Czy złapię LTE2600?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: onken »

Hehe, a Jak znaleźć moja lokalizację ?

Plików tam od metra ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Evs
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2017-11-07, 16:00

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: Evs »

Ładujesz ten ostatni plik jest on najbardziej zaktualizowany, odpalasz go w google earth pro i tyle. Ja teraz bez problemu znalazłem z ciekawości chciałem zobaczyć jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: Tinkas »

Ciekawe. Wygląda na to, że mój BTS jest jakiś przesiadkowy. Dochodzą do niego linie 2x2000, 4x1000 i kilka mniejszych.
@onken - pamiętaj o mnie jakby Ci się jakaś różowa karta zwolniła - chętnie przetestowałbym maksymalne prędkości u mnie :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: onken »

Może niebawem coś się pojawi, przychodzi nowy okres :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: onken »

Ok, juz mam :(

Ale teraz pytanie, mam 2-3 linie, i pytanie które jest dosyłem a które w drugą stronę ?

Czy obie to np dosył równocześnie ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

@onken, jeśli z Twojego BTS'a rozchodzą się inne radiolinie oznacza to, że jest to główny nadajnik do którego jest wpięty mocny światłowód i właśnie ten nadajnik rozsyła Internet na pobliskie stacje bazowe. I z reguły takiego nadajnika nie da się zapchać.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: atento »

To już wiem co tak dziadowsko u mnie działa play :D
Wszystkie dostępne czestotliwości LTE-A w play a tu swiatełko 242 na x stacji hahaha... w najlepszym miejscu maja w mojej okolicy 494Mbps a ja durny myslałem, że to tak przeciążone, że z żadnego nie ma dobrych transferów...
tiłombajl w najwęższym miejscu 500 na 2 stacje i dopływy w największym 2400 z drugiej strony orange 2000 i polkomtel 2x 183 na 1 ostatnia najbliżej mnie

brakuje lini na tym wykazie... na wiosce mozna zamiawiać juz minimum 1Gbps max 10Gbps podłączać będą za rok, jest darmocha dla każdego z 3 punktów wifi pingus 2ms 10Mbps/10Mbps na osobe z głównej rury, żeby ludzie sobie mogli potestować zanim zamówią jest też infrastruktura gminna z swiatłowodami do stacji LTE stop wykluczeniu cyfrowemu też ich nie ma, obsługuje je exatel są od 3 lat.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Mam jeszcze jedno pytanie, o co chodzi z częstotliwością GHz na mapce od UKE? Z tego co widzę to z tego BTS, do którego jest podpięta Ogrodzona linie, która mają DO 2000mbit/s mają poniżej 20GHz, Ogrodzona ma 22Ghz. O co z tym chodzi? Myślę, że Ogrodzona też dostanie 2000Mbit/s, ale nie wiem jak to jest z tą częstotliwością, ona odpowiada za zasięg radiolinii, czy jak?
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

No więc tak, ktoś mi pisał, że nie złapię 2600 lub jeśli złapię będzie nieużywalne. Czy złapię to zależy od Orange i ustawienia anten na nadajniku, gdyż obok stoi BTS od Play'a, ma wszystkie pasma, włożyłem kartę Play'a do routera i posprawdzałem wszystkie pasma, na wszystkich poniżej 90 RSRP, pozostałe parametry super, chyba, że Orange ma jakieś słabsze anteny. Na playu wyciągłem 90mbit/s, więc to coś znaczy. Skoro złapałem 2600 z Playa na takich parametrach to T-Mobile również nie powinien mieć problemów, a problemem jest pewnie ustawienie sektorów w stronę ekspresówki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: matek451 »

A który to BTS Play i pokaż te parametry sygnału na wszystkich pasmach z niego? No i na LTE2600 z którego BTS-a chcesz korzystać? Nie porwnój wyników z Play do Orange bo to nie ma żadnego przełożenia, N! wisi na maszcie Plusa a Play ma własny BTS. Parametry sygnału z nich w Orange i Play mogą być zupełnie inne.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: onken »

MrLukaszo pisze:@onken, jeśli z Twojego BTS'a rozchodzą się inne radiolinie oznacza to, że jest to główny nadajnik do którego jest wpięty mocny światłowód i właśnie ten nadajnik rozsyła Internet na pobliskie stacje bazowe. I z reguły takiego nadajnika nie da się zapchać.
Ale tak nie jest.

W godzinach szczytu z 250 Mb/s robi się nawet 150-180

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

matek451 pisze:A który to BTS Play i pokaż te parametry sygnału na wszystkich pasmach z niego? No i na LTE2600 z którego BTS-a chcesz korzystać? Nie porwnój wyników z Play do Orange bo to nie ma żadnego przełożenia, N! wisi na maszcie Plusa a Play ma własny BTS. Parametry sygnału z nich w Orange i Play mogą być zupełnie inne.
BTS nr 9109, oddałem już kartę SIM znajomemu bo od niego ją pożyczyłem by posprawdzać. LTE2600 będzie na tym 231193, więc z niego zamierzam złapać LTE 2600.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: matek451 »

Jak będzie to sam sprawdzisz, póki co nie zaprzątałbym sobie głowy. Ale ponieważ to maszt Plusa więc wcale nie jest powiedziane ze LTE2600 z tej lokalizacji będzie działało tak jak Play z pobliskiego, normy PEM, azymuty sektorów, tilt anten i wysokość ich zamocowania na BTS-ie Plusa. Ogólnie Play ze swoich wysokich masztów i anten montowanych na szczycie grzeje z reguły dalej a szczególnie na 2600MHz nie ma konkurencji,
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Dostrzegłem coś dziwnego, od wczorajszego popołudnia internet działa bardzo dziwnie, wywalało co chwile nadajnik, bo wrzucało mnie co chwile na lte 800 z Ustronia i nie mogłem złapać Ogrodzonej i od własnie tamtej chwili, gdy już BTS wrócił całkowicie Internet dziwnie się zachowuje, na speed testach miałem 24pingu teraz 100, miałem stałe 20, teraz max 4, a upload bez zmian, 20mbit. Najdziwniejsze jest to, że na speedtescie mam max 4mbit a na YT bez problemu leci 20 mbit podczas buforowania wideo, o co chodzi, jest nowy wykaz UKE i wychodzi na to, że mają postawić nowy nadajnik z 2000mbit w Górkach, który będzie oparty o nadajnik w Simoradzu. Pozostaje mi czekać na ostatni kwartał roku, ale dziwi mnie działanie tego Internetu, może ktoś powiedzieć o co chodzi?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: matek451 »

Pytaj w T-mobile, ostatnio ten ich internet jest nieprzewidywalny.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Potrafi to ktoś wytłumaczyć? Dwie prędkości na jednej radiolinii. Jest tutaj tylko 1 radiolinia, nie są one raczej nałożone na siebie.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

MrLukaszo pisze:Dostrzegłem coś dziwnego, od wczorajszego popołudnia internet działa bardzo dziwnie, wywalało co chwile nadajnik, bo wrzucało mnie co chwile na lte 800 z Ustronia i nie mogłem złapać Ogrodzonej i od własnie tamtej chwili, gdy już BTS wrócił całkowicie Internet dziwnie się zachowuje, na speed testach miałem 24pingu teraz 100, miałem stałe 20, teraz max 4, a upload bez zmian, 20mbit. Najdziwniejsze jest to, że na speedtescie mam max 4mbit a na YT bez problemu leci 20 mbit podczas buforowania wideo, o co chodzi, jest nowy wykaz UKE i wychodzi na to, że mają postawić nowy nadajnik z 2000mbit w Górkach, który będzie oparty o nadajnik w Simoradzu. Pozostaje mi czekać na ostatni kwartał roku, ale dziwi mnie działanie tego Internetu, może ktoś powiedzieć o co chodzi?
Tak jak pisałem wcześniej, rano Internet śmiga normalnie 24 pingu, 20/20, ale teraz i nawet o północy ping skacze od 60 do nawet 500 i na speed teście Internet nie przekracza 5 mbit, upload bez zmian, YT działa w 4k, 20mbit/s bez problemu leci bo widzę w menedżerze zadań na komputerze, o co może z tym chodzić. W T-Mobile mówią, że awarii na nadajniku nie ma.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Dobra, wytłumaczy mi to ktoś? Coraz bardziej odwracam się od TM. I się pomyliłem, ten nadajnik wywaliło dopiero we wtorek, w poniedziałek było jeszcze wszystko ok.
Speed test poniedziałek
http://www.speedtest.pl/test/212960652
Speed test z teraz:
http://www.speedtest.pl/test/213325314
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Cześć, mam kilka pytań.
W niedzielę dostałem mail'a od boa T-Mobile i uświadomiono mi, że na owym nadajniku były zaplanowane jakieś prace konserwacyjne, które miały trwać do dzisiaj, na razie nie zanosi na ich zakończenie - Internet działa nijak do teraz, naprawią to jeszcze dzisiaj, czy nici, jaka jest Wasza opinia?
Drugie pytanie dotyczy routera B525s-23a, od początku sobię myślałem, że mam USB z tyłu, nawet tego nie zauważyłem, że go nie ma i teraz pytanie, te porty są zakryte, czy nie ma ich wcale. Jak próbuję wyczuć palcem miejsce gdzie jest RJ-11 czuć lekkie wgłębienie, ale nie jestem pewny.
Dzięki za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: fatum1 »

To raczej pytanie do kogoś kto się wróżeniem zajmuje.

USB i rj11 jest zakryte nalepką, musiałbyś zmienić firmware bo w tym są nieaktywne.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Jak nalepką? Można je w jakiś sposób odsłonić?
A wiecie też coś, czy technicy pracują w niedziele?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: onken »

Raczej nie pracują.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: fatum1 »

Właśnie to całe wcięcie z portami to nalepka. Podgrzejesz trochę suszarką i z jakieś końca odkleisz tylko w tym firmware zaklejone porty są i tak nieaktywne więc ma to sens jeżeli chcesz zmienić firmware a to się wiąże z utratą gwarancji bo trzeba go rozkręcić.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

A w jakim sensie mam rozumieć prace konserwacyjne w przypadku nadajników BTS, bo nadajnik działał super do wtorku poprzedniego tygodnia, wtedy prawdopodobnie zaczęli prace. Więc naprawy raczej wykluczan, chociaż nie wiem
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: wojteks »

Np. modernizacja, dodanie nowych pasm, wymiana elementów ....
Nie pomagam na PW!
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

A czy jest możliwość by BTS zwyczajnie się przegrzał i go wywaliło? Chociaż nie wiem, czy mogło wywalić dwa jednocześnie, bo wtedy, gdy wywaliło mi T-Mobile na routerze, wywaliło mi również Play'a, bo telefon stracił całkowicie zasięg, a nadajnik Play'a stoi obok. Pamiętam, że ten dzień był niezwykle upalny, chociaż środa była jeszcze cieplejsza.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: wojteks »

Przegrzanie raczej nie powinno wystąpić ale...
Nie pomagam na PW!
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

No ale bez przesady, żeby Internet dział normalnie tylko rano, mimo to i tak są skoki pingu a problemy dopiero zaczynają się od 10, zależy też od dnia, czasem nawet od 8, każde pasmo nie wyrabia, nawet 3G na 900Mhz ma niższy ping, ale pobieranie nie zadowala niestety, lecz i tutaj są momenty kiedy ping skoczy i to o wiele wyżej niż na LTE. Internet już nie działa tydzień i 4 dni, więc nie chce mi się za bardzo wierzyć, żeby, aż tyle czasu zajmowały im te "prace konserwacyjne". A dodam jeszcze, że przed tym wtorkiem Internet miał cały czas między 24-28pingu, a prędkość spadała tylko w weekendowe wieczory, kolega ma karte SIM z T-Mobile z nolimit prędkością, lecz limitem transferu i sprawdziliśmy ją, bez agregacji 70mbit/s o około 12 w piątek, więc praktycznie cały sektor wolny, sprawdzaliśmy to jeszcze podczas tych prac, ping skakał jak nienormalny mimo wysokiego tranferu. Transfer u mnie to 20 mbit/s do pewnego momentu kiedy nie przekroczy 3 mbit na różnych speedtestach, a YouTube działa nawet w 4k.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: Tinkas »

Zobacz po VPN, czy lepsze transfery będą. Na allegro są za grosze konta NordVPN na miesiąc. Ich serwery w Poznaniu wyciągają 50-60 mbps w jedną i drugą stronę.
Jeśli po VPN będzie lepiej, to znaczy, że problem nie leży w BTSie, tylko dalej.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Czy złapię LTE2600?

Post autor: MrLukaszo »

Ale przecież na karcie SIM kolegi na której jest nolimit, wtedy, gdy miałem ją w telefonie porobiłem kilka testów:
10:00 -
BTS Ogrodzona: 24 pingu, 72mbit/s dl, 25mbit/s ul
BTS Kończyce Wielkie (wystarczy, że podejdę do innego okna u kolegi i już łapię nadajnik w Kończycach, sprawdzałem w aplikacji Network Cell Info)
24 pingu, 75mbit/s dl, 15mbit/s ul
16:00-
BTS Ogrodzona: 100 pingu, 4mbit/s dl z czego YouTube leci bez problemu, 25mbit/s ul,
BTS Kończyce Wielkie: 24 pingu, 50mbit/s dl, 15mbit/s ul
Więc jak widać to jest raczej problem z nadajnikeim
ODPOWIEDZ