Chrząstawa Mała Dolny Śląsk - co zamiast Play? Orange?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Chrząstawa Mała Dolny Śląsk - co zamiast Play? Orange?

Post autor: matkon81 »

Jeśli treść zapytania nie będzie odpowiednia to proszę o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce.

Chcę zacząć używać neta z Orange na kartę (głównie przez ten pakiet 1TB). Używałem dotychczas radiowego jednak ze względu na jakość obsługi wszelkich awarii postanowiłem przejść na kartę do Play. Wykupiłem pakiet 100GB i na B315 ustawionym na strychu domu miałem całkiem niezłe transfery - ok. 20-30mbps. Do wtorku dwa dni temu. Spadło do 0,7mbps. Zgłosiłem to w Play - powiedzieli, że zrobią synchronizację i będzie cacy. Po tej akcji karta przestała się logować do sieci na B315, logowała się w telefonie. Dzisiaj byłem po duplikat - bez zmian. Konsultanci mówią, że mają 30 dnia na rozpatrzenie reklamacji i proszą o cierpliwość a ja jej już do nich nie mam.

Kupiłem dzisiaj kartę z Orange. Z tej sieci mam kartę też w telefonie użytkowaną codziennie. Po włożeniu do routera w okolicach godziny 18 prędkość oscylowała w granicach 14-15mbps co na warunki domowe (yt, Netflix, www) wystarczy. Problem pojawił się po 2 godzinach. Obecnie prędkość ok. 5mbps i zaczynam się zastanawiać czy zmiana z B315 na B715 coś pomoże. Jestem zdesperowany na tyle, że jutro od razu chcę kupić nowy router.

Niestety nie wiem jak ogarnąć z czym się obecnie łączę. Mam na telefonie Network Cell Info. Miejscowość z której się łączę to Chrząstawa Mała na Dolnym Śląsku. Czy jakaś dobra dusza może mi doradzić?
Dorzucam z Cell Info screeny z telefonu dla sim Orange i Play.
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Re: Chrząstawa Mała Dolny Śląsk - co zamiast Play? Orange?

Post autor: matkon81 »

Ok, widzę, że ten z którym się łączę z Orange to maszt z Chrząstawy Wielkiej Orange (26003) ID: ?,46078 (N!)
Chrząstawa Wielka, ul. Młyńska 9 - strunobetonowy maszt T-Mobile. I pokazuje mi na nim LTE 800 tylko.

Ten z Play Play (26006) ID: WRO3061
Nadolice Wielkie, ul. Miedziana 7 - maszt własny posiada LTE 800, 1800, 2100, 2600. Łączy mnie z 1800 na telefonie.

Czy zatem zmiana na B715 w ogóle coś poprawi dla Orange, czy muszę się "przeprosić" z Play i poczekać aż naprawią mi kartę i tam agregować?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Chrząstawa Mała Dolny Śląsk - co zamiast Play? Orange?

Post autor: matek451 »

Na BTS-ie Chrząstawa Wielka działa tez LTE1800NetWorks, na dodatek BTS jest przeznaczony do refarmingu więc moze juz działa LTE1800 Orange czy LTE2100 tego operatora. należy B315 wystawić na zewnątrz, wymusić pasma LTE1800 i LTE2100 za pomocą LTEWatchH i sprawdzić te pasma. Wewnątrz masz tragiczny sygnał na LTE800 z tego BTS-a. Niezaleznie od operatora powinieneś korzystać z zewnętrznej anteny kierunkowej. Co do Play to BTS Nadolice z 4 pasmami LTE to zupełnie inna bajka, na nim przy agregacji LTE2600+1800+2100 z zewnętrzna anteną będzie pewnie kosmos. Póki co telefon loguje się do LTE1800 z niego a w domu sygnał jest słaby. w przypadku Orange kluczowe jest potwierdzenie pasm LTE na BTS-ie Chrząstawa zeby podjąć dalsze działania.
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Re: Chrząstawa Mała Dolny Śląsk - co zamiast Play? Orange?

Post autor: matkon81 »

LTEWatch mi nie działa - wczoraj próbowałem ściągnąć i wyrzucał błąd po czym program był samoczynnie zamykany. Poza tym z tym B315 jest też problem bo mimo resetu i ustawienia haseł do logowania się do routera później ich nie przyjmuje próbując logowania przez www. Skutkuje to tym, że nawet jakbym chciał się zalogować do LTE Watch lub HManagera to nie przyjmie mi mojego hasła. Nie wiem więc czy ten router nie szwankuje już powoli.

Pomiar robiłem w domu na parterze - na strychu przy oknie jest dużo lepiej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Chrząstawa Mała Dolny Śląsk - co zamiast Play? Orange?

Post autor: matek451 »

Podejdź blizej pod BTS w Chrząstawie lub pokaz screena ze strychu, możliwe że zalogujesz się już do LTE1800 z tego BTS-a, po CID będzie wiadomo czy jest po refarmingu, możliwe też ze zaloguje cię do LTE2100 jak już działa.
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Re: Chrząstawa Mała Dolny Śląsk - co zamiast Play? Orange?

Post autor: matkon81 »

@matek451 kupiłem b715 i o dziwo po chwili grozy ta karta zalogowala się do sieci. Router stoi na dole bo jeszcze nie było kiedy dać go na górę. Z tego miejsca download poleciał na prawie 38mbps. Załączam screen ze speedtestu i HManagera. Czy widać z niego z jakiego pasma skorzystał? Ikona + się pojawia więc zakładam, że agreguje tak?
Teraz tylko kwestia jaka usługę wybrać z Play? Obecnie mam prepaid i pakiet 100gb za 49zk ale to może być za mało.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Chrząstawa Mała Dolny Śląsk - co zamiast Play? Orange?

Post autor: matek451 »

Sprawdź po kolei LTE2600, LTE1800 i LTE1800, pokaż screeny z HManagera i speedtesty. Na AUTO LTE1800 lub agregacja z tym pasmem jako podstawowe jesli pojawia się LTE+. Sygnał na LTE1800 dostateczny.
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Re: Chrząstawa Mała Dolny Śląsk - co zamiast Play? Orange?

Post autor: matkon81 »

Jak potem ustawia się żeby leciał na trybie Auto? Nie widzę takiej opcji w Hmanager. Zaraz wstawię testy ze wspomnianych pasm.

Tryb auto:

Nie jestem w stanie zrobić testów. Zmieniłem na 2600, wylosował się z sieci i teraz nie chce ponownie się zalogować nawet w trybie auto. Ewidentnie coś zamieszali z kartą. Nawet nie mam pomysłu jak wymusić ponowne zalogowanie się do sieci.
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Re: Chrząstawa Mała Dolny Śląsk - co zamiast Play? Orange?

Post autor: matkon81 »

Play nadal leci w kulki więc rozważam Orange 250Gb za 60zl. Testy z routerem na dole w domu. Po kolei screen z Hm i Speed test dla częstotliwości:
Lte800
Lte1800
Lte2100
Agregacja trzech powyższych

Jaką antenę najlepiej dobrać do tego B715? Czy może jednak wybrać Play którego mam bliżej ale dla którego testów wykonać nie mogę.
Edit bo widzę, że się kolejność nie zachowała. Najwyższa wartość speedtestu oczywiście dla agregacji, najmniejsza dla 2100.
biraw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-02-13, 13:27

Re: Chrząstawa Mała Dolny Śląsk - co zamiast Play? Orange?

Post autor: biraw »

Hej, też mieszkam w Chrząstawie Małej i stoję przed podobnym wyborem. Możesz napisać co wybrałeś i jak sprawdza się Twoja opcja?
ODPOWIEDZ