Internet nolimit od T-Mobile

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: MrLukaszo »

Witam,
Mam problem z Internetem od T-mobile. Teraz - godzina 15:40, pobieram pewien program. Mam Internet do 20MB/s. Teraz pobiera się z prędkością 300kb/s, przed chwilą były jeszcze 2mb/s i było super i właśnie, ten Internet co chwile działa, zwalnia i znowu wraca, tylko zwalnia częściej, niż jest szybszy. BTS do, którego jest podłączony nie jest obciążony, pytałem konsultanta T-Mobile, a u kolegi, który ma ofertę do 60mb/s bez problemu wyciąga stałe 50mb/s stałe z tego same BTS'a. Ja mieszkam trochę niżej niż kolega ale przecież świeci słońce i nie ma wiatru to dlaczego mam takie dziwne wachania prędkośći. Potrafi mi ktoś pomóc? A i zapomniałbym dodać - full zasięg. Z tego co wyczytałem w Internecie to parametry sygnału mam akceptowalne tzn. na poziomie "dobrym". Nie mam zewnętrznej anteny w B525, kolega ma DWR 921 i ma dwie antenki, ale jak sprawdziłem je u siebie to nie wiele to dało.
ScApi
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2017-09-24, 19:18

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: ScApi »

Parametry może ? Kolega pewnie z innego sektora ciągnie a "Twój" jest zwyczajnie obciążony, spróbuj może inne częstotliwości jak masz dostępne, niestety jest wolne więc "godziny szczytu" jak widać u Ciebie już się zaczęły. Niestety jak to mówią szklana kula poszła na gwarancję ;)
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: MrLukaszo »

No, ale czemu ten Internet tak skacze, nie potrafię tego zrozumieć.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: MrLukaszo »

No, ale czemu ten Internet tak skacze, nie potrafię tego zrozumieć. Mieszkam w okolicach Dębowca.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: Hermogenes »

Bo jest mobilny > synonimy wędrowny ruchomy aktywny ruchliwy. To co chcesz; żeby był tylko dla Ciebie jak drut.
pozdrawiam Hermogenes
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: MrLukaszo »

Tylko, że u mojego kolegi jest w miarę stabilny, bardzo bym prosił o pomoc jak to chociaż "trochę ustabilizować".
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: Hermogenes »

Jeśli chcesz pomocy zrób to o co zostałeś poproszony przez kol. ScApi pojedyncze pasma nie żadne auto B1 B3 B7 B20 .Najlepiej na dachu.
pozdrawiam Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: matek451 »

Klasyczny przykład gdy uzytkownik T-mobile liczy na cuda przy korzystaniu z czegoś takiego jak LTE800 T-Mobile, ciesz się z tych 2Mb/s bo może być tylko gorzej. To normalne gdy korzysta się z BTS-a only LTE900. Poza tym jesteś leniwy bo nawet nie sprawdziłeś innych pasm LTE. Łączysz się z zapchanym na amen LTE800 na BTS-ie przy S1 -Ogrodzona, na nim brak innych pasm LTE. Kolega na słabym DWR-921 łączy się pewnie z innym BTS-em i na innym paśmie, DWR-921 nie ma diagnostyki sygnału i BTS-a. Nie wymusi na nim konkretnego pasma LTE i nie skorzysta z LTE-A. W tym przypadku nie ma żadnych szans na szybszy internet LTE z Ogrodzonej. Pozostaje skorzystać z LTE2600 i agregacji LTE2600+800 z BTS-a Simoradz lub z LTE1800NetWorks na BTS-ie Kończyce wielkie. Oczywiście do LTE2600 i LTE1800 konieczna pewnie antena zewnętrzna ,kierunkowa. Mozna też sprawdzić 3G na UMTS2100 HSPA+DC które działa na tych 3 BTS-ach. Na poczatek wykonuje sie testy LTE2600, LTE1800, LTE800 oraz agregacji LTE2600+800. Testy w domu i na zewnątrz. Pasma wymuszasz w HManagerze i pokazujesz ss i speedtesty na każdym. To jedyny sposób na poprawę działania T-Mobile.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: MrLukaszo »

Nie klasyczny przykład użytkownika, sprawdziłem przekładając kartę z routera kolegi do telefonu, połączyło się z BTS Ogrodzona i była prędkość na poziomie około 30mb/s. I rozumiem, że te testy to z anteną zewnętrzną? Bo 2600, ani żadnego innego pasma NIE DA się wymusić, tylko to nieszczęsne LTE800. Jeszcze tylko na zewnątrz nie sprawdziłem, bo teraz już mi się nie chce w to bawić, jutro posprawdzam. Wysłałbyś mi antenę, która będzie współgrać z tym B525 kierunkową? Nie znam się za bardzo na tym, więc wolę się upewnić.
Jeśli coś źle zrobiłem to proszę o wyrozumiałość, nigdy nie miałem styczności z tego typu sprawami.
Z tego co widzę to na Górnym Borze też jest LTE2600, jak mógłbym zrobić by łączyło mnie właśnie z nim albo z tym ze Simoradza, prócz anteny?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: matek451 »

Uzytkownicy t-Mobile korzystajacy z BTS-ów only LTE800 mogą zapomnieć o normalnym internecie. operator oferuje ofertę bez limitu danych w lokalizacjach gdzie infrastruktura oparta o to pasmo nie ma prawa działać OK. Jedynym ratunkiem jest LTE1800 lub LTE2600.Na BTS-ie Simoradz ratowano się dodajac to pasmo.Ale trudno przewidzieć na ile to pomogło. Trzeba sprawdzić. Na BTS-ie Kończyce też szału nie ma bo jest wspólne 15MHz pasma dla uzytkowników T-Mobile i Orange na LTE1800NW. Sytuację poprawi dopiero modernizacja tych BTS-ów w ramach refarmingu ale to wymaga czasu. w Ogrodzonej pewnie dojdzie LTE2100, w Simoradzu LTE2100 i własne LTE1800 T-mobile a w Kończycach LTE2100, moze i LTE2600 czy LTE800. ogrodzona obsługuje ruch na S1 i na LTE800 jest zatkana. Antena na 1800-2600MHz Dual LTE z Cybertecha lub 2x ATK-504 na 800-2600MHz z Telkobu.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: MrLukaszo »

A w jakim przedziale czasowym te BTS'y ulegną modernizacji? Do pół roku, roku?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: matek451 »

Nie wiem? na poczatek zmodernizowano duże miasta. Potem BTS-y na Wybrzezu i to nie wszystkie, na poudniu Polski pewnie na końcu czyli pod koniec 2020 lub wcalle. Pytaj w T-Mobile. Refarming jest rozłożony na lata, BTS-y gdzie wisza tylko anteny 800/900MHz pewnie nigdy nie doczekają się modernizacji lub za kilka lat. Niestety ale NetWorks zbudował poza miastami bubel a nie sieć LTE/3G. W twoich okolicach przynajmniej na BTS-ach wisza anteny na 2100 czy 1800MHz i jest nadzieja na LTE2100 czy LTE1800 na tych gdzie działa tylko LTE800. warto korzystać też z 3G na UMTS2100HSPA+DC które z reguły działa szybciej na DC od LTE800 bo wszyscy z automatu logują się do zapchanego LTE.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: MrLukaszo »

Wiem właśnie, jak używałem 3G na routerze to Internet był szybszy niż LTE. Z tego co widzę to ten masz w Ogrodzonej ma nawet LTE2600 ale dla Play'a. Jak już bym zakupiłem antenę to na który BTS musiałbym ją ustawić, lub które BTS'y sprawdzić, by Internet działał nienagannie? I teraz nasuwa mi się pytanie, dlaczego na tym 3G 2100MHz mam tylko 2 kreski skoro jest to ten sam BTS? Na LTE na tym BTS'ie jest 5/5.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: matek451 »

Pod BTS-em Simoradz sprawdzisz LTE2600 stojąc na swoim kierunku. Z automatu połączy cię z tym pasmem a nie z LTE800 na nim. Test na telefonie LTE i tej karcie, aplikacja Network Cell Info pokaże eNB, ECI i parametry sygnału a speedtest DL/UL. Pod tym w Kończycach tak sprawdzisz LTE1800.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: MrLukaszo »

matek451 pisze:Nie wiem? na poczatek zmodernizowano duże miasta. Potem BTS-y na Wybrzezu i to nie wszystkie, na poudniu Polski pewnie na końcu czyli pod koniec 2020 lub wcalle. Pytaj w T-Mobile. Refarming jest rozłożony na lata, BTS-y gdzie wisza tylko anteny 800/900MHz pewnie nigdy nie doczekają się modernizacji lub za kilka lat. Niestety ale NetWorks zbudował poza miastami bubel a nie sieć LTE/3G. W twoich okolicach przynajmniej na BTS-ach wisza anteny na 2100 czy 1800MHz i jest nadzieja na LTE2100 czy LTE1800 na tych gdzie działa tylko LTE800. warto korzystać też z 3G na UMTS2100HSPA+DC które z reguły działa szybciej na DC od LTE800 bo wszyscy z automatu logują się do zapchanego LTE.
Przepraszam, że robię drugi post, ale nie potrafię znaleźć możliwości cytatu w edycji. Dzięki wielkie matek! Po zmianie na 3G i znalezieniu pozycji w której router w miarę łapie zasięg tego BTS'a z Ogrodzonej szybkość Internetu waha się od około 1,2 MB do 1,8 Mb, lecz częściej zostaje przy tej górnej granicy. Wielkie dzięki za pomoc!
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: MrLukaszo »

matek451 pisze:Pod BTS-em Simoradz sprawdzisz LTE2600 stojąc na swoim kierunku. Z automatu połączy cię z tym pasmem a nie z LTE800 na nim. Test na telefonie LTE i tej karcie, aplikacja Network Cell Info pokaże eNB, ECI i parametry sygnału a speedtest DL/UL. Pod tym w Kończycach tak sprawdzisz LTE1800.
Czyli z routera w domu raczej nie uda mi się złapać tych BTS'ów oprócz anteny? Stojąc w swoim kierunku to znaczy w stronę BTS'a, tylko tutaj mówiłes o telefonie? Czy tutaj miałeś na myśli router? Takie pytanie, skąd router najbardziej zbiera sygnał, od której jego strony? To może zaraz spróbuję na zewnątrz złapać ten Simoradz.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Internet nolimit od T-Mobile

Post autor: Hermogenes »

Anteny w routerze odbierają z przestrzeni podobnej do zgniecionego palcami w środku balonika jeden pionowo drugi poziomo można by rzec, że bez kierunkowo. Ale można to zmienić zasłaniając blachą miską pokrywką jedną stronę.
pozdrawiam Hermogenes
ODPOWIEDZ