Internet do domu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Yinee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-03-10, 15:31

Internet do domu

Post autor: Yinee »

Witam, mieszkam w jednej z pod warszawskich miejscowości, można powiedzieć, że na wsi. Z tego co się zdążyłem zorientować nie ma tutaj internetu po kablu, jedynie opcje z internetem radiowym. Na btsearch znalazłem niedaleko nadajnik T-Mobile oraz Orange. Zanim wybiorę jeden z tych wariantów oczywiście wszystko najpierw potestuję. Chciałbym jednak wiedzieć, w przypadku oferty T-Mobile reklamują się, że mają internet domowy jak i internet mobilny do zaoferowania. Mobilny jest na limit danych a domowy na limit prędkości. Czy w przypadku gdzie jedyna możliwością jest internet radiowy można wybrać ofertę internetu domowego? Czy internet domowy oznacza, że jest to internet po kablu, jedynie dorzucają router? Wybaczcie niewiedzę ale po prostu nieco się gubię.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do domu

Post autor: matek451 »

Internet domowy z DL do 60Mb/s i z DL do 20Mb/s nie maja limitów i działa na sieci LTE/3G T-mobile. Jakie sa realne prędkości należy sprawdzić samemu. brak lokalizacji nie pozwala sprawdzić jak wygląda sieć LTE/3G tego operatora w twojej okolicy.
Yinee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-03-10, 15:31

Re: Internet do domu

Post autor: Yinee »

Czyli to, że jest to internet domowy nie oznacza, że musi być po kablu, tak?

Mieszkam w Sowia Wola, ul. Szkolna 20
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do domu

Post autor: matek451 »

viewtopic.php?f=11&t=55672
Yinee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2019-03-10, 15:31

Re: Internet do domu

Post autor: Yinee »

Okej, tylko że w tym temacie jest poruszana kwestia jedynie orange. Pytam czy mogę np. mieć umowę z Tmobile na internet domowy i korzystać ze swojego routera? Czy jest to na tej samej zasadzie co internet mobilny? Pytam, bo jak wchodziłem dzisiaj na ofertę orange to podczas wybierania oferty "internet domowy" i wpisaniu swojej lokalizacji od razu zamieniało mi ofertę "internet domowy" na "internet mobilny" z limitem pakietu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do domu

Post autor: matek451 »

BTS NetWorks Sowia Wola obsługuje Orange i T-mobile. Mają tam każdy swoje LTE2600 i LTE800 i wspólne LTE1800NW. Domowy w Orange to połączenie kablowe, brak możliwości technicznych takiego internetu u ciebie dlatego kieruje cię na mobilny. W T-Mobile domowy LTE jest tylko ze sprzętem i tylko na LTE/3G .
ODPOWIEDZ