Czy złapię LTE2600?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Potrafi to ktoś wytłumaczyć? Dwie prędkości na jednej radiolinii. Jest tutaj tylko 1 radiolinia, nie są one raczej nałożone na siebie.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

MrLukaszo pisze:Dostrzegłem coś dziwnego, od wczorajszego popołudnia internet działa bardzo dziwnie, wywalało co chwile nadajnik, bo wrzucało mnie co chwile na lte 800 z Ustronia i nie mogłem złapać Ogrodzonej i od własnie tamtej chwili, gdy już BTS wrócił całkowicie Internet dziwnie się zachowuje, na speed testach miałem 24pingu teraz 100, miałem stałe 20, teraz max 4, a upload bez zmian, 20mbit. Najdziwniejsze jest to, że na speedtescie mam max 4mbit a na YT bez problemu leci 20 mbit podczas buforowania wideo, o co chodzi, jest nowy wykaz UKE i wychodzi na to, że mają postawić nowy nadajnik z 2000mbit w Górkach, który będzie oparty o nadajnik w Simoradzu. Pozostaje mi czekać na ostatni kwartał roku, ale dziwi mnie działanie tego Internetu, może ktoś powiedzieć o co chodzi?
Tak jak pisałem wcześniej, rano Internet śmiga normalnie 24 pingu, 20/20, ale teraz i nawet o północy ping skacze od 60 do nawet 500 i na speed teście Internet nie przekracza 5 mbit, upload bez zmian, YT działa w 4k, 20mbit/s bez problemu leci bo widzę w menedżerze zadań na komputerze, o co może z tym chodzić. W T-Mobile mówią, że awarii na nadajniku nie ma.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Dobra, wytłumaczy mi to ktoś? Coraz bardziej odwracam się od TM. I się pomyliłem, ten nadajnik wywaliło dopiero we wtorek, w poniedziałek było jeszcze wszystko ok.
Speed test poniedziałek
http://www.speedtest.pl/test/212960652
Speed test z teraz:
http://www.speedtest.pl/test/213325314
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Cześć, mam kilka pytań.
W niedzielę dostałem mail'a od boa T-Mobile i uświadomiono mi, że na owym nadajniku były zaplanowane jakieś prace konserwacyjne, które miały trwać do dzisiaj, na razie nie zanosi na ich zakończenie - Internet działa nijak do teraz, naprawią to jeszcze dzisiaj, czy nici, jaka jest Wasza opinia?
Drugie pytanie dotyczy routera B525s-23a, od początku sobię myślałem, że mam USB z tyłu, nawet tego nie zauważyłem, że go nie ma i teraz pytanie, te porty są zakryte, czy nie ma ich wcale. Jak próbuję wyczuć palcem miejsce gdzie jest RJ-11 czuć lekkie wgłębienie, ale nie jestem pewny.
Dzięki za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: fatum1 »

To raczej pytanie do kogoś kto się wróżeniem zajmuje.

USB i rj11 jest zakryte nalepką, musiałbyś zmienić firmware bo w tym są nieaktywne.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Jak nalepką? Można je w jakiś sposób odsłonić?
A wiecie też coś, czy technicy pracują w niedziele?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: onken »

Raczej nie pracują.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: fatum1 »

Właśnie to całe wcięcie z portami to nalepka. Podgrzejesz trochę suszarką i z jakieś końca odkleisz tylko w tym firmware zaklejone porty są i tak nieaktywne więc ma to sens jeżeli chcesz zmienić firmware a to się wiąże z utratą gwarancji bo trzeba go rozkręcić.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

A w jakim sensie mam rozumieć prace konserwacyjne w przypadku nadajników BTS, bo nadajnik działał super do wtorku poprzedniego tygodnia, wtedy prawdopodobnie zaczęli prace. Więc naprawy raczej wykluczan, chociaż nie wiem
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: wojteks »

Np. modernizacja, dodanie nowych pasm, wymiana elementów ....
Nie pomagam na PW!
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

A czy jest możliwość by BTS zwyczajnie się przegrzał i go wywaliło? Chociaż nie wiem, czy mogło wywalić dwa jednocześnie, bo wtedy, gdy wywaliło mi T-Mobile na routerze, wywaliło mi również Play'a, bo telefon stracił całkowicie zasięg, a nadajnik Play'a stoi obok. Pamiętam, że ten dzień był niezwykle upalny, chociaż środa była jeszcze cieplejsza.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: wojteks »

Przegrzanie raczej nie powinno wystąpić ale...
Nie pomagam na PW!
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

No ale bez przesady, żeby Internet dział normalnie tylko rano, mimo to i tak są skoki pingu a problemy dopiero zaczynają się od 10, zależy też od dnia, czasem nawet od 8, każde pasmo nie wyrabia, nawet 3G na 900Mhz ma niższy ping, ale pobieranie nie zadowala niestety, lecz i tutaj są momenty kiedy ping skoczy i to o wiele wyżej niż na LTE. Internet już nie działa tydzień i 4 dni, więc nie chce mi się za bardzo wierzyć, żeby, aż tyle czasu zajmowały im te "prace konserwacyjne". A dodam jeszcze, że przed tym wtorkiem Internet miał cały czas między 24-28pingu, a prędkość spadała tylko w weekendowe wieczory, kolega ma karte SIM z T-Mobile z nolimit prędkością, lecz limitem transferu i sprawdziliśmy ją, bez agregacji 70mbit/s o około 12 w piątek, więc praktycznie cały sektor wolny, sprawdzaliśmy to jeszcze podczas tych prac, ping skakał jak nienormalny mimo wysokiego tranferu. Transfer u mnie to 20 mbit/s do pewnego momentu kiedy nie przekroczy 3 mbit na różnych speedtestach, a YouTube działa nawet w 4k.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: Tinkas »

Zobacz po VPN, czy lepsze transfery będą. Na allegro są za grosze konta NordVPN na miesiąc. Ich serwery w Poznaniu wyciągają 50-60 mbps w jedną i drugą stronę.
Jeśli po VPN będzie lepiej, to znaczy, że problem nie leży w BTSie, tylko dalej.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Ale przecież na karcie SIM kolegi na której jest nolimit, wtedy, gdy miałem ją w telefonie porobiłem kilka testów:
10:00 -
BTS Ogrodzona: 24 pingu, 72mbit/s dl, 25mbit/s ul
BTS Kończyce Wielkie (wystarczy, że podejdę do innego okna u kolegi i już łapię nadajnik w Kończycach, sprawdzałem w aplikacji Network Cell Info)
24 pingu, 75mbit/s dl, 15mbit/s ul
16:00-
BTS Ogrodzona: 100 pingu, 4mbit/s dl z czego YouTube leci bez problemu, 25mbit/s ul,
BTS Kończyce Wielkie: 24 pingu, 50mbit/s dl, 15mbit/s ul
Więc jak widać to jest raczej problem z nadajnikeim
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: matek451 »

No to wypada korzystać z tego BTS-a w Kończycach skoro Ogrodzona w godzinach szczytu ledwie zipie.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

To nie jest wina obciążonego BTS'a, bo jeszcze do niedawna nawet w sobotę wieczorem miałem 20mbit/s. Z 2 godziny temu otrzymałem odpowiedź i okazało się, że na nadajniku jest awaria. Także problemu praktycznie nie ma. Lecz dziękuje za wszelkie próby pomocy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: Tinkas »

A wyjaśnili Ci jaka to fantastyczna awaria na BTS powoduje dobre działanie youtuba w trakcie gdy wszystko inne leży? Jak dla mnie mają problem z routingiem w tej okolicy i jest szansa, że VPN mógłby Ci doraźnie pomóć.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: matek451 »

"Awaria" cudownie znika o 10 rano a pojawia się nie wiedzieć czemu po południu, takie rzeczy tylko w Erze. No i "awaria" nie ma wpływu na UL bo ten sztywny jak drut. Kupujesz te bajki BOA T-Mobile jak male dziecko, podziwiam twoją łatwowierność. Nie szkoda ci kasy i czasu na te rozmowy z nimi?
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Nie mam podstaw, by im nie wierzyć, zobaczymy 15, bo w tym dniu naprawy mają zostać zakończone.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: matek451 »

Oczywiście że są podstawy aby nie wierzyć, chyba ze nie ufasz sam sobie i za nic masz testy z BTS-a Ogrodzona które sam zrobiłeś przeczą tym ich bajkom. Gdyby była awaria to problem z niskim DL występowałby przez 24 godziny a nie po południu i wieczorami.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Oznajmiono mi, że czas naprawy sugeruje wymianę wadliwych podzespołów lub nawet rekonstrukcję samego nadajnika.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: matek451 »

To on w ogóle nie działa? Pokaż z którym teraz się łączysz.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Proszę bardzo.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: matek451 »

Działa i nawet w agregacji pasm LTE więc gdzie ta awaria ?
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Skąd mam wiedzieć, w tym temacie jestem laikiem. Zobaczymy jak sytuacja zakończy się 15, dam znać.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: snuffy »

Bajki różowych, u mnie tak od grudnia jest pingi 150+ niemal cały czas, późno w nocy spada do 50 kiedyś miałem po 18. Prędkość też wariuje, przeciążenia jak nic, u mnie download do 50 w nocy idzie, a raczej od magicznej 22 do 10 rano tak jest później kaplica niby 8Mb ale strony się nie wczytują a netflix na full działa, do tego zasięg w samym telefonie, jak pół roku temu miałem w domu śmiało 3 kreski LTE tak teraz gubi spada do 3g, albo - brak sieci i tak ciągle. Plus u mnie ma nadajnik na tym samym maszcie i tak śmiało w agregacji 900+1800 w dzień cały czas mniej niż 60 nie odnotowałem, w nocy najwięcej speedtest odnotował mi 150. U mnie rozbudowa dopiero na październik jest planowana o l1800, lecz do tego czasu sądzę, że play zgarnie większość nadajnik stoi z tego co mówią ma być komplet, w najgorszym przypadku 3 pasma uruchomienie pod koniec wakacji, także zobaczymy w sąsiedniej miejscowości dowiesili się na orange 3 pasma akurat mam problem odebrać stamtąd sygnał ( ukształtowanie terenu ), ale w agregacji 100 jest w środku dnia. Ta technologia tmobile to w afryce może by się sprawdziła. Oszczędzają jak się da.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Ale to się zaczęło jednego dnia, dokładnie 2 tygodnie temu we wtorek o 15-16, nadajnik wywaliło z kilka razy, nie było go w ogóle w eterze, jak już zaczął działać to prędkości były marne, a przed tym wywalaniem było stałe 20mbit. A skąd wiesz na który dokładnie miesiąc są planowane rozbudowy?
A najlepsze jest to, że jeszcze nie dawno na tym nadajniku było pojedyncze 800Mhz i nadajnik był tak zatkany, że nic nie dało się w Internecie zrobić, ale na speed tescie było cały czas stałe 24 pingu, max 30, więc nie rozumiem tego.
snuffy
Stały użytkownik forum
Posty: 60
Rejestracja: 2017-09-18, 19:36

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: snuffy »

Było tak samo wywaliło nie było cały dzień później kwiatki. To że rozbudowa na październik to u mnie na nadajniku kiedy u ciebie jakaś ma być - nie wiem. Info po wielu telefonach i wiadomościach z BOK, że rozbudowa na październik. Dostałem za to możliwość rozwiązania umowy bez kar lub rabat 1zł do końca umowy. Wybrałem drugą opcję, sprawdzę jak będzie po rozbudowie, a mimo to w nocy DL jest dobry to zasysam co potrzeba, dalej lece na plusie, który działa o niebo lepiej.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Wszędzie można się doczytać, że na nadajnikach tego typu pakiety ping mają bardzo wysoki priorytet i pomimo obciążenia nadajnika nie powinno być dużych odchyłów. Miałem na myśli, skąd wiesz kiedy Twój nadajnik zostanie doposażony, ten u mnie ma już 1800Mhz. No cóż, zobaczymy 15, ale z tego co piszecie to może się spełnić najgorszy scenariusz. A nie wiem też co się dzieje z Play, nadajnik Play'a stoi tuż obok tego na którym wisi T-Mobile, dzisiaj już drugi raz wywaliło Play'a i łapie mi nadajnik prawie 3 km dalej niż ten do którego się zwykle łączę. Wczoraj rano wywaliło nadajnik, około 19 wrócił, dzisiaj to samo - nie ma jeszcze jego zasięgu.
Jeszcze jedno, skoro to wszystko to bajki, to co jeśli po 15 znów do nich napiszę jeśli Internet nie będzie działać, dostanę kolejną datę naprawy?
Ostatnio zmieniony 2019-07-09, 11:24 przez MrLukaszo, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ