Zostać w Orange czy zmienić?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
8slawek8
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-04-18, 07:42

Zostać w Orange czy zmienić?

Post autor: 8slawek8 »

Dzień dobry,
od dwóch lat mam usługę LTE domowy na firmę. Przez półtora roku było ok, internet w granicach 30 do 50MB/s. Sielanka. Od marca tego roku dramat, spadek do 10, później dowiedziałem się że mam lejek techniczny, który został zdjęty lecz internet dalej w granicach 5-10MB/s :/
Info od Orange że lejek zdjęty i że to przez zapchany maszt. Karta z telefonu w modemie chodzi na 30-40MB/s.
Modem to ZTE MF 286. Mieszkam w miejscowości Unisław (86-260).

Moje pytanie brzmi, czy zostać w orange na umowie na czas nie określony czy może jednak zmienić operatora? o co chodzi z tym że usługi mobilne działają wolno a telefon ma ładną prędkość? Próbowałem ustawiać różne częstotliwości na modemie lecz na 1800MHz mam 2 do 5 MB/s :/

Na mapach nadajników widzę że Play ma więcej częstotliwości. Czy to jest jakiś punkt zaczepienia?
Dodam jeszcze że trwają inwestycje ze światłowodem ale pewnie to potrwa jeszcze min rok :/
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zostać w Orange czy zmienić?

Post autor: wojteks »

5-10MB/s to 40-80Mbps więc gdzie problem?
Nie pomagam na PW!
oremi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2013-02-23, 10:11
Lokalizacja: Łomża

Re: Zostać w Orange czy zmienić?

Post autor: oremi »

Z doświadczenia powiem ci, że co 2 lata i tak się zmienia ofertę, bo operator w ciula robi. Miałem już umowy z plus, orange, korzystałem z play i aero(tego płatnego). Chyba z ery nie miałem... ale nie pamiętam. Od 2009 roku korzystam z neta mobilnego.
Zresztą orange ma to do siebie że zawyża ilość danych pobranych z video dwukrotnie. Ja tam trzymam się od tych złodziei z daleka.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Zostać w Orange czy zmienić?

Post autor: Tinkas »

Mb - megabity
MB - megabajty
MB=8xMb

Skoro na drugiej karcie masz tyle większą prędkość, to zrób pomiary, screeny z obu kart i zgłoś do Orange uszkodzoną kartę sim. Nic nie mów o lejkach.
Niemniej lejek techniczny może Ci się załączać nawet codziennie. Zależy ile danych przeslesz w porównaniu z innymi osobami zalogowanymi do BTSa.
A, i upewnij się, czy oby na pewno obie karty loguja Ci się do tego samego BTSa.
Wpisy o złodziejach z Orange ignoruj. Porównaj na chłodno oferty operatorów i zastanów się, która jest dla Ciebie lepsza. Kup starter Play i przetestuj BTS w godzinach popołudniowych. Zobaczysz czy warto w ogóle rozważać ich ofertę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zostać w Orange czy zmienić?

Post autor: matek451 »

Na MF286 można wymusić konkretne pasmo LTE więc d tego należy zacząć. W Unisławiu jest potwierdzone tylko LTE800 Orange ale mozliwe że działają inne pasma LTe, w gołotach z kolei oprócz LTE800 potwierdzone LTE1800NW i agregacja. Na poczatek więc testy na LTE800, LTE1800 i sprawdź też LTE2100, LTE2600. MF286 pokaże też CID BTS-a i RSRP sygnału. Wykonaj speedtesty na tych pasmach, sprawdź agregację LTE1800+800. Telefon moze łaczyć się z innym BTS-em , na innych pasmach LTE czy w agregacji pasm. Jesli to Android to sprawdź na telefonie z kartą Internetową i pokaż screena z https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=pl
ODPOWIEDZ