentualnie jesli play to podpisywac umowe czy moze doladowywac karte bo raczej nie bede tam duzo korzystal z internetu,zadnych filmow,you tubow tylko ewentualnie jakis przeglad stron i poczta,jak Ty bys to rozwiazal na moim miejscu :)
kristov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-02-16, 23:33

Re: Jakiego operatora wybrac i jaki sprzet przy slabym zasiegu

Post autor: kristov »

zapomnialem dodac ze musi to byc internet mobilny bo nie ma tam kabla do stacjonarnego
kristov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-02-16, 23:33

Re: Jakiego operatora wybrac i jaki sprzet przy slabym zasiegu

Post autor: kristov »

Screenshot_2019-02-19-10-04-36.png
Screenshot_2019-02-19-10-05-52.png
Screenshot_2019-02-19-10-04-19.png
ODPOWIEDZ