Wybór oferty LTE Red Bull vs T mobile domowy vs T mobile mobilny

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marek_1973
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-02-19, 12:32

Wybór oferty LTE Red Bull vs T mobile domowy vs T mobile mobilny

Post autor: marek_1973 »

Witam.
Korzystam aktualnie z internetu LTE od Red bull 100gb za 40zł. Przeważnie muszę wykupić pakiet 2 razy w miesiącu co średnio przekłada się na koszty 60zł na miesiąc. Prędkości jakie uzyskuję to średnio d/u 20/4 czasem mniej czasem więcej bywa nawet 32mb/6. Internetu używam głównie do oglądania netflixa oraz grania na ps4 w gry multiplayer.
Sprzęt jaki posiadam to router dlink dwr 921 z anteną LTE cybertech mimo 1800-2100mhz ustawioną na nadajnik w odległości 1 km od mojego domu.

Dowiedziałem się ostatnio o internecie bez limitu w t mobile. Złożyłem zamówienie przez internet jednak po kilku godzinach zadzwoniła kobitka i powiedziała, że to nie będzie u mnie działać i w zamian proponuje Internet mobilny z limitem 200GB + 100GB LTE za 69,99 na miesiąc. Nie potrafiła mi jednak powiedzieć dlaczego jedno będzie działać a drugie nie Odległość od nadajnika t mobile to 0,9 km. Przystałem na jej propozycję i zamówiłem tą wersję z limitem na próbę. Coś mnie jednak naszło i zamówiłem na adres mojej mamy drugi raz tą wersję bez limitu. Tym razem zadzwonił jednak ktoś inny i powiedział, że tam działa do 60mb/s (dwa nadajniki w odległości 0,5km) i coś tam jeszcze dodatkowo chciał sprzedać. W tej chwili oczekuję na przesyłkę obydwu zestawów.

Chciałbym zrobić jakieś testy, bo jakoś nie chciało mi się wierzyć, że jeden nie będzie działać a drugi ma działać chociaż kobieta stwierdziła, że technologia jest ta sama. Kręciła coś o częstotliwościach ale nie potrafiła nic konkretnie powiedzieć.
Pytanie jak się do takich testów zabrać? czy używać mojego routera czy tego do tmobile Huawei b525s ? Na d linku podobno nie można zmienić pasma LTE.

Mam ciężki orzech do zgryzienia.

Zalety rozwiązania które aktualnie używam to:
- brak umowy
- w miarę przystępna cena
- na chwilę obecną jakość wystarczająca a nawet jeżeli się pogorszy to zawsze mogę pomyśleć o czymś innym
Minusy
- limit gigabajtów
- obsługa (doładowanie, uaktywnianie pakietów itp)


Zalety internetu od T mobile
- brak limitu GB
- również przystępna cena
- brak obsługi łącza

minusy:
- umowa na 24 miesiące
- w przypadku pogorszenia warunków sieci (niski transfer) brak możliwości manewru

Z góry dziękuję za pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór oferty LTE Red Bull vs T mobile domowy vs T mobile mobilny

Post autor: matek451 »

A jaka to lokalizacja? Konsultanci w T-mobile opowiadają różne bajki. Testy na B525 z wyborem konkretnych pasm LTe i agregacji 2CC CA za pomocą Hmanagera.
marek_1973
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-02-19, 12:32

Re: Wybór oferty LTE Red Bull vs T mobile domowy vs T mobile mobilny

Post autor: marek_1973 »

matek451 pisze:A jaka to lokalizacja? Konsultanci w T-mobile opowiadają różne bajki. Testy na B525 z wyborem konkretnych pasm LTe i agregacji 2CC CA za pomocą Hmanagera.
Lokalizacja Inowrocław ul. Lotnicza
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór oferty LTE Red Bull vs T mobile domowy vs T mobile mobilny

Post autor: matek451 »

Robiłeś jakieś testy t-mobile u siebie na telefonie LTE? Szanse na agregację pasm LTE oraz normalne prędkości masz z BTS-a NetWorks Błonie 6 gdzie działa LTE2600, LTE800 T-Mobile i LTE1800NW.
marek_1973
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-02-19, 12:32

Re: Wybór oferty LTE Red Bull vs T mobile domowy vs T mobile mobilny

Post autor: marek_1973 »

matek451 pisze:Robiłeś jakieś testy t-mobile u siebie na telefonie LTE? Szanse na agregację pasm LTE oraz normalne prędkości masz z BTS-a NetWorks Błonie 6 gdzie działa LTE2600, LTE800 T-Mobile i LTE1800NW.
Nie robiłem takich testów ponieważ nie posiadam żadnej usługi w T-mobile ani żaden z moich znajomych. Osobiście korzystam z Play oraz tego Red Bulla czyli de facto też Play. Chociaż właśnie pomyślałem, że mogłem wcześniej kupić jakiś starter jednorazowy. Jutro otrzymam jedną z przesyłek więc postaram się już coś pokombinować. Będę jednak musiał wejść na dach i przestawić antenę. A BTS o którym piszesz to właśnie ten o którym pisałem w pierwszym poście.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór oferty LTE Red Bull vs T mobile domowy vs T mobile mobilny

Post autor: matek451 »

A dlaczego korzystasz z anteny zew. w Play?. Do BTs-ów masz z 800m, Toruńska 60 i Poprzeczna 24. Na nich 4 pasma z LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE80. Na porządnym routerze z 3 CC CA z tych BTS-ów powinny być niezłe prędkości, sprawdzisz zresztą też na B525 z T-mobile. sam jestem ciekaw jak wypadnie T-Mobile u ciebie.
marek_1973
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-02-19, 12:32

Re: Wybór oferty LTE Red Bull vs T mobile domowy vs T mobile mobilny

Post autor: marek_1973 »

matek451 pisze:A dlaczego korzystasz z anteny zew. w Play?. Do BTs-ów masz z 800m, Toruńska 60 i Poprzeczna 24. Na nich 4 pasma z LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE80. Na porządnym routerze z 3 CC CA z tych BTS-ów powinny być niezłe prędkości, sprawdzisz zresztą też na B525 z T-mobile. sam jestem ciekaw jak wypadnie T-Mobile u ciebie.


Wracam i jestem. Odpowiadając na twoje pytanie to z anteny korzystam bo (utwierdziłem się w przekonaniu podczas tych testów T-mobile) mam kiepski router D-Link DWR-921. Kupiłem antenę niejako z "automatu". Mam router schowany w takiej multimedialnej rozdzielnicy i dlatego ją zainstalowałem. Sygnał wyraźnie się poprawił.

Wracając do T-mobile to zarówno na internecie domowym, jak i mobilnym sytuacja jest podobna w godzinach wieczornych prędkości od poniżej 1Mb/s do kilku Mb/s (poniżej 10). Upload zazwyczaj większy przeważnie powyżej 10 -15 Mb/s Przedział czasowy 18-23. Testy oczywiście robiłem na routerze Huawei B252. Doczytałem o tej agregacji pasm i zgodnie z informacjami z forum dla tego routera robiłem tylko po dwa - lecz nie miało to jakiejś istotnej różnicy dla wyników, bo za każdym razem w powyższym przedziale czasowym było poniżej 10Mb/s.
Co ciekawe o 5 nad ranem prędkości dochodziły do 50Mb/s. Niewielka różnica z anteną czy bez, zasięg oscylował na 4-5 kresek na 5. Testowałem stawiając router możliwie najbliżej okna ale również niewiele to pomagało. Zasięg wszędzie był dobry.

Niestety są momenty wieczorami, że zwalniał tak że zrywało mi połączenie na konsoli i wyrzucało mnie z "imprezy" (na PS4), również pojawiał się problem w samych grach. Cego o dziwo nie mam na RBM. Testując połączenie na konsoli uzyskiwałem wtedy wynik około 0,2Mb/s

Jedyna chyba pozytywna rzecz, że ten router jest lepszy od mojego bo zdecydowanie widać różnicę przy odpowiedniej agregacji pasm w Hmanagerze. z 13-16 Mb była zmiana do chwilami nawet pod 70 Mb/s. Dlatego zastanawiam się nad wymianą routera. Jednak nie bardzo pasuje mi miejsce podłączenia anteny (nie będę mógł go schować).

Doszedłem do wniosku, że raczej pozostanę przy RBM bo działa lepiej (jest również więcej częstotliwości bo ma 4 a Tmobile tylko 3. Najsilniejszy sygnał dla Tmobile był z BTS Błonie, a dla RBM mam toruńska 60.
ODPOWIEDZ