Lejek w T-Mobile Internet domowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mw30
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-08-13, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: mw30 »

Od bodajże czerwca w regulaminie oferty T-Mobile jest zapis:

Kod: Zaznacz cały

3.1.5. W przypadku obu opcji, gdy T-Mobile stwierdzi korzystanie z Internetu Domowego w ramach Umowy poza zadeklarowanym podstawowym adresem korzystania z usługi, może on zmniejszyć tę prędkość w taki sposób, że do końca następnego Cyklu Rozliczeniowego nie będzie ona większa niż 1 Mb/s we wszystkich wskazanych wyżej technologiach – dla pobierania i wysyłania. 
Czy zna ktoś osobę, której włączyli już taki lejek, czy też na razie jest to martwy przepis? Od tego warunkuję podpisanie umowy z nimi, a konsultanci i pracownicy salonów nie ułatwiają decyzji. Jedni mówią, że jest to restrykcyjnie przestrzegane, zaś inni że nie.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: key »

mw30 pisze:Jedni mówią, że jest to restrykcyjnie przestrzegane, zaś inni że nie.
Wyjdz z zalozenia ze jest to restrykcyjnie przestrzegane i dopytaj ile danych jest bez limitu predkosci w umowie ktora wybierasz.
Nie pomagam na PW.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: key »

Dopytaj sprzedawce - akurat ten warunek musi byc czescia umowy.
Nie pomagam na PW.
TomekW
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-12, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: TomekW »

Dopytywałem o ten punkt i kluczowe jest "zadeklarowanym podstawowym adresem korzystania z usługi". Jeżeli nie jeździsz z modemem, tylko używasz go w domu to T-Mobile nie ma prawa włączyć lejka.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: piotrzet »

Tak jak nie włączali wcześniej tak i będzie teraz. Różnica tylko taka, że jest ograniczenie do jednej lokalizacji. Żadnych nowości oprócz tego nie ma w tej kwestii.
mw30
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2019-08-13, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: mw30 »

Z tym, że wcześniej można było zabierać modem gdzie się chce, co ma znaczenie dla niektórych ludzi, w tym i mnie. Dlatego nie można mówić, że to niewielka i nieznacząca zmiana. To tak naprawdę potężne zepsucie tej oferty.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: piotrzet »

To nie oferta internetu mobilnego tylko domowego, a to różnica.
Oferta na ten moment i tak pozostaje bezkonkurencyjna.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: fatum1 »

Mi chyba przynajmniej od wczoraj założyli jakiś niezły lejek na aktualizacje z Apple. 6.04 GB szacunkowy czas 1-2 dni, reszta działa ok. Dziwne takie coś, problemy z routingiem może. Fioletowy natomiast działa normalnie.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: MrLukaszo »

Ja również mam problemy, Facebook ledwo co chce się załadować, speedtesty normalnie działają.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: piotrzet »

Korzystasz z chrome? Czy z czegoś innego przy używaniu strony z fb.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: bartex03 »

MrLukaszo pisze:Ja również mam problemy, Facebook ledwo co chce się załadować, speedtesty normalnie działają.
Opieranie się na facebooku w kwestii sprawdzania jakości połączenia (lejki itp) to jakieś żarty

FB chodzi jak chce i to wiadomo od zawsze..
marisuzsal
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2014-06-20, 06:56
Lokalizacja: Lublin

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: marisuzsal »

To nie wiesz, że teraz jak facebook ma awarię to w BOK telekomów linie się przegrzewają? Jak nie ma FB i YouTube to nie ma neta. Przykre czasy :)
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: bartex03 »

marisuzsal pisze:To nie wiesz, że teraz jak facebook ma awarię to w BOK telekomów linie się przegrzewają? Jak nie ma FB i YouTube to nie ma neta. Przykre czasy :)
:zdrowko:
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: MrLukaszo »

Boże, nie miałem na myśli samego Facebooka. I wypraszam sobie, że nie potrafię żyć bez facebooka, ale gdy na drugim Internecie ładuje się w ułamek sekundy a na T-Mobile muszę czekać do 3 minut, aż się załaduje strona główna to coś jest nie halo. Poza tym pingi też strasznie skakały podczas rozmów wideo, 40 pingu lecz nieustannie skakało do nawet 300 i spadło i tak w kółko co jakieś 10 sekund. Samo forum również ładowało się dłużej niż zwykle bo nawet 10-15 sekund. Teraz już wszystko gra.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lejek w T-Mobile Internet domowy

Post autor: piotrzet »

Co do fb ostatnio na chrome coś się dzieje i nie można normalnie korzystać. Sprawdzałem też na FTTH od Orange i dokładnie to samo. Aplikacja tylko działa dobrze.
ODPOWIEDZ