Prosze o pomoć w doborze internetu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Muchozord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-25, 11:08

Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: Muchozord »

Hej Witam wszystkich :super: , szukam internetu dla siebie (na firme) i mam problem z wyborem najlepszej sieci. Zostało mi 2 oferty:
PLAY 200GB z routerem B525 lub ORANGE 999GB z zestawem FlyBox (antena + router).
Mieszkam w dziurze daleko od większych miast, konkretnie Nowa Wieś (37-413 Harasiuki) Podkarpackie (gdybyście szukali, sa 2 miejscowości Nowa Wieś niedaleko siebie, tu gdzie ja mieszkam, obok jest Krzeszów Górny, Hucisko, Jedlinki). Czytam czytam od tygodnia i nie moge wywnioskowac gdzie bede miał najlepszy odbiór internetu, patrzyłem gdzie są stacje BTS obok mnie ale nie jest to łatwy orzech (jestem pośrodku 3) Czy możecie mi fachowo podpowiedzieć czysto technicznie z której sieci będe miał najlepszy odbiór, Orange z anteną czy Play z samym routerem. :czyta:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: onken »

Kup prepaida i porób testy

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Muchozord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-25, 11:08

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: Muchozord »

Nie moge, abonament na firme nie podlega testom, chore, ale tak jest.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: adziu82 »

@onken napisał Tobie, żebyś kupił kartę SIM na doładowanie, koszt 5 zł, a gdzie nie gdzie online można za darmo dostać starter ( jeżeli firma tak źle przędzie ) kurier przywiezie ;)
Do dyspozycji masz za rejestrację GB-y i starczy na testy.
Ty nie masz brać na testy nową umowę abonamentu.
RAW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: matek451 »

A to ma być normalny internet LTE czy taki aby tylko jakoś działało ? Jak wersja druga to wiadomo wybierasz Orange z bieda BTS-a networks czyli LTE800 Orange z Podolszynki Ordynackiej na tym g.....m zwanym FlyBox czyli chińskim IDU-ODU200 w wersji dla Orange (od lat męczą się z tym szajsem klienci CP/Plusa). Przetestuj sobie Orange na karcie głosowej z pakietem internetowym bo pewnie masz na telefonie android z aplikacja https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=pl Test w domu i na zewnątrz. Pokaz screeny z zakładki WSKAŹNIK lub DANE , zrób speedtest wieczorem. Stawiam na to ze szybko przejdzie ci pomysł na internet z Orange. LTE800 Orange na 10MHz pasma ro nieporozumienie, na BTS-ie tylko 3G z UMTS900 więc i tak lipa. Tak samo w T-mobile. Pasmo zasięgowe, okupowane przez nadmierną liczbę klientów więc z reguły zapchane na amen a klient płacze i płaci. Przekonaj się sam, zrób testy.
Muchozord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-25, 11:08

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: Muchozord »

Dzieki Panowie za podpowiedzi, szczególnie matek451, nie chce tracic czasu na testy więc ufam Twojej opinii, czyli pozostaje PLAY. I tutaj ostatnie pytanie, czy sam router B525 poradzi sobie z dobrym odbiorem sygnału, czy może od razu dokupić do niego jakies antenki, lub antene na dach, bo widze ze jest tego sporo do B525 na allegro :)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: Hermogenes »

Ty nie patrz co jest na Alledrogo, Anteny kupisz jak sobie nie poradzi i nie kupuj w ciemno po kiego wchodzić 2 razy na dach.
poz Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: matek451 »

Ale ja nie wiem w ciemno jak działa tam Play, zrób najpierw testy obydwu operatorów na telefonie z NCI. To podstawa. Opinia o Orange wynika z dotychczasowych doświadczeni użytkowników korzystających z BTS-ów Networks gdzie na BTS-ie jest system anten na 800-900MHz i działają jedynie LTE800/UMTS900 i GSM900. Na takim BTS-ie brak pojemności sieci i pasmo LTE800 szybko się wysyca, dotyczy to obydwu partnerów NetWorks czyli Orange i T-Mobile. Jeśli chodzi o Play to na BTS-ie Krzeszów ma LTE1800( na 10-15MHz0, LTE2100( na 10MHz) i zasięgowe LTE800 na 5 MHz działające słabo. czyli do dyspozycji użytkowników jest 25-30MHz pasma, czyli dużo więcej niż w Orange. w Play warto nastawić się więc na LTE1800 i LTE2100 oraz ich agregację. B525 nie agreguje tych 2 pasm. Pozostaje B715 i antena zewnętrzna na 1800-2100MHz lub skorzystanie z WF830 który posiada antenę kierunkową 7-8dBi oraz agreguje LTE2100+1800. Można wziąć go na testy, oferta 300GB za 80 zł. Sam korzystam z niego i agregacji LTE2600+2100, działa OK ale minusem jest brak możliwości wymuszenia konkretnych pasm do agregacji.
Muchozord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-25, 11:08

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: Muchozord »

Czy taka antena ma agregacje 2100 + 1800?
https://allegro.pl/oferta/antena-dual-t ... 7793220215
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: matek451 »

A do jakiego routera ta antena? Jej opis to stek bzdur a zysk wyssany z palca, przeczący prawom fizyki, jak wszystko co sprzedaje ten nachalny handlarzyna. To dostawca numer 1 wśród polskich Januszy, stworzył nawet markę , która nie istnieje. antena, logarytmiczno-periodyczna made in Ciina jakich wiele na Aliexpressie czy Alibabie, zysk około 7-10dBi.
Muchozord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-25, 11:08

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: Muchozord »

Rozumiem, dzieki za ostrzeżenie, w takim razie skoro wybiore oferte PLAY, doradzacie abym lepiej wziął z routerem B715 i anteną, więc możecie mi pokazać jaka antena będzie właściwa?
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: dt64 »

Muchozord pisze:Rozumiem, dzieki za ostrzeżenie, w takim razie skoro wybiore oferte PLAY, doradzacie abym lepiej wziął z routerem B715 i anteną, więc możecie mi pokazać jaka antena będzie właściwa?
Kolego!!! Ty chcesz kupować cały zestaw sprzętu (router, antena, kable) bez testowania czegokolwiek? No i masz nadzieje, że wszystko będzie super śmigać. Nie tędy droga. Jeżeli nie masz żadnego routera LTE to wcześniej zrób przynajmniej speedtesty smartfonem kupując np. prepaid z Play'a. Mykaj z telefonem na dach i tam rób speedtesty (najlepiej wieczorem). Zrób screeny i zamieść tutaj. Dobrze byłoby gdybyś też miał jakąś aplikację do wymuszania poszczególnych pasm (np. HManager tylko nie wiem czy z Twoim modemem LTE w telefonie pójdzie) bo wtedy mógłbyś powymuszać poszczególne pasma i zrobić też na nich speedtesty. A jeśli nie HManager to chociaż Network Cell Info. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć czy gra jest warta świeczki... Jeśli chodzi o routery to Huawei B715 bo agreguje 3 pasma.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: matek451 »

Test na telefonie to podstawa, screeny z NCI i spedtest. Na BTs-ie LTE180, LTE2100 i LTE800, póki co brak LTE2600 więc w grę wchodzą LTE1800 i LTE2100 bo te 5MHz pasma na LTE800 to wydmuszka a nie LTE, z reguły zapchane i wolne więc z góry sobie można darować.. Do agregacji LTE2100+1800 B715 bo B525 ich nie agreguje ale to trochę na wyrost. Ja spróbowałbym z WF830 jest 30 dni na testy. W ODU zasilanym POE przez router wewnętrzny jest skuteczna antena kierunkowa , ma zysk około 7-8dBi na wysokich pasmach LTE( sprawdzone osobiście), do domu kabel LAN a nie dwa przewody antenowe. ZTE zapewnia dobre wsparcie, aktualizacje FW. Mam, używam dzięki kolegom z ZTE Polska.
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: dt64 »

Ten ZTE WF830 to też fajna alternatywa dla Huawei B715 z uwagi na to, że nie trzeba ciągnąć kabli antenowych i nie traci się sygnału radiowego po kablach, ale niech on chociaż porobi te speedtesty i screeny ze speedtestów oraz Network Cell Info bo tak to nic nie wiemy...
Muchozord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-25, 11:08

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: Muchozord »

Rozumiem wszystko, porobie testy z PLAYa, tylko czy mój telefon (HTC 10) będzie odpowiedni do takich testów? Czy może jakiś inny sprzęt załatwić?

I jeśli mówicie o prepaid z playa, to jest np to? I dokupuje sobie np 1GB internetu na test?
https://www.play.pl/oferta/play-karta/p ... te-odnowa/
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: dzejk »

1 giga to trochę mało na porządny test - lepiej włączyć to https://www.play.pl/promocja/30GB/
dt64
Stały użytkownik forum
Posty: 54
Rejestracja: 2018-04-20, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: dt64 »

HTC 10 może być. Ma wbudowany modem LTE cat. 9. Zainstaluj sobie Network Cell Info, włóż kartę Play, wskocz na dach i zrób screeny z Network Cell Info oraz testów prędkości. Zobaczymy co Ci tam pokaże.
Muchozord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-25, 11:08

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: Muchozord »

Mam telefon żony która ma PLAY z formułą 3w1, rozumiem internet to internet bez względu na formuły pakiety itd. Przeniose SIM do swojego HTC10 i porobie w niedziele testy. Dam jak najszybciej znać :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: onken »

Nie zawsze bo często playowy internet posiada limitu prędkości max.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Muchozord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-25, 11:08

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: Muchozord »

Racja, sprawdziłem i ma 15GB, po wykorzystaniu przechodzi na bez limitu ale pewnie wolniejsza prędkością.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: onken »

Mówiłem o prędkości max a nie o ilości danych

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Muchozord
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-02-25, 11:08

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: Muchozord »

Rozumiem, zadzwonie na infolinie i dopytaM. Co powiecie o ofercie PLAY z anteną zewnętrzną? Bo oferta znowu stała sie dostępna.
https://dlafirm.play.pl/telefony/huawei ... 4007821059

Ma to sens czy szajs jak w przypadku z ORANGE?
BikeBarian

Re: Prosze o pomoć w doborze internetu

Post autor: BikeBarian »

Kolego jak na razie wszyscy proszą cie o zrzuty ekrany z telefonu z aplikacji Network Cell Info Lite a ty nadal brniesz juz w gotowe oferty nawet nie wiedząc czy i jak mocne sygnały z pobliskich BTS-ow do Ciebie docierają. Kamikaze !!.

Odrobie za ciebie troszku prace domowa i poteoretyzuje. Masz w okolicy dwóch operatorów do wyboru. PLAY i Orange bo reszta nie istnieje a jak już jest to pasmo 800 tylko. Ukształtowanie terenu sugeruje ze tylko nadajniki z Krzeszowa wchodzą w grę czyli około 6km. Ty w dołku a Krzeszow na górce wiec sygnał powinien do ciebie docierać. Orange ma tam BTS z pasmem 800 MHz i z pozwoleniami na 1800/2600 wiec zeby sie upewnic czy to juz jest uruchomione to musiałbyś tam podjechać i zrobić test na telefonie. Zaraz obok jest BTS PLAY z pasmami 800/1800/2100 ale już nie ma 2600 nawet w pozwoleniach wiec pewnie nie będzie. Obaj operatorzy maja w tej okolicy BTS-y na radioliniach 183/242 Mbit czyli rewelacji nie będzie. Wg wykazów UKE PLAY w Potoku Gornym cos planuje z kompletem pasm (trzeba podjechać i zweryfikować czy już działa) ale to jest 10km od ciebie z dobra widocznascia masztu. Sa jeszcze Harasiuki i tam tez anteny powinny być widoczne jeśli maszt będzie miał te 50m. Ogolnie twoja lokalizacja nie jest obiecująca i duzo z tego nie wyciśniesz.

Sprzęt który ci zaproponował PLAY nie nada się w twojej lokalizacji bo ma anteny dookolne a ty potrzebujesz B525 i antenę zewnętrzna (Telkob ATK 504 bo ona dobrze wzmacnia na pasmie 800) albo ZTE WF 830 od razu z antena kierunkowa ale ja osobiście skłaniałbym sue ku B525 i z dobra antena kierunkowa żeby wycisnąć jak najwięcej z twojej trudnej lokalizacji.

Tak wygląda analiza teoretyczna. Teraz ty musisz się trochę wysilić i pojeździć z telefonem po okolicy i porobić testy pod każdym z BTS-ow pospisywać dane i zrobić tez test u siebie na dachu z telefonem na zewnątrz.
ODPOWIEDZ