PLUS LTE dla Firm - wprowadzanie klienta w bład

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
yarx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-07-19, 11:51

PLUS LTE dla Firm - wprowadzanie klienta w bład

Post autor: yarx »

Witam,
W sierpniu przedluzylem umowe na internet LTE, mialem LTE bez limitu dla firm, po przekorczeniu pakietu predkosc jak sie teraz dowiedzialem zmniejszana była do 5Mb/s.
Nowa oferta to Plus Internet dla firm 55GB+15GB. Umowe zawarłem telefonicznie, kilka razy pytalem Pania czy ten internet rzeczywiscie nie zwolni jakos drastycznie. Zostalem poinformowany ze w zasiegu LTE mam bez limitu z tym że po wykorzystaniu pakietu internet zwolni do 150Mb/s. Dla mnie to było akceptowalne - i tak nie osiagalem wiecej.

Wczoraj internet padł całkiem. Dzwonię na BOK, okazuje sie ze moj internet zwolnil do 512kb/s - osobiscie stwierdzam ze nie dziala w ogóle. Strony sie nie ładuja lub laduja sie bardzo wolno.

Czuje się oszukany gdyz:
- Pani na infolinii jasno zapewniala ze jesli internet zwolni to tylko do 150mb/s (rozmowy sa przeciez nagrywane)
- pierwsza strona regulaminu - widnieje tabelka - limit? - "Bez limitu GB" oraz "Maksymalna predkosc pobierana danych w ramach uslugi "LTE dla Firm bez konca" po przekroczeniu "calkowitego limitu transmisji danych" oraz Jednorazowego pakietu GB na cały kontrakt" - "maksymalna"
- strona internetowa, reklamy, wieksze i "mniejsze druczki" jasno mowia o internecie bez konca
- mam oferte gorsza niz mialem (internet zwalnia nie do 5mb/s a do 512kb/s)

Dla mnie to jest wprowadzanie klienta w bład... Pani krzyczy mi do sluchawki na infolinii ze w regulaminie mam napisane o tym zmniejszeniu predkosci. Rzeczywiscie, znalazlem taki zapis na kolejnych stronach. Jest paragraf który mowi o nielimitowanych dostepie natomiast 2 punkty nizej pisza o ograniczeniu predkosci po wykorzystaniu 100GB - dla mnie to jest oszustwo z premedytacja.

Czy kazdy w tym kraju musi być specjalista od wszystkie a w tym przypadku prawnikiem ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: PLUS LTE dla Firm - wprowadzanie klienta w bład

Post autor: onken »

Plus oszukuje od zawsze.
Poczytaj o FUP.... To standard.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PLUS LTE dla Firm - wprowadzanie klienta w bład

Post autor: matek451 »

Oczywiście ze sam jesteś winien zaistniałej sytuacji. Miałeś już dość doświadczeń z Plusem a mimo to przedłuzyłeś umowę. Nikt rozsądny po takich doświadczeniach jak twoje i tragicznych prędkościach nie podjąłby takiej decyzji, wystarczyło zostać na starych warunkach ale przede wszystkim uciekać od Plusa jak najszybciej i najdalej. Napisałem wyraźnie ze to jest najgorszy operator ale wyznawców Zygmunta nic nie jest w stanie przekonać. Za nie słuchanie rad spotkała cię "zasłużona nagroda". Niepojęte jak mozna wiązać się z Plusem gdy na maszcie Plusa w Jakubowicach Orange ma agregację 3 pasm LTE2600+LTE1800NW +LTE800 a mozliwe ze wkrótce agregacja 4 CC CA LTE2600+2100+1800+800, BTS przewidziany do modernizacji i refarmingu( a w Dysie do LTE800 powinno dojść LTE2100). Do tego w Orange za 51 zł netto 999GB danych/m-c. Z Takie same pasma w T-Mobile na tych BTS-ach co Orange. Do tego Play z nowym BTS-em przy S12 w Jakubowicach. Plus to jedno wielkie nieporozumienie, najgorsza oferta i zapchana sieć to jego znak firmowy od lat.
yarx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-07-19, 11:51

Re: PLUS LTE dla Firm - wprowadzanie klienta w bład

Post autor: yarx »

Troche mnie zrugaleś, ale sytuacja od moich starych postów nieco sie zmieniła. Udalo mi sie znalezc nadajnik w druga storne na 1800 i uzyskiwac predkosci 60mb/s non stop co dla mnie bylo super wynikiem (i wystarczajacym).
Dodatkowo zalezny jestem od plusa w drugiej lokalizajcji, gdzie dziala dobrze tylko PLUS (mam 2 karty internetowe + 2 telefony).
2/3 (?) lata temu gdy testowalem tmobile i orange to wyniki byly porownywalne a oferta gorsza.

Bledem moim jest na pewno to ze nie sprawdzilem ofert o ktorych mowisz i mozliwosci infrastruktury o ktorych mowisz. Za to kontruktywne wytkniecie dziekuje.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: PLUS LTE dla Firm - wprowadzanie klienta w bład

Post autor: onken »

Ale zaraz, na jednym BTS dostałeś lejek a na drugim nie ??

Bo to wtedy nie jest lejek odgórny.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PLUS LTE dla Firm - wprowadzanie klienta w bład

Post autor: matek451 »

A która ze stacji Plusa zapewniała ci stabilne 60Mb/s, Snopków, Krasienin ? No i prędkość to nie wszystko, oferta Plusa dla firm to jest dramat, gwarantowane 100GB i od razu lejek 0,5Mb/s za 70 zł netto a nawet 45 zł dla niewolników Plusa posiadający telefon u nich to nieporozumienie. Nie ma gorszej oferty u żadnego operatora. I choćby z tego powodu należało zrezygnować z usług tego operatora, to jest bezczelne dojenie klienta biznesowego i gorsze traktowanie jak przeciętnego Janusza. Ten ma 100GB za 45 zł brutto i FUP, po 100GB na LTE obetną mu prędkość ale zanim dostanie 0,5Mb/s to wykorzysta około kolejnych 100GB( ja sam mam 100GB +LTE z FUP za 30 zł/m-c). No i jaka ta druga lokalizacja gdzie tylko ponoć Plus ma zasięg? Kierujesz się sentymentami a testy sprzed 2-3 lat nie maja nic wspólnego z dzisiejsza rzeczywistością. Popełniłeś bład ale to lekcja na przyszłość, nie wiazemy się z operatorem na zawsze, Plus to operator praktycznie nie modernizujacy masowo sieci LTE. W tej chwili technologicznie jest daleko z tyłu. Posiada ogromne zasoby radiowe na FDD LTE2600 i TDD LTE2600 ale z nich prawie nie korzysta, brak VoLTE, WiFi calling. Nie prowadzi żadnych testów na 5G. Jedyny który różnicuje ofertę 3G i LTE, jedyny który nie podaje w ofertach dla indywidualnych konkretnych limitów i stosuje FUP wg. tylko sobie znanych reguł. A klient biznesowy dla niego nie istnieje. to wszystko przemawia za tym aby nie korzystać z jego usług. wybór nowego operatora nalezy poprzedzić analizą ofert a przede wszystkim testami jak działa w konkretnej lokalizacji.
Ps. Dwa lata temu oferty Orange czy Plusa na internet firmowy były dużo lepsze od Plusa, obydwie firmy zawsze powaznie podchodziły dla klienta biznesowego, T-Mobile świadczył i świadczy usługę bez limitu danych.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: PLUS LTE dla Firm - wprowadzanie klienta w bład

Post autor: Blazer »

onken pisze:Ale zaraz, na jednym BTS dostałeś lejek a na drugim nie ??

Bo to wtedy nie jest lejek odgórny.
Trzeba pamiętać też że dziś rozpoczął się nowy miesiąc więc może wszedł nowy pakiet danych.
yarx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-07-19, 11:51

Re: PLUS LTE dla Firm - wprowadzanie klienta w bład

Post autor: yarx »

matek451 pisze:A która ze stacji Plusa zapewniała ci stabilne 60Mb/s, Snopków, Krasienin ? No i prędkość to nie wszystko, oferta Plusa dla firm to jest dramat, gwarantowane 100GB i od razu lejek 0,5Mb/s za 70 zł netto a nawet 45 zł dla niewolników Plusa posiadający telefon u nich to nieporozumienie. Nie ma gorszej oferty u żadnego operatora. I choćby z tego powodu należało zrezygnować z usług tego operatora, to jest bezczelne dojenie klienta biznesowego i gorsze traktowanie jak przeciętnego Janusza. Ten ma 100GB za 45 zł brutto i FUP, po 100GB na LTE obetną mu prędkość ale zanim dostanie 0,5Mb/s to wykorzysta około kolejnych 100GB( ja sam mam 100GB +LTE z FUP za 30 zł/m-c). No i jaka ta druga lokalizacja gdzie tylko ponoć Plus ma zasięg? Kierujesz się sentymentami a testy sprzed 2-3 lat nie maja nic wspólnego z dzisiejsza rzeczywistością. Popełniłeś bład ale to lekcja na przyszłość, nie wiazemy się z operatorem na zawsze, Plus to operator praktycznie nie modernizujacy masowo sieci LTE. W tej chwili technologicznie jest daleko z tyłu. Posiada ogromne zasoby radiowe na FDD LTE2600 i TDD LTE2600 ale z nich prawie nie korzysta, brak VoLTE, WiFi calling. Nie prowadzi żadnych testów na 5G. Jedyny który różnicuje ofertę 3G i LTE, jedyny który nie podaje w ofertach dla indywidualnych konkretnych limitów i stosuje FUP wg. tylko sobie znanych reguł. A klient biznesowy dla niego nie istnieje. to wszystko przemawia za tym aby nie korzystać z jego usług. wybór nowego operatora nalezy poprzedzić analizą ofert a przede wszystkim testami jak działa w konkretnej lokalizacji.
Ps. Dwa lata temu oferty Orange czy Plusa na internet firmowy były dużo lepsze od Plusa, obydwie firmy zawsze powaznie podchodziły dla klienta biznesowego, T-Mobile świadczył i świadczy usługę bez limitu danych.
Stacja Snopków. Gdybym wiedzial ze klamia prosto w sluchawke, to umowy bym nie przedluzyl. Niestety nie kazdy jest BTS-filem i ma czas testowac co roku wszystkie mozliwosc. A lepsze jest wrogiem dobrego. Ale masz racje, za niewiedze i naiwnosc sie placi. Sprobuje z reklamacja.

Blazer pisze:
onken pisze:Ale zaraz, na jednym BTS dostałeś lejek a na drugim nie ??

Bo to wtedy nie jest lejek odgórny.
Trzeba pamiętać też że dziś rozpoczął się nowy miesiąc więc może wszedł nowy pakiet danych.

Nie, dostalem go na jednym numerze (posiadam 2). Na wszystkich BTS-ach.
A rozliczenie mam 9tego wiec wchodzi jutro.
Generalnie: zegnajcie netflixy itp...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: PLUS LTE dla Firm - wprowadzanie klienta w bład

Post autor: onken »

Możesz powołać się na rozmowę telefoniczną, na 100% było nagrywane.
Więc idzie coś wskórać ale... to było na firmę więc to podwójny problem, inne prawa konsumenckie są albo raczej ich brak...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: PLUS LTE dla Firm - wprowadzanie klienta w bład

Post autor: bartex03 »

Netflixy na internecie od Plusa ...
ODPOWIEDZ