Alternatywa dla neostrady

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matulad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-06-26, 13:10

Alternatywa dla neostrady

Post autor: matulad »

Dzień dobry wszystkim,

Chcę przetestować internet mobilny, który ma być alternatywą dla neostrady. Po przejrzeniu dużej ilości wątków na forum, chciałbym zakupić router Huawei B715. Na pewno sieci, które będę mógł przetestować to Orange i Plus.

Mieszkam około 600m od BTSów natomiast są one wyżej od mojego domu i po drodze biegnie las, dlatego też dokupiłbym antenę zewnętrzną.
Współrzędne domu: 49.605198, 20.973780
BTSy Grybów, g. Kamienna

Jeśli potrzeba będzie, postaram się wrzucić dodatkowe dane i chciałbym się dowiedzieć opinii ekspertów czy warto inwestować pieniądze w ten sprzęt.

Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Alternatywa dla neostrady

Post autor: matek451 »

A czemu rezygnujesz z Neostrady i po co komu B715 do Plusa czy Orange w tej lokalizacji? Orange korzysta z masztu Emitela naKamiennej gdzie jest LTE1800NW i jego LTE800 a więc 2 CC CA LTE1800+800, tak samo T-mobile. Plus ma tam LTE1800 i LTE900 aero2 i ich agregacje. Jedyny operator z 3 CC CA na nim to Play z LTE1800, LTE2100 i LTE800. To ma być internet na kartę czy na abonament?
matulad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-06-26, 13:10

Re: Alternatywa dla neostrady

Post autor: matulad »

Chciałbym zrezygnować z neostrady, gdyż mieszkam na końcu infrastruktury gdzie internet jest bardzo niestabilny i nie wyciąga nawet tych 10 Mb/s, a o jakiejkolwiek zmianie na światłowód nie będzie mowy. Jeśli to chodzi o internet mobilny to byłby na kartę (wszystkie sieci) ewentualnie T-mobile bez limitu 20Mb/s lub 60Mb/s w zależności ile byłbym w stanie wyciągnąć. W takim razie jaki sprzęt polecasz?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Alternatywa dla neostrady

Post autor: matek451 »

Najpierw zrób testy wszystkich operatorów na ich kartach i telefonie z Android LTE i aplikacja https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=pl zakładka WSKAŹNIK pokaze parametry sygnału, pasmo, eNB, ECI BTS-a, do tego speedtesty . Na kartę obecnie to wiadomo Orange a potem Play. Abonament w T-Mobile i Domowy działa róznie stad testy na poczatek, mozesz wziąć na 2 tygodnie i sprawdzisz wszystko na B525. Takze Orange czy Play bo nie ma simlocka.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Alternatywa dla neostrady

Post autor: Przemek112 »

Chłopie, masz kabel a chciałbyś LTE. LTE to ostatnia deska ratunku dla osób które nie mają innej opcji. Ja męczę Orange o instalacje Neostrady 10mbps i skakałbym z radości gdyby w końcu zainstalowali.
Co z tego że mam LTE do 70mbps down i 20mbps up. Są to prędkości czysto teoretyczne i totalnie nieprzewidywalne.
Zastanów się dwa razy zanim zmienisz...
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Alternatywa dla neostrady

Post autor: kamil7430 »

Przemek112 pisze:totalnie nieprzewidywalne.
Nie zawsze. W Plusie na przykład baaardzo przewidywalne - 1 Mb/s downloadu i 20 Mb/s uploadu :rotfl:
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Alternatywa dla neostrady

Post autor: Tinkas »

Neostrada na ostatnim odcinku starych miedzianych kabli też potrafi być nieprzewidywalna. 6-7 mbps dla większej rodziny to dzisiaj jednak za mało, a płacenie za coś takiego ponad 60 zł miesięcznie to parodia. Dlatego u mnie ponad rok temu pożegnaliśmy się z tym archaizmem na rzecz LTE. Żałuję jedynie, że nie zrobiliśmy tego wcześniej.
Ale tak jak napisał Matek - zrobić testy i sprawdzić, czy oby na pewno na LTE będzie lepiej, bo wiele zależy od lokalizacji.
elbinger72
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2019-05-06, 13:26

Re: Alternatywa dla neostrady

Post autor: elbinger72 »

Rzeczywiście 10 mb/s niezbyt ciekawy wynik zwykle słyszałem o 100-300 mb/s. U mnie LTE z bardzo złym zasięgiem w dzień 20 - 25 mb/s. w nocy 30-50mb/s.
matulad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2019-06-26, 13:10

Re: Alternatywa dla neostrady

Post autor: matulad »

Na tą chwilę zrobiłem jeden pomiar, jak zdążę zrobię jeszcze drugi pomiar wieczorem, ss w załącznikach. Kartę z plusa będę miał w weekend a inne sieci spróbuję przetestować w przyszłym tygodniu.

Na tą chwilę udało mi się wyciągnąć na neostradzie 5 Mb/s gdzie podpięte są 2 laptopy, 2 telefony i tablet. Gdy chcę coś obejrzeć, jakość obrazu spada do 360p gdzie niektórych rzeczy na takiej rozdzielczości po prostu nie widać, dlatego szukam innego sposobu.

Zapomniałem dodać, że pomiar robiłem w miejscu gdzie stałaby antena zewnętrzna. W domu pomiar będzie słaby gdyż zazwyczaj jest problem z zasięgiem...
ODPOWIEDZ