Jakiego operatora i router stacjonarny wybrać do obsługi LTE?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
8850
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-12-21, 22:04
Lokalizacja: Opole

Jakiego operatora i router stacjonarny wybrać do obsługi LTE?

Post autor: 8850 »

1. Potrzebuję uzyskać jak najszybszy dostęp do internetu poprzez LTE. Jakiego operatora wybrać i jaki dobrać router stacjonarny z najlepszym stosunek/ceny obsługujący odpowiednie pasma z agregacją w moim przypadku?

Lokalizacja: Centrum małego 20 tysięcznego miasta - Trzebinia (małopolska) ul. Norwida, Gołym okiem widać z dachu BTSy zlokalizowane 1km dalej na Trzebinia ul. Ks. M. Luzara 1 - kościół i ul. Młoszowska - budynek dawnej kotłowni osiedlowej. Router chciałbym zamknąć w wodoszczelnym pojemniku na dachu 1 piętrowego budynku z podprowadzonym 220V a sygnał internetowy LANem w dół. Czy powinienem mieć dokręcone 2 anteny zewnętrzne do routera?

Wydaje się że najlepiej chyba daje play w okolicy na jednym maszcie: LTE1800, lte2100, lte800 potem orange: LTE800, UMTS2100, a nieznany mi operator (orange) NetWorkS lte1800

2. Czy z najtańszych to tylko Huawei b715 wymuszę agregację LTE800, LTE1800 i LTE2100? B525 wymusi tylko dwa.

3. Alternatywa: lokalny operator oferuje dostęp do internetu radiowego poprzez 5Ghz dając 30Mb/s DL Czy to rozwiązanie będzie szybsze i stabilniejsze niż LTE? Koszty podobne ok. 50PLN/mc. W przypadku LTE potrzebuję ok. 80-100GB transferu/mc bez umowy (na kartę), operator lokalny internetowy być może bez 12 mc umowy jeśli kupiłbym urządzenie dostępowe na własny koszt.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakiego operatora i router stacjonarny wybrać do obsługi LTE?

Post autor: matek451 »

jevgienij
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2019-01-11, 12:12

Re: Jakiego operatora i router stacjonarny wybrać do obsługi LTE?

Post autor: jevgienij »

Jak słyszę "lokalny operator" to mam wyłącznie złe skojarzenia. Z mojego doświadczenia to są najczęściej druciarze stosujący gorsze rozwiązania nawet niż słynny "modem USB na przedłużaczu". Ja wolałbym stabilne LTE, nawet z limitem, niż taką radiówkę.
ODPOWIEDZ