Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
baca01
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-15, 19:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: baca01 »

Witam!
Kończy mi się umowa z Plusem. Z tą siecią przeżyłem wiele lat.
Aktualnie lider technologi przestał być liderem w moim miejscu zamieszkania czyli w Zielonej Górze. Nie tylko jeśli chodzi o internet - a o VoLTE i WiFi Calling również.
Mam prepaidy Orange i T-Mobile. Na B3 osiągam ok 15-40 (kiedyś do 65) Mbps na pierwszym i nieco ponad 10 Mbps na drugim opie (zapewne ze względu na lejek TM na prepaidach). W Plusie na B20 wyciągam 2-10 Mbps, oraz przy oknie (!) na B3 od 20 do 60 Mbps). Ostatnio byłem w Karpaczu i Plus na speedteście za każdym razem przekraczał 100Mbit, Orange to max 20-30Mbit ale najczęsciej trzymał się B7 i było ok 10 Mbit. Wygląda więc że nie wszędzie Plus jest zapchany:)

Ale nie samymi speed testami żyjemy.
Czasami rozmawiam przez aplikacje internetowe. W Plusie jak spanie do 3G to już NIGDY nie wróci do LTE przy aktywnej rozmowie np. na WhatsApp. A że 3G Plusa to całkowita porażka u mnie, muszę rozłączać się z rozmówcą bo przerywa jak w XIX wieku! W Orange i TM mamy VoLTE do rozmów normalnych, ponadto przy spadku do 3G telefon i tak wróci do LTE przy aktywnej rozmowie internetowej, jak tylko pasmo 4G znajdzie się w zasięgu telefonu - to ogromny plus.

Obserwuje sobie poczynania Orange i prawdopodobnie będzie to następca na następne 2 lata, ale...
Czasami - mając prepaida w routerze mifi - zauważyłem że mimo zasięgu sieci, nie mam internetu, tzn speedtest wywala błąd (brak internetu), również jakbym chciał wczytać stronę www. Dopiero restart routera lub rozłączenie danych powoduje wznowienie. Pakiet zawsze mam, router to Netgear AirCard 810S. ALe zauważyłem ten sam objaw w Orange na tablecie w trybie hotspotu.
Wygląda na to że dane komórkowe potrafią czasami "się zawiesić" - nie wiem jak to określić inaczej...
Czy u Was też to czasami występuje ?

Reasumując:
1) Szukam rozwiązania abonamentowego, chyba że Flex...
2) Szukam operatora który zaoferuje VoLTE
3) Szukam operatora który zaoferuje WiFi Calling
4) Szukam operatora u którego działa powrót z 3G do LTE w trakcie trwania rozmowy/streamu internetowego
5) nie szukam za wszelką cenę trzycyfrowego speedtestu Mbps, wolę stabilne 10-20 ale z w/w możliwościami
6) czy opisywany problem z "zamrażaniem internetu" w Orange u Was też czasami występuje? Czy to jest przypadłość operatora czy NetWorks! ?
7) Play raczej odpada ze względu na transfery podobne do Plusa
8) Ofertę rozmingowa też biorę pod uwagę a tutaj T-Mobile niestety wypada gorzej niż pozostali, ponadto sami podcieli sobie gałąź i nie mam jak sprawdzić na prepaidzie pełnego testu oraz WiFi Calling i VoLTE - chyba że formumowicze uzupełnią te braki :) Posiadam iPhone'a
9) preferowany HD Voice do Plusa (mam dużo znajomych w tej sieci)
10) Zagadką jest dla mnie VoLTE w T-Mobile i połączenie do Plusa - czy zestawia się w HD Voice? Nie mam jak tego sprawdzić, w Orange jak sprawdzałem w kwietniu to wychodzące przy VoLTE nigdy nie były w HD Voice! Trzeba było przełączać do 3G co jest bezsensem
11) Przełączenie w tryb VoLTE w Orange powoduje że LTE trzyma do upadłego, czyli w całym domu. W trybie wyłączonym dośc szybko spada do 3G - niestety mam średni zasięg B3 w Orange i TM u siebie. Nie wiem jak jest w TM - a to może być kluczowe przy wyborze O/TM
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: piotrzet »

Pamiętaj, ze w Orange w VoWiFi nie masz możliwości odbierania ani wysłania SMS czy MMS, do tego w Orange na ten moment brak obsługi kodeka EVS dla iPhone, a w T-M jest.
Co do pytań:
4. Różnie z tym bywa zarówno w T-M jak i Orange.
5.Tutaj wszystko zależy od lokalizacji.
6. W T-M nie mam takiego problemu.
8.To znaczy jaki masz problem z roamingiem w ofercie na abonament w T-M? Przecież jest dostępny normalnie z zasadą RLAH, bez opłat jest 1 GB później 4zł i ileś am groszy za każdy kolejny.
9.10 Tego niestety nie powiem, bo akurat mam bardzo mało znajomych, którzy mają w Plusie.
11. Tutaj też dużo zależy od lokaliazacji.
Poszukaj odpowiedzi na forum konkurencyjnym telepo... tam jest dużo więcej wątków zarówno z konfiguracją każdej sieci jak i samych tych usług.
baca01
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-15, 19:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: baca01 »

Tak wiem że w Orange na razie nie ma wsparcia dla SMS/MMS przy VoWifi.

8. TM przy taryfie (bodajże) T3 oferuje 1 GB w roamingu a Orange przy podobnej cenowo 4,5 GB :)
11. Sprawdziłem na prepaidzie TM i okazuje się że ten operator również "wraca" do LTE przy aktywnej transmisji danych w 3G. Niestety VoLTE i WiFi Calling nie będzie dane mi sprawdzić...

Dzięki za info!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: piotrzet »

Tak masz 1GB bezpłatnie później jest opłata 4zł za 1GB.
Kwestia potrzeb. Czy wolę tańszy roaming z którego i tak korzysta się okazjonalnie czy lepszą jakość połączeń, SMS i MMS po VoWiFi.
baca01
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-15, 19:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: baca01 »

Piotrze (albo ktoś z Szanownych forumowiczów), jesteście w stanie sprawdzić czy TM "trzyma się" dłużej LTE przy włączonej opcji VoLTE/VoWifi?
Warunkiem jest posiadanie dość slabego zasięgu LTE w miejscu testów:)

U mnie wygląda to tak, że mając wyłączoną opcję i przechodząc do kuchni od razu spada do 3G - nawet w trybie czuwania. Podobnie jest jak wykonuje test połączenia via WhatsApp. Ale po włączeniu VoLTE zarówno rozmowy tradycyjne jak i korzystanie z internetu nie powoduje zrzucenia do 3G.
Widać że operator przy aktywnej funkcji mocno podwyższa próg dBm zrzutu do niższego trybu.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: piotrzet »

U mnie w domu tak jest i ostatnio poprawili trzymanie się LTE przy VoLTE. Ale to będzie wszystko zależało od telefonu i lokalizacji
baca01
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-15, 19:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: baca01 »

Znalazłem jeszcze jedną ułomność (mam nadzieję że tylko w prepaidzie) w T-Mobile.
Na iPhone nie ma możliwości zrobienia hotspotu z telefonu. Czy na abonamencie jest taka opcja ?

PS.
Orange dalej nie obsługuje (przynajmniej na prepaidzie) HD Voice do Plusa, używając VoLTE lub VoWiFi...
W Drugą stronę jest OK.

PS2.

Następny GB w roamingu w TM to nie 4zł a ok 14 (info z BOKu), a dalej ponad 20zł za GB.
Nie to abym narzekał na drożyznę ale operator zaczyna ofertą vs ceną wyraźnie odstawać od reszty.

Na dniach zadzwonię ponownie, bo w nocy (kiedy dzwoniłem) generalnie nie zajmują się przestawianiem ofert i odpowiadaniem na trudniejsze pytania. SZOK!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: piotrzet »

Och ci "doinformowani" konsultanci T-Mobile. Wystarczy wejść na stronę i jak na dłoni że 4zł. Zresztą nawet już mam to sprwdzone i taka opłata jest. Także na stronie bzdur nie ma na pewno.
http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... gi/roaming
W sekcji "Informacje o roamingu w UE"
"Klienci, którzy podpisali umowę od 1 lipca 2018 roku, bez względu na wysokość abonamentu, otrzymają pakiet 1 GB danych bez żadnych dodatkowych opłat. Powyżej tej ilości, aż do wyczerpania warości przyznanego Limitu danych UE jaki przysługuje klientowi w ramach abonamentu, zastosowana będzie dopłata w wysokości 4,00 złotych za 1 GB (3,25 netto w masowych ofertach biznesowych). Po przekroczeniu Limitu danych UE naliczane będą opłaty zgodnie z cennikiem roamingowym, czyli 23,38 złotych za 1GB (19,01 zł netto)."

Czemu w prepaid w t-m nie ma możliwości robienia hotspotu? Nie ma tam obecnie żadnych ograniczeń w regulaminach
baca01
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-15, 19:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: baca01 »

No to lipa. Dzwoniłem drugi raz z zapytaniem o ofertę. Internet w roamingu powyżej 1GB (który jest w zawarty w taryfie) jest dostępny w pakiecie 3GB za 50 zł. Zaproponowano mi abonamenty których nie ma na oficjalnej stronie :) Cenowo podobne, jak nie ciut lepsze.

Co do hotsoptu. Po restarcie prepaida widzę że mam możliwość uruchomienia tej opcji. Poprzednio miałem wyszarzone. Widocznie telefon po zassaniu konfiguracji operatora udostępnił hotspota.

Orange chyba ma więcej atutów niż TM (wady oczywiście również). Kodek w którym wspominałeś nie jest obsługiwany przez iP7. Technicznie sieci są podobne, w Orange będę mieć drugą usługę do istniejącego światłowodu, lepsza oferta GB w roamingu (przede wszystkim na start ponad 4GB miesięcznie), aplikacja Orange wydaje się być o wiele bardziej dopracowana od TM. TM nie daje możliwości sprawdzenia VoLTE i WiFi Calling na prepaidzie - w Orange można sobie potestować, na opinie i merytoryczne porady konsultantów z TM nie ma co liczyć.

Wadą Orange jest losowe HDV w Plusem oraz brak HDV przy użyciu WiFi Calling i VoLTE TYLKO do Plusa.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: piotrzet »

Kolejna bzdura. Internet jest w taryfie każdej głosowej 1GB później opłata za każdy 1GB 4zł. O czym napisałem. A jakie to te abonamenty ci zaproponowano co niby nie ma stronie? Bo jestem ciekaw.
Tak jak mówiłem nie ma żadnych ograniczeń co do udostępniania internetu.
Kodeks EVS jest obsługiwany od iPhone 8 dopiero. Tak jak mówię mnie w Orange odrzuca to, że do tej pory nie umieją wprowadzić SMS czy MMS po VoWiFi i jest to duża wada. Szczególnie jak gdzieś nie ma zasięgu czy jesteś za granicą UE. Na jakieś konkretne informacje od konsultantów w każdej sieci to naprawdę trzeba mieć szczęście żeby trafić na kogoś kompetentnego.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: onken »

A która sieć to obsługuje i czy prepaid czy tylko abonament ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: piotrzet »

Chodzi ci o EVS? Obsługuje T-Mobile i Play. Oprócz tego musisz mieć odpowiedni telefon i VoLTE lub VoWiFi, na drugim numerze który dzwonisz również muszą być te same czynniki spełnione.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: onken »

Pytam bo będę za niedługo przenosił gdzieś numer z plusa i nie wiem ktoś sieć wybrać :) i z której oferty

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
baca01
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-15, 19:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: baca01 »

piotrzet pisze:Kolejna bzdura. Internet jest w taryfie każdej głosowej 1GB później opłata za każdy 1GB 4zł.
Poprzedni link który wysłałeś nie "zmieścił się" w całości. Możesz go podesłać na privka?
piotrzet pisze:A jakie to te abonamenty ci zaproponowano co niby nie ma stronie? Bo jestem ciekaw.
Nie zapisałem nazwy taryfy ale oferta była za 29,90 zł - no limit rozmowy/sms/mms, 5 GB internetu potem 16 kbps ale można dokupić paczkę w razie potrzeb, roaming 1 GB potem 50 zł za 3 GB. Oferta bez telefonu.

Ten cały kodek EVS trzeba traktować jako miły dodatek a nie kryterium wyboru. Dźwięk nieco lepszy od HDV ale warunkiem jest odbiorca po drugiej stronie, który będzie mieć zgodny sprzęt. Przy wielu telefonach w różnych sprawach do różnych osób taka jakość stanowi promil połączeń :)

Brak SMS/MMS przy VoWiFi to wada ale... tu każdy sam musi odpowiedzieć ile razy będzie MUSIAŁ z tego skorzystać. Ci którzy nie mają zasięgu i żyją ciągle na WiFi Calling, mają większe powody do zastanowienia się. Za granicą EU nie ma problemu bo przecież zasięg jest a wysyłać można przez alternatywne komunikatory:) Ewentualnie normalnie, płacąc jak za normalnego SMSa. Jak ktoś wyjeżdża za granicę to raczej będzie go stać wysłać ważnego SMSa za ~1,50 zł.

I jeszcze jedna sprawa, drobna ale czasami z wielu drobiazgów mamy obraz całości- TM jako jedyna sieć nie ma oficjalnego forum dyskusyjnego spośród operatorów infrastrukturalnych.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: piotrzet »

http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obs ... gi/roaming
Sorki nie zauważyłem ale teraz powinno być ok.
Ale ta specjalna oferta. To jest dokładnie ta. I znowu bzdura, że kolejne GB kosztują 50zł. To działa dokładnie tak samo 1GB za darmo, później 4zł za 1GB tylko nie pamiętam do ilu a później cena za 1GB to 23,38. Innej opcji nie ma, bo na inną UKE musiałby wyrazić zgodę kolejny konsultant, który nie ma pojęcia o ofercie.
https://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specj ... elefonu-24
Ale ja nie mówię, że EVS to coś koniecznego zaznaczam, że jest, a czy chcesz czy nie to twój wybór.
Komunikatory to internet, a za ten wiadomo po za UE płacisz jak za zboże. Jeden SMS to niby 1,5 ale już jak wyślesz 10 SMS to wychodzi 15zl. Kwestia potrzeb. Ja korzystam z tego i w końcu jak pojadę do innego kraju to później nie mam faktury nie wiadomo jakiej. Ale wiadomo jest to indywidualna kwestia.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: onken »

Wystarczy mieć taryfę UE w UE i mieć smsy za free :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: piotrzet »

W przypadku długiego pobytu i tak wejdzie FUP, a jak masz VoWiFi to nie o ile z niego korzystasz. No i nie każdy jeździ tylko do krajów UE.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: onken »

Ok, wracając do sedna. Play daje tylko 1 GB w tańszych taryfach internetu w UE ... Coś malutko...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
baca01
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-15, 19:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: baca01 »

Dzięki! Faktycznie to ta sama oferta! Dziwne że nie ma jej na głównej stronie, na której jest oferta gorsza :D
piotrzet pisze:Komunikatory to internet, a za ten wiadomo po za UE płacisz jak za zboże. Jeden SMS to niby 1,5 ale już jak wyślesz 10 SMS to wychodzi 15zl. Kwestia potrzeb. Ja korzystam z tego i w końcu jak pojadę do innego kraju to później nie mam faktury nie wiadomo jakiej. Ale wiadomo jest to indywidualna kwestia.
Poza UE placisz za internet jak za zboże ale skoro mówimy o VoWiFi to i tak zapłacisz za ten sam internet i te wszystkie smsy wysłane via VoWiFi wszak usługa Vo...(głos i sms) wymaga połączenia z drogim internetem:)
A jak masz tani internet to i komunikatory i SMSy via VoWiFi będą tanie :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: piotrzet »

Trzeba umieć szukać ;)
Co do VoWiFi to zaleta jest taka, że jak masz już dostęp do tego internetu to nie płacisz dodatkowo za rozmowy tylko w cenie, a w komunikatorze za darmo możesz dzwonić tylko w jego obrębie jak chcesz zadzwonić czy wysłać SMS na normalny numer to musisz dokupywać pakiet.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: onken »

Czy Xiaomi Mi9 , redmi obsługuje voWiFi ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
baca01
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-15, 19:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: baca01 »

onken pisze:Ok, wracając do sedna. Play daje tylko 1 GB w tańszych taryfach internetu w UE ... Coś malutko...
Orange i Plus mają duże (podobne) pakiety UE. Widzę ze ewakuujesz się - podobnie jak ja - z Plusa, więc jeśli pakiety UE są priorytetem to zerknij na ofertę Orange. Pomijam kwestię FUP - bo tu każdy operator ją stosuje.
baca01
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-15, 19:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: baca01 »

piotrzet pisze:Trzeba umieć szukać ;)
Co do VoWiFi to zaleta jest taka, że jak masz już dostęp do tego internetu to nie płacisz dodatkowo za rozmowy tylko w cenie, a w komunikatorze za darmo możesz dzwonić tylko w jego obrębie jak chcesz zadzwonić czy wysłać SMS na normalny numer to musisz dokupywać pakiet.
Jak ktoś dużo jeździ to ma zapewne jakiś routerek mifi z lokalną kartą więc obojętne czy będzie to SMS via VoWiFI czy komunikator :)



//edit
Miałem połączyć posty a wyszedł drugi. Poproszę moda o połączenie :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: piotrzet »

No nie takie obojętne. Przeczytaj jeszcze raz mój wcześniejszy komentarz ze zrozumieniem ;)
baca01
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2009-02-15, 19:30
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: baca01 »

@up
Tak, zgadza się. Miałeś na myśli że user whatsappa nie zadzwoni na stacjonarny. Do tego celu mamy VOIPa który podpięty do przenośnego routera spełni te same wymagania :) No prawie te same. Oki, nie będziemy się licytować. Wiadomo o co chodzi.

Reasumując, do usług voice musi być internet. Bez internetu wszystko jest o dużo za drogie poza granicami EU. W tym kontekście SMS za 1,50 wyjdzie pewnie najtaniej :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Po Plusie, T-Mobile? Orange? - szukam optymalnego rozwiązania

Post autor: onken »

Na liście Play a tym bardziej T-Mobile nie ma marki xiaomi która obsługuje i volte i hdvoice i cała resztę.

Play sprzedaje xiaomi, czy ktoś testowal te modele ?

Chodzi mi o wyższa półkę, np Mi8, Mi9 ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ