Orange - ale który?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 340
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Orange - ale który?

Post autor: Kaloteck »

url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/9dc2a852eea5a754]Obrazek[/url]

Panowie,

Gdzie jest haczyk?
Droższy ma 10 razy mniej GB, ale zapewne przy pełnej prędkości.
Tańszy niby 1 TB ale pewnie zaraz się zrobi lejek jak się zacznie mocno ciągnąć.
Podobno Szczęśliwe Godziny to jednak nie jest "wolność i swoboda" i jak zacznę szaleć w nocy to lejek pewnie i tak się pojawi, mam rację?
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: Orange - ale który?

Post autor: nefczibaku »

Wg mnie porównujesz gruszki z jabłkami. W droższej ofercie dopłacasz za opiekę i wsparcie. Ddatkowo ten multipack ma chyba też minuty w PL i EU, możesz doczytać w cenniku. Regulaminy obu usług przewidują tylko lejek techniczny, podobno nakładają czasem na 24 h gdy ściągniesz 15GB - jednak nie ma zbyt wielu informacji w sieci od użytkowników.
grzski
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2017-09-07, 09:43

Re: Orange - ale który?

Post autor: grzski »

Mam ten Biurowy 999 GB. Ogólnie wszystko zależy od konkretnego BTSa i ilości użytkowników na nim. Mój jest praktycznie pusty, a lejek dostaję jak ściągnę jednego dnia 40-80 GB. Wtedy załącza się lejek następnego dnia od 6:00 do 23:00 i kolejnego prędkość znowu powraca (w sumie 17h taki lejek trwa). Możliwe lejki to 5/5, 10/10, 15/15 Mbps.
Osobiście zdarzyło mi się tylko dwa razy dostać taki lejek, raz 15/15, a raz 5/5. Miesięcznie zużywam ok. 400 GB transferu.
Podejrzewam że jak w nocy się ściąga jakieś duże rzeczy to w ogóle lejek nie wystąpi. W moim przypadku lejek występował jak przeginałem pałę w godzinach szczytu (np. ściągnięcie 80 GB gry w godzinach 16-22).
Obrazek
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Orange - ale który?

Post autor: Tinkas »

Ja dostałem lejek za 80GB przesłane w nocy.

Oferta po lewej jest mobilna, a po prawej stacjonarna.
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 340
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: Orange - ale który?

Post autor: Kaloteck »

Tinkas pisze:Ja dostałem lejek za 80GB przesłane w nocy.
OK ale co dokładnie masz u siebie?
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Orange - ale który?

Post autor: Tinkas »

Ja miałem zwykłą umowę LTE Domowy, ale jeśli masz info w regulaminie o możliwym lejku technicznym, to będzie to działało tak samo.
ODPOWIEDZ