LTE+

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: LTE+

Post autor: Tinkas »

Ukształtowanie terenu jest bardzo istotne, szczególnie dla pasma 2600. Ja mam 1,5 km do BTSa, a moc sygnału na tym paśmie w domu jest śladowa. Po wyciągnięciu routera na dach jest już o niebo lepiej, a po zamontowaniu anteny Cybertecha na to pasmo jest całkiem dobrze, bo sygnał idzie ponad drzewami. Nawet widzę, w którym miejscu jest "przełamanie", bo pół metra niżej na sztycy sygnał zaczyna wyraźnie maleć.
Wdrap się z routerem na dach, wymuś pasmo 2600 i zobacz czy coś złapie. Będzie coś wiadomo.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

Sprawdziłem w domu kolegi, 250m mieszka ode mnie i łapie BTSa w Kończycach, full zasięg jego parter jest na poziomie mojego dachu, prędkości nawet wykraczają poza limit a samemu koledze działa około 70mbit/s. U siebie w domu w pokoju, który jest najbliżej BTS'a również sprawdziłem, złapało go, 0 kresek ale 10mbit/s jest.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: LTE+

Post autor: bartex03 »

matek451 pisze: Nalezy sprawdzić jak i gdzie działaja pasma pojemnościowe LTE w t-mobile. 5-10Mb/s w T-Mobile z BTS-a only 800/900MHz to i tak dobry wynik.
U mnie na wymuszonym LTE 800 mam w godzinach szczytu około 8Mb/s download i 12-13Mb/s upload
Rano i w nocy prawie 20/20 Mb/s
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

No to teraz pytanie, do głównego BTS'a w Skoczowie mam 3,5km, lecz pomiędzy nim a domem są z 3 pagórki z czego ja mieszkam w lekkim dole, BTS również za pagórkiem. Złapię ten BTS jeśli użyję zewnętrznej anteny na dach?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE+

Post autor: wojteks »

Nie.
Nie pomagam na PW!
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego?
oferma
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2019-05-11, 15:28

Re: LTE+

Post autor: oferma »

Góry i pagórki skutecznie tłumią sygnał.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

Najlepsze jest to, że sprawdziłem sygnał w pokoju, który jest od przeciwnej strony niż Skoczów, Kończyce 2 kreski, ale strasznie słaba jakość sygnału, a w kącie okna o dziwo złapało Skoczów, ten komin ciepłowni i to mi się wydaje dziwne, pomiędzy pokojami jest gruba ściana a łapie BTS który jest trochę dalej niż w pokoju obok.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

Może mi ktoś to wyjaśnić?
Na BTS 231193 mam w obecnej chwili agregację 1800mhz+800mhz. O co chodzi, owy BTS nie posiada owego pasma 1800?
https://zapodaj.net/ac75199461f39.png.html
https://zapodaj.net/daf90c6896306.png.html
https://zapodaj.net/3f820311c4bc5.png.html
Z tego co widzę to 2100 również jest.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: LTE+

Post autor: Mig25 »

A więc wyjaśniam , BTSearch jest mocno nieaktualne. Mam tą samą sytuację u siebie , już dość dawno BTSy z T-Mobila zostały doposażone o częstotliwości 1800 i 2100 , a BTSearch ciągle tylko 2600 i 800 pokazuje.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

Dopiero dzisiaj rano pojawiły się te pasma, więc nie wiem jak.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

Obecnie dzięki tym pasmom Internet lata tak: http://www.speedtest.pl/test/211154430 a jeszcze przedwczoraj o tej godzinie był niecały 1mbit, z tego co widzę na mapie od UKE te pasma są na nadajniku Plusa i jeśli dobrze myślę to ten nadajnik jest tak jakby "główny", w sensie, że w nim jest Światłowód, od niego rozchodzą się kreski, ale z drugiej strony Plus na tym nadajniku nie ma wcale pasma LTE.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: LTE+

Post autor: radius »

Mig25 pisze:A więc wyjaśniam , BTSearch jest mocno nieaktualne. Mam tą samą sytuację u siebie , już dość dawno BTSy z T-Mobila zostały doposażone o częstotliwości 1800 i 2100 , a BTSearch ciągle tylko 2600 i 800 pokazuje.
Zbieraj dane i dodawaj. Bazę tworzą tacy użytkownicy jak my. Samo się nie doda.
Obecnie trwa dokładanie anten, rozdzielanie 1800 MHz w bloku 15 MHz NetWorkS! na rzecz 10 MHz T-Mobile i 10 MHz Orange oraz refarming, czyli likwidacja jednej nośnej WCDMA2100 na LTE2100.
Szczegóły zawsze tutaj:
https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 24&t=58796
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

A teraz mam takie pytanie, bo jak czytam tematy o T-mobile i 100GB to widzę, że, gdy BTS jest mocno obciążany przez Nas może zostać nałożona blokada FUP. Na Internecie Domowym jest to samo? Czy na Internecie domowym można brać ile się chce bez martwienia się o FUP?
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

Jedno mnie cały czas zastanawia, dlaczego T-mobile nie ma zaznaczonych linii na tym BTS na mapce UKE i na mapie BTSearch nie ma w ogóle danych o pozwoleniach UKE na temat T-Mobile, Orange np. ma pozwolenia i to nawet na 2600 i 1800.
Teraz z innej beczki, wszystkie 3 pasma od T-mobile na tym BTS mają po 10Mhz. Czyli statystycznie agregacja dwóch z nich np. 800+1800 wyjdzie około 150mbit. Jedno mnie najbardziej zastanawia, używam właśnie przykładu tej agregacji i jest bardzo dobrze, praktycznie przez cały czas używania leci po 20mbit, lecz, gdy np. przełączę się na 2100Mhz to leci nie więcej niż 5Mbit, z czego czasem agregacja dwóch powyższych również ma chwile kiedy Internet nie przekracza tej wartości. Dlaczego tak się dzieje? Może i BTS stoi przy drodze ekspresowej no ale bez przesady, w mojej okolicy jakoś wiele zabudowań nie ma i nie wydaje mi się, żeby akurat wszyscy używali T-Mobile. BTS od Playa, który stoi obok tego na którym jest T-Mobile ma przepustowość 247Mbit bodajże, mam telefon z Playa i na Speed Teście wychodzi nawet do 80mbit, więc biorę prawie 1/3 przepustowości BTS'a.
800Mhz - 20mbit max lecz cały czas skacze nawet do 0.
1800Mhz - stale trzymające się 20mbit bez spadków - czyli najlepsze dla mnie pasmo.
2100Mhz - 20mbit max, lecz również występują spadki, natomiast są rzadsze niż na 800Mhz.
Oferta - Internet domowy do 20mbit.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE+

Post autor: dzejk »

MrLukaszo pisze:Jedno mnie cały czas zastanawia, dlaczego T-mobile nie ma zaznaczonych linii na tym BTS na mapce UKE i na mapie BTSearch nie ma w ogóle danych o pozwoleniach UKE na temat T-Mobile, Orange np. ma pozwolenia i to nawet na 2600 i 1800.
T-mobile korzysta z pozwoleń orange.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

A wie ktoś, czy na owej ofercie jest nakładana jakaś blokada FUP, gdy nadajnik jest przez Nas obciążany? Bardzo bym prosił o odpowiedź. Wiem, że w Internecie jest wiele tego typu filmów czy recenzji, ale skoro wylądowały w Internecie poprzez jakieś fora, czy kanały YT, testerzy takiego Internetu mogą być faworyzowani, by wypaść jak najlepiej w oczach ewentualnych nowych klientów, bardzo bym prosił o odpowiedź.
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: LTE+

Post autor: Evs »

Najwięcej pobrałem około 1TB w miesiąc. Średnio po 600GB i żadnego fupa nie było. Ograniczona jest tylko prędkość do 20 lub 60.
matibu06
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-04-08, 13:08

Re: LTE+

Post autor: matibu06 »

Ogólnie z tym sygnałem LTE jest niezrozumiała sytuacja dla mnie. W domu, na podwórku łapie lte 800 MHz od nadajnika około 6km. Czasem złapie lte+, i właśnie - na podwórku nie ma lte+. Wejdę do budynku gospodarczego, gdzie w stronę nadajnika mam rząd kilku budynków - jest lte+. Byłem na skraju lasu, gdzie w drodze do nadajnika mam ścianę lasu(ten sam nadajnik, odległość podobna) - jest lte+ i prędkości 60-70mbit/s. A wrócę do domu to tylko lte 800mhz i w porywach 5mbit/s :brawa:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LTE+

Post autor: wojteks »

Ale co tu rozumieć, potrzebujesz anteny zewnętrznej. A to że w jednym miejscu jest LTE+ a w drugim nie ma to też sama fizyka, przy słabym sygnale różne rzeczy się dzieją.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE+

Post autor: matek451 »

W każdym z tych przypadków trzeba sprawdzić eNB, ECI BTS-a, pasmo LTE oraz parametry sygnału na nim. Bo telefon moze łaczyć się z róznymi BTS-ami . Jaka to lokalizacja ?
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie radiolinii - wykaz UKE. T-Mobile radiolinia 500Mbit, ilość 2. Orange radiolinia 2x380Mbit, ilość 2. To przy Orange'u jest 4, czy jak? Tmobile ma 1000Mbit, Orange 760?
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE+

Post autor: Pawrzes »

Te radiolinie N! mają parametry tylko na papierze więc nie zawracaj sobie nimi głowy...
Pozdrawiam
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: LTE+

Post autor: MrLukaszo »

Dziwi mnie konfiguracja sieci N!. Play do tej pory miał u mnie BTS z 247Mbit radiolinią i kompletem pasm. Tu już wielki + dla Play, że wrzuca wszystkie pasma na nadajnik co antena radiolinii ma kilka centymetrów średnicy. Dzisiaj sprawdziłem wykaz UKE, radiolinia poleciała do 495Mbit pomimo, że ta modernizacja w ogóle nie była potrzebna. Mam telefon agregujący 4 pasma/3 pasma + MIMO i nawet w sobotnie wieczory miałem na spokojnie 50Mbit. N! pomimo refarmingu i modernizacji radiolinii (nie wiadomo, czy ta modernizacja weszła już w życie), w sobotnie wieczory ma +- 0Mbit i nie, nie kłamię. Czasem Internet działa tak, jakby go w ogóle nie było. W najgorszych sytuacjach prędkość spada do totalnego zera lub utrzymuje się dłuższy czas poniżej 1Mbit. Najczęściej jest to ~200Kb/s co czyni Internet niezdatnym do użytku. Pisałem o tym wcześniej, 144p potrafi się buforować z 30 sekund. Już komputer bezczynny potrafi pobrać więcej, gdy coś sobie odświeża. Nie wiem w ogóle jak można tak zatkać nadajnik. Play ma o wiele lepszą konfigurację sieci niż N!.
Dodam jeszcze jedną rzecz. Pamiętam jak ze znajomym sprawdzaliśmy prędkości na nadajniku. Ja miałem właśnie domowy 20Mbit/s, on miał nolimit prędkości tylko, że 100GB do wykorzystania. Ja uruchomiłem speedtest pierwszy, 2 sekundy później uruchomił kolega i co? U mnie na początku od razu poleciało do 20Mbit, no właśnie, na początku. 20Mbit było do czasu rozpoczęcia się testu DL u kolegi. Mu poleciało od razu do 70Mbit/s, mi spadło do 2Mbit max. Testy wykonywaliśmy bez agregacji na pojedynczym paśmie 1800Mhz. Było to około 5 rano, więc nadajnik niewiele miał do roboty. Z tego co kojarzę - płacił więcej i miał oczywiście nolimit prędkości. Nie wiem jak jest w Playu ale w T-M te priorytety na kartach są co najmniej głupie. Wiem o tym, że gdyby korzystał tak dłuższy czas (70Mbit) to szybko mu zleci te 100GB ale nie oszukujmy się. Sektor prawie pusty. Zaczynamy pobierać jednocześnie i to, że ma nolimit prędkości wysysa cały sektor a tym co mają limit na prędkości spada ona totalnie. Pewnie, gdybym miał tą samą ofertę co on to prędkość rozłożyłaby się pomiędzy nas dwóch.
ODPOWIEDZ