Propozycja przedłużenia umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: Monte_Christo »

Cześć! Na początku chciałbym podziękować użytkownikom tego forum, iż dwa lata temu pomogli mi się odnaleźć w technologii LTE. Dzięki Wam od 24 miesięcy korzystam z szybkiego internetu mobilnego :hurra: Ponadto wielki dzięki osobom, które doradziły mi zakup anteny LTE. Świetny zakup!

Mam nadzieję, że teraz również mi doradzicie.

Otóż niebawem kończy mi się umowa w Plusie. Jestem bardzo zadowolony z usług zielonego operatora na moim terenie, dlatego też interesuję mnie pozostanie w tej sieci.

No i dzięki swemu "niezadowoleniu" z dotychczasowych usług, podczas rozmowy z konsultantką, otrzymałem następujące warunki umowy:

- umowa na okres 16 miesięcy
- przez pierwsze 6 miesięcy opłata w wysokości 60 zł
- przez kolejne 10 miesięcy opłata w wysokości 70 zł
- paczka danych w ilości 100 GB

Co o tym sądzicie? Atrakcyjna oferta?

Chcę tylko nadmienić, iż w Plusie mam wyłącznie internet i nie przewiduję zmian w tej kwestii.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: matek451 »

A jaki DL/UL masz wieczorami teraz w tym Plusie z BTS-a Gustawowa na LTE1800 aero2? Korzystasz z B415 i anteny Dual LTE1800MHz z Cybertecha? Oferta z Plusa bez sprzętu? Jeśli tak to bardzo słaba i masakrycznie droga. W twoim rejonie Plus zrobił niewiele, poza dołożeniem tej nędzy czyli LTE900 na 5MHz pasma i to nie wszędzie bo Gustawów nadal na gołym LTE1800. NetWorks w tej okolicy to wiadomo padlina z only 800/900MHz na BTS-ach i też nie poszalejesz w Orange czy T-Mobile. Tu nie ma nad czym myśleć tylko zrobić testy Play i jak będzie OK a stawiam ze na 99% się to sprawdzi to korzystać a agregacji LTE2600+1800+2100 na B715 i antenie zewnętrznej lub z 2 CC CA na WF830 od tego operatora. Play na tym terenie to kosmos w porównaniu do konkurencji.Podaj lokalizację. No i podziękuj konsultantowi Plusa za tą śmieszna ofertę z FUP.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: Blazer »

Pewnie że śmieszna Internet w Plush za 30zł miesięcznie, a w nim 40GB przez 3 miesiące, 80GB (3-6miesięca),100GB (6-12mies.) i 120GB pow. 12 miesięcy.
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: Monte_Christo »

Korzystam z Huawei B315. Antena Cybertecha.

Jeśli chodzi o ofertę, to tak, jest ona bez sprzętu.

Jeśli chodzi o BTSa, to korzystam z tego z Gustawowa.

Mieszkam w miejscowości Komorów. Najbliższy nadajnik z Play jest w Staporkowie. W linii prostej to będzie jakieś 7-10 km. Teren solidnie zalesiony. Nie jest wybitnie równomierny. Mam wątpliwości, że jakość połączenia będzie na lepszym poziomie, aniżeli z Plusa.

Coś tam w planach ma Play, żeby własną stację postawić w pobliżu mojego miejsca zamieszkania lub zamontować nadajniki na BTSie Orange w miejscowości Adamek, tak więc Play nie mogę rozważać na poważnie.

Nie będę ukrywał, że mnie najbardziej interesuje Plus.
Nie zawiodłem się jakoś nazbyt przez blisko dwa lata korzystania z usług tego operatora, choć trochę irytujące jest zmniejszanie prędkości po wykorzystaniu pakietu.

Co moglibyście mi zasugerować, żeby jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze oraz jak najwięcej otrzymać?

Ta oferta z Plusha jest na kartę oraz jest w niej zawarte LTE bez limitu? Choć wiadomo, że limit jest!

Jeśli chodzi o parametry połączenia, to podam z godziny 0:15.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: onken »

W Plushu nie ma w nim bez limitu

Pytanie ile ściągasz po tym limicie bazowym ??

Ja mam ofertę z CP i tam mam np 90 GB za 45 zł, lub za 110 za 50.

A wiadomo to też Plus...

Potem bez limitu, noce 200 GB

Więc to co Ci dali to żałosne....

W CP mogę sobie zmieniać do woli co miesiąc od 40-110 GB oferty, to jest fajne.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: amamoh »

Zerknij na ofertę sieci Otvarta, za 45zł/mc masz 100GB w dzień plus 200GB w nocy.
Działa na sieci Plusa więc prędkości powinny być takie jak masz obecnie.
Na dodatek możesz w każdej chwili rozwiązać umowę.

https://otvarta.pl/internet#o-szybki-10 ... dynamiczny
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: onken »

Nadal bez LTE bez limitu potem....

Czy kolega czytał co twórca tematu pisał ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: matek451 »

Autor tematu jest zapatrzony w Plusa, zresztą na ich forum pisze laurki na jego temat a to całkowicie przesłania zdrowe podejście do wyboru operatora. Myli się wręcz masakrycznie co do Play. W Staporkowie i Mniowie ma BTS-y Play z 4 CC CA LTE2600+1800+2100+800 ale wcale z nich nie musi korzystać bo pod nosem ma w Adamku BTS Play z LTE2100, LTE1800 a może i innymi pasmami.
Napisałem wyraźnie NetWorks i Plus na tym terenie to ubodzy krewni Play, sa daleko w tyle jeśli chodzi o technologie i zasięg . Ale nie musi mi wierzyć, ma B315 antenę na 1800-2100MHz więc niech ustawi na Adamek i na karcie Play sam się przekona jak działa oraz potwierdzi jakie pasma LTE ma Play na nim. BTS działa i ma się dobrze. To Play na tym terenie stał się numer jeden , to on jako jedyny ma tam LTE2600, 4 CC CA i inne najnowsze technologie. Plus to jest technologiczny skansen a oferta z FUP, limitami na 3G to dno. Tyle w podsumowaniu.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: tomekwwa »

Plus to najgorsze guano jakie istnieje i używa się go tylko tam, gdzie nie ma absolutnie innego wyjścia. A oferta denna, bo w tym momencie w Orange na kartę ponad 100GB na miesiąc masz za 300 zł na rok, 25 zł na miesiąc, plus jeszcze inne bonusy.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: onken »

To fakt, Plus ciągle prawie nigdzie nic nie rozbudował.

U mnie wszyscy pozostali mają po komplecie pasm a Plus ciągle że swoim marnym 1800 i 900....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: Monte_Christo »

@onken Posiadasz wyłącznie abonament internetowy w CP czy jeszcze telewizję do tego?

Po przekroczeniu podstawowego pakietu, prędkość nie przekracza 20 Mbit.

@matek451 Zakupię dziś starter z Play i na własne oczy chcę się przekonać, iż ten nadajnik w Adamku jest aktywny.
Jeśli tak, to absolutnie będę poważnie zainteresowany tym operatorem.

Swoją drogą, jeśli piszesz, iż działa, to o jakiej mocy mają tam radiolinię?

Doskonale zdaję sobie sprawę, iż Plus nie rozwija nazbyt swej infrastruktury. I na pewno nie rozbuduje jej na moim terenie.

Moim celem jest posiadanie minimum 100 GB, nie miałbym nic przeciwko temu, żeby internet był nawet bez limitu. No i kwota, najlepiej do 50 zł na miesiąc.
Ale głównym priorytetem jest, iż musi działać szybko i bezproblemowo.

Mniemam, że standardowo od Plusa i Play takiej oferty nie otrzymam. Bez negocjacji się nie obejdzie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: onken »

Mam TV ale to akurat oferty mam jakby solo w starych dobrych czasach na przedłużenie.

W Plusie też mam po 25 zł za 60 GB ( tyle że bez opcji zmiany pakietu miesięcznego ) i niby no limit potem plus noce 200 GB, teraz już tak nie dają....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: Monte_Christo »

Ok, rozumiem. Spoglądając na Twoje warunki, to krótko mówiąc, chcą mnie wykorzystać, proponując taką ofertę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: onken »

Ale obawiam się że tamte dobre czasy skończyły
( mówię o przedłużeniach )

Co najmniej od wprowadzenia LTE bez końca.

Wcześniej było Nowe Power LTE 2.0

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: Monte_Christo »

Sądzę, że właściwa i bardzo atrakcyjna oferta pojawi się wtedy, gdy złożę wypowiedzenie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: onken »

Raczej nie bo z tego co wiem to już nie ma od roku ofert typu 50 % rabatu ale warto spróbować.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: Monte_Christo »

Zakupię sobie startery z Play, Orange oraz T-Mobile i sprawdzę, jak to u tych operatorów wygląda, żeby chociaż mieć jakąś ewentualność.

Chętnie rozważyłbym ofertę prepaid, bo takie było moje pierwotne nastawienie, żeby zrezygnować z abonamentu i przejść na kartę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: matek451 »

W Plusie od 1,5 roku nic nie dostaniesz za free, wypowiedzenia nie daja nic. Oferty z DUK sa słabe i drogie. Ja mam starą w SmartDom i przez dwa lata płaciłem 30 zł za 100GB a w abonamencie dostałem E5186 za 3 zł na własność ale to było 3lata temu. Po 2 latach DUK proponował mi gorsze oferty a sprzęt na raty za jakieś kosmiczne ceny więc zostawiłem to 100GB za 30 zł na czas nieokreślony. Tak dla jaj i testów jako internet 4 wyboru i jedyny abonament. Działa w porywach do 30Mb/s w 2 CC CA LTE1800+900 z BTS-a oddalonego o 400m, który i tak jest OK. Na pozostałych w pobliżu ludzie cieszą się jak mają 5-10Mb/s. To nie Play, przez 5 lat był raj z RBM i DIl. Teraz gorzej ale na pre-paid jest OK a nawet te 100GB za 20 zł na taryfie głosowej też wystarczy( DL przycięty do 70Mb/s). Play to zupełnie inna jakość a BTS-y z 4 CC CA na światełku czy porządnym dosyłem bywają kosmiczne. Ten w Adamku to dowieszka do Orange więc radiolinia 242Mb/s ale i tak szybsza niż Plusa do Gustawowa z 187Mb/s.
Ps. Bombowo w Plusie to nie jest i nie będzie, to nie ten operator. Zygmunt nie rozdaje GB za free, u niego trzeba płacić, nawet za ta nędzę z FUP.
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: Monte_Christo »

Osobiście nie narzekam na nadajnik, z którego korzystam, bo zdarzają się testy, w których osiągam prędkość blisko 100 Mb/s.

Najczęściej są to prędkości w okolicach 40-60 Mb/s.

Ten nadajnik w Gustawowie jest słaby, tutaj zgoda, natomiast użytkowników na tym terenie z Plusa nie jest wielu, to jednak Play zgarnia większość.

Nigdy nie miałem FUPa, jedynie wspomniane zmniejszanie prędkości po wykorzystaniu pakietu podstawowego.

Gdyby otrzymał lepszą ofertę pod względem finansowym, to ponownie wybrałbym Plusa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: matek451 »

Miałeś FUP-a bo to jest właśnie przycięcie na LTE po pakiecie podstawowym na dodatek wg. widzi mi się operatora bez żadnych zasad i regulaminu. Poproszę też o jakiś speedtest z godzin 19-23 w Plusie i te 40-60Mb/s. Dosył jest realizowany radiolinią 182,7Mb/s ze Skarżyska, BTS ma trzy sektory więc wygląda na to że z BTS-a korzystasz ty i sporadycznie jeszcze ktoś. Ewenement na skalę krajową.
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: Monte_Christo »

W godzinach szczytu, czyli o których piszesz, to raczej niemożliwe, żebym coś takiego osiągnął, ale w miarę możliwości wykonam dziś kilka testów i dokładnie się przekonam.
MagicznyKrzysztof
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-06-07, 16:36

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: MagicznyKrzysztof »

Przede wszystkim testy wszystkich operatorów w twojej okolicy. Następnie wymagania pod względem ilości GB, stabilności, ceny. Rozumiem, że jeśli nie było dotychczas większych problemów z LTE to nie ma sie ochoty specjalnie niczego zmieniać, jednak 70zł za 100GB/mc to stanowczo za dużo jeśli ma sie alternatywy.
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: Monte_Christo »

MagicznyKrzysztof pisze:Przede wszystkim testy wszystkich operatorów w twojej okolicy. Następnie wymagania pod względem ilości GB, stabilności, ceny. Rozumiem, że jeśli nie było dotychczas większych problemów z LTE to nie ma sie ochoty specjalnie niczego zmieniać, jednak 70zł za 100GB/mc to stanowczo za dużo jeśli ma sie alternatywy.
No i zacząłem szukać tej alternatywy :)

Sprawdziłem sobie oferty wirtualnych operatorów, którzy korzystają z zasięgu sieci Plus i okazuje się, że mają oni bardzo atrakcyjne oferty internetu mobilnego. Ta oferta, którą otrzymałem, to jawna kpina. Podsyłam linki do ofert:

https://lajtmobile.pl/internet/internet-mobilny/
https://premiummobile.pl/internet-mobilny/
https://otvarta.pl/internet#o-szybki-10 ... dynamiczny Kolega już o tym wspominał.

PS. Wykonałem kilka testów szybkości neta. W telefonie osiągam mniejszą prędkość pobierania, najczęściej kilkanaście Mb/s, natomiast wysyłanie pozostaje na podobnym poziomie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: matek451 »

Czyli faktycznie w tym Gustawowie nie ma wyznawców Plusa choć ten drugi speedtest pokazuje że pasmo już jest lekko przeciążone DL<UL. A MVNO na sieci Plusa od dawna mają lepsze oferty. Plus ze swoimi to jakiś kiepski żart. Decyzja po twojej stronie ale główna zaleta ze z MVNO mozesz zrezygnować w kazdej chwili jakby coś nie halo. Czasami bezcenne.
MagicznyKrzysztof
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-06-07, 16:36

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: MagicznyKrzysztof »

Po 21 raczej ruch będzie mniejszy, ale widać, że UP jest większy od pobierania. Co do wyboru ja osobiście przetestował bym resztę nadajników. Z odpowiednim starterem ORANGE za 5zł można mieć 72GB do testów na 21 dni. Do tego jeśli chcesz pobrać jakis wiekszy plik, cały sezon serialu, cokolwiek, to w PLAY za 5zł/mc w godzinach 0:00 - 9:00 pobierasz ile chcesz. A T-Mobile tutaj abonament na 2 LATA i testy 14dni, BEZ LIMITU GB z ograniczeniem predkości do 20/60Mbps za 45/65zł a w cenie b525 do którego obecna antena będzie jak znalazł.
Monte_Christo
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2017-06-16, 22:31

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: Monte_Christo »

Nasunęła mi się taka wątpliwość. Otóż Ci wirtualni operatorzy informują, iż korzystają z zasięgu sieci Plus.
Czy to oznacza, iż z całej infrastruktury Plusa czy tylko częściowo?

Jeśli częściowo, to jak wygląda sprawa z pasmem LTE 1800Mhz, które należy do Aero?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: matek451 »

MVNO korzystający z sieci Plusa mają dostęp do całej infrastruktury spółek Solorza i do wszystkich pasm.
elbinger72
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2019-05-06, 13:26

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: elbinger72 »

Nigdy nie korzystałem z Plusa - lecz dziwi mnie ten średnio atrakcyjny limit 100 GB w cenie 60 - 70 zł z umową na dwa lata - chyba że użytkownik nie potrzebuje więcej. Tak na szybko przychodzi mi do głowy - Internet Play na kartę 100 GB 50 zł. Czyli bez łaski. Oraz wiele więcej innych ofert. Przypuszczam że Orange na umowę da za 30 zł o wiele lepszą ofertę.
MagicznyKrzysztof
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-06-07, 16:36

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: MagicznyKrzysztof »

A bez umowy nie wiele gorszą
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Propozycja przedłużenia umowy

Post autor: onken »

A masz bez umowy to ich niby LTE bez limitu ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ