LTE+

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE+

Post autor: dzejk »

MrLukaszo pisze:Jedno mnie cały czas zastanawia, dlaczego T-mobile nie ma zaznaczonych linii na tym BTS na mapce UKE i na mapie BTSearch nie ma w ogóle danych o pozwoleniach UKE na temat T-Mobile, Orange np. ma pozwolenia i to nawet na 2600 i 1800.
T-mobile korzysta z pozwoleń orange.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

A wie ktoś, czy na owej ofercie jest nakładana jakaś blokada FUP, gdy nadajnik jest przez Nas obciążany? Bardzo bym prosił o odpowiedź. Wiem, że w Internecie jest wiele tego typu filmów czy recenzji, ale skoro wylądowały w Internecie poprzez jakieś fora, czy kanały YT, testerzy takiego Internetu mogą być faworyzowani, by wypaść jak najlepiej w oczach ewentualnych nowych klientów, bardzo bym prosił o odpowiedź.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: LTE+

Post autor: Evs »

Najwięcej pobrałem około 1TB w miesiąc. Średnio po 600GB i żadnego fupa nie było. Ograniczona jest tylko prędkość do 20 lub 60.
matibu06
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-04-08, 13:08

Re: LTE+

Post autor: matibu06 »

Ogólnie z tym sygnałem LTE jest niezrozumiała sytuacja dla mnie. W domu, na podwórku łapie lte 800 MHz od nadajnika około 6km. Czasem złapie lte+, i właśnie - na podwórku nie ma lte+. Wejdę do budynku gospodarczego, gdzie w stronę nadajnika mam rząd kilku budynków - jest lte+. Byłem na skraju lasu, gdzie w drodze do nadajnika mam ścianę lasu(ten sam nadajnik, odległość podobna) - jest lte+ i prędkości 60-70mbit/s. A wrócę do domu to tylko lte 800mhz i w porywach 5mbit/s :brawa:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26110
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE+

Post autor: wojteks »

Ale co tu rozumieć, potrzebujesz anteny zewnętrznej. A to że w jednym miejscu jest LTE+ a w drugim nie ma to też sama fizyka, przy słabym sygnale różne rzeczy się dzieją.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE+

Post autor: matek451 »

W każdym z tych przypadków trzeba sprawdzić eNB, ECI BTS-a, pasmo LTE oraz parametry sygnału na nim. Bo telefon moze łaczyć się z róznymi BTS-ami . Jaka to lokalizacja ?
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie radiolinii - wykaz UKE. T-Mobile radiolinia 500Mbit, ilość 2. Orange radiolinia 2x380Mbit, ilość 2. To przy Orange'u jest 4, czy jak? Tmobile ma 1000Mbit, Orange 760?
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE+

Post autor: Pawrzes »

Te radiolinie N! mają parametry tylko na papierze więc nie zawracaj sobie nimi głowy...
Pozdrawiam
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

Dziwi mnie konfiguracja sieci N!. Play do tej pory miał u mnie BTS z 247Mbit radiolinią i kompletem pasm. Tu już wielki + dla Play, że wrzuca wszystkie pasma na nadajnik co antena radiolinii ma kilka centymetrów średnicy. Dzisiaj sprawdziłem wykaz UKE, radiolinia poleciała do 495Mbit pomimo, że ta modernizacja w ogóle nie była potrzebna. Mam telefon agregujący 4 pasma/3 pasma + MIMO i nawet w sobotnie wieczory miałem na spokojnie 50Mbit. N! pomimo refarmingu i modernizacji radiolinii (nie wiadomo, czy ta modernizacja weszła już w życie), w sobotnie wieczory ma +- 0Mbit i nie, nie kłamię. Czasem Internet działa tak, jakby go w ogóle nie było. W najgorszych sytuacjach prędkość spada do totalnego zera lub utrzymuje się dłuższy czas poniżej 1Mbit. Najczęściej jest to ~200Kb/s co czyni Internet niezdatnym do użytku. Pisałem o tym wcześniej, 144p potrafi się buforować z 30 sekund. Już komputer bezczynny potrafi pobrać więcej, gdy coś sobie odświeża. Nie wiem w ogóle jak można tak zatkać nadajnik. Play ma o wiele lepszą konfigurację sieci niż N!.
Dodam jeszcze jedną rzecz. Pamiętam jak ze znajomym sprawdzaliśmy prędkości na nadajniku. Ja miałem właśnie domowy 20Mbit/s, on miał nolimit prędkości tylko, że 100GB do wykorzystania. Ja uruchomiłem speedtest pierwszy, 2 sekundy później uruchomił kolega i co? U mnie na początku od razu poleciało do 20Mbit, no właśnie, na początku. 20Mbit było do czasu rozpoczęcia się testu DL u kolegi. Mu poleciało od razu do 70Mbit/s, mi spadło do 2Mbit max. Testy wykonywaliśmy bez agregacji na pojedynczym paśmie 1800Mhz. Było to około 5 rano, więc nadajnik niewiele miał do roboty. Z tego co kojarzę - płacił więcej i miał oczywiście nolimit prędkości. Nie wiem jak jest w Playu ale w T-M te priorytety na kartach są co najmniej głupie. Wiem o tym, że gdyby korzystał tak dłuższy czas (70Mbit) to szybko mu zleci te 100GB ale nie oszukujmy się. Sektor prawie pusty. Zaczynamy pobierać jednocześnie i to, że ma nolimit prędkości wysysa cały sektor a tym co mają limit na prędkości spada ona totalnie. Pewnie, gdybym miał tą samą ofertę co on to prędkość rozłożyłaby się pomiędzy nas dwóch.
ODPOWIEDZ