Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
oferma
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2019-05-11, 15:28

Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: oferma »

Czolem!

Mieszkam w i mam najblizej nastepujacy nadajnik:

Żmijewko - gm. Zbiczno, Kujawsko-pomorskie
Żmijewko 24 - maszt P4 Play
Orange ID: T-32615 (N!)
GSM900 LTE800 UMTS900 Szczegóły...
T-Mobile ID: 32615 (N!)
GSM900 LTE800 UMTS900 Szczegóły...
Play ID: BRO0201
Żmijewko 24 - maszt własny
GSM1800 GSM900 LTE1800 LTE2100 LTE800 UMTS2100 UMTS900 Szczegóły...

Dane GPS: 53,320833,19,396944

MAPA:

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 49&zoom=14


Zalezy mi na dosc szybkim i przede wszystkim stabilnym necie. Co polecacie - Play, Orange czy T-Mobile??

Interesuje mnie w zasadzie tylko oferta na karte, z racji tego ze jestem tu pol roku (wiosna/lato). No chyba ze jakas umowa typu Orange Flex, itp.

Sprzetu nie mam, ale planuje router HUAWEI B525 lub podobny (co polecicie???) i pewnie jakies anteny (tez nie do konca wiem jakie kupic??).

Bede wdzieczny za wszelkie porady.

Powyzej dalem Wam dane do masztu / nadajnika w mojej okolicy. Wszyscy trzej operatorzy sa na tym samym maszcie, niedaleko mam tez PLUS-a (w sumie najblizej, ale nie ma tylu opcji jesli chodzi o czest. LTE).

Co poradzicie?

Myslalem o ofercie Play lub Orange, bo dzialaja (w telefonie dosc dobrze), a i ofert internetu na karte na allegro jest duzo. T-Mobile dziala chyba gorzej, a Plusa nie uzywalem nigdy.

Pozdr i DZIEKI !
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: tomekwwa »

Zajrzyj do dowolnego wpisu na taki temat to dowiesz się, że to nie jest forum wróżbiarskie. Ponieważ pytasz o połączenie radiowe to nie istnieje złota rada zrób to i będzie super. Najpierw testy na tym co masz i parametry jakie uzyskujesz, potem porada.
oferma
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2019-05-11, 15:28

Re: Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: oferma »

Tak przypuszczalem :) Prosze o niekasowanie watku, uzupelnie dane za jakis czas...

OK, poprosze o link do takich informacji: jak wykonac testy? Czym? czy telefon z androidem i aplikacja NetMonitor wystarczy? Jakie dane zamiescic w watku (jakie parametry)?

Moze macie gotowca? FAQ? ....gdzie znajde odpowiedzi na powyzsze pytania.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: tomekwwa »

Telefon z androidem to też narzędzie, zwłaszcza jeśli ma możliwość agregacji. Instalujesz aplikację Network Cell Info Lite i w miejscu gdzie planujesz dać antenę fotografujesz zakładkę Wskaźnik i robisz SpeedTest dla danego operatora. Chociaż lepszy byłby jakiś router z możliwością wyboru konkretnych pasm, np. wspomniany B525 i test sygnału i prędkości dla wszystkich pasm osobno i w agregacji. I nie wiem czy zaznaczyłeś swoją lokalizację na mapie, bo same nadajniki na btsearch to średnie źródło informacji.
oferma
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2019-05-11, 15:28

Re: Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: oferma »

Dzieki Tomek za informacje! Zrobie jak piszesz. Glupio ze karty trzeba teraz rejestrowac :(
Co do SpeedTest w telefonie to otrzymuje bardzo zroznicowane wyniki.

Co do B525 to jeszcze nie wiem czy ten kupie, ale chyba za 350 zl (nowka) nic lepszego nie ma?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: tomekwwa »

Testy robisz w godzinach największego ruchu 19-23. Bo nie sztuka wyciągać dużo o 4 nad ranem. A wyniki muszą być zróżnicowane, bo raz sąsiad ogląda ** Zabronione **, a drugi buforuje netfliksa, a za chwilę nie.

Mieszkasz w Żmijewku? Ile masz do tego masztu w Żmijewku? Pokaż jakikolwiek wynik z Network Cell Info na zewnątrz budynku z karty jaką masz w telefonie. Zobaczymy z czym się łączysz.
oferma
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2019-05-11, 15:28

Re: Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: oferma »

Network Cell Info zainstalowane, ale wyniki wstawie jak bede mial ze wszystkich kart (Play, Orange, T-Mobile).

Co ciekawe, lacze sie teraz z bardziej odleglym nadajnikiem (Druzyny, a nie Zmijewko jak myslalem). Mieszkam w miejscowosci Zbiczno.
oferma
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2019-05-11, 15:28

Re: Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: oferma »

tomekwwa pisze:Chociaż lepszy byłby jakiś router z możliwością wyboru konkretnych pasm, np. wspomniany B525 i test sygnału i prędkości dla wszystkich pasm osobno i w agregacji
Właśnie zamówiłem Huawei B525, będzie u mnie za kilka dni.

Nie chce bombardować Was pytaniami, więc może macie jakąś ściągawkę, FAQ czy poradnik "jak poprawnie przeprowadzić testy" (oczywiście pod kątem wyboru operatora i konkretnego nadajnika) z poziomu komputera i ww. routera?

Ze speedtestem sobie poradzę :), ale interesuje mnie z jakiego softu korzystacie. żeby zebrać najważniejsze parametry? Korzystam w Winzgrozy i Linuxa.

Czy po "wejściu" do panelu routera (wejście na stronę 192.168.0.1) będę miał już wszystko?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: wojteks »

Poczytaj, w co drugim poście na forum jest opisane jak testować.
Nie pomagam na PW!
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: tomekwwa »

Najłatwiej zalogować się z telefonu aplikacją HManager, polska wersja do pobrania nawet tu na forum, pokazuje parametry i pozwala wybrać pasmo i agregację. I przechodząc na Huaweia zapamiętaj adres 192.168.8.1, przyda Ci się.
oferma
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2019-05-11, 15:28

Re: Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: oferma »

Facet u którego "kupiłem" router wyprzedał wszystkie i dał mi zwrot kasy. Więc nadal szukam niedrogiego routera, czy B525 jest dobrym wyborem? To chyba model z przed 2-3 lat? Jest coś ciekawszego za ~300 zł?
Wyczytałem u Was żeby nie brać z T-Mobile, Czy brać nówkę, czy wystarczy taki z kilkumiesięczną gwarancją (są sporo taniej)? Często się psują Huawei?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: tomekwwa »

Nie psują się. T-Mobile to kastrat, ma wycięte gniazdo RJ i takie tam, ale generalnie to normalny B525. A soft mu można zmienić, gniazdo wyciąć bo fizycznie jest i tak dalej. Do testów się nada, do codziennego użytku też. Jak się okaże że potrzebujesz coś lepszego to bez trudu go sprzedasz
oferma
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2019-05-11, 15:28

Re: Wybr oferty (podaje namiary, sprzet, itd.). - prosze o podpowiedz...

Post autor: oferma »

Dzięki za szybkie info! - Teraz się wacham, zastanawiam się też nad czymś nieco lepszym i bardziej "przyszłościowym" (w innym dziale tego forum).
ODPOWIEDZ