Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

niedziel
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2010-01-05, 20:53
Lokalizacja: Zach-Pom

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: niedziel »

onken pisze:Pamiętaj tylko że Orange ma tzw lejek techniczny.
Pobierzesz naraz 20-30 GB i dostaniesz lejek do końca doby.
Wiesz może kiedy ten lejek techniczny wszedł w życie? Korzystam już od dłuższego czasu z tej oferty i dopiero od niedawna zauważyłem limitowanie prędkości średnio do 15mb/s. Nigdy wcześniej nie miałem tego. Chyba że bts zaczyna się przeciążać .
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: onken »

Już od kilku lat.
Ale może nie każdemu stosowali.
Niestety ja miałem już kilka lat temu ofertę jeszcze z 500 GB i nagminnie mi lejek włączali.
Raz nawet dostałem stały do końca cyklu...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: piotrzet »

Słuchaj ich, a nie osób, które mają pojęcie to na pewno dobry interes zrobisz ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: matek451 »

Ale 15Mb/s to nie jest lejek techniczny, ten wynosi DL do 10Mb/s. Trzeba sprawdzić jak działa BTS NW z którego korzystasz.
voytech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-10-11, 21:12

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: voytech »

Orange ma trzy lejki techniczne: 15Mb/s, 10 Mb/s i 5Mb/s. O tym, w który się wpadnie decydują automatyczne algorytmy FUP. Z grubsza (ponieważ trudno się tego jednoznacznie dowiedzieć z Orange) zależy to od procenta obciążenia generowanego na BTS przez użytkownika. W przypadku skrajnym, gdy jest się jedynym intensywnym użytkownikiem w okolicy, można wpaść w lejek już po 15GB transferu dziennie.
Niestety wiem to z własnego doświadczenia. Korzystam (jeszcze) z Orange 999GB i regularnie wpadam w lejek techniczny nawet po dwóch filmach na Netflixie. "Konsultanci" nie mają o tym bladego pojęcia i zawsze robią duże oczy, że prędkość jest przycinana przed wykorzystaniem pakietu 999GB. Skierowałem nawet sprawę do UKE i konkluzja jest taka: my (Orange) możemy robić co chcemy i nic nam nie zrobisz. Czekam do końca umowy i przenoszę się do T-mobile (Magenta Internet VIP).
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: DonMattheo »

Taka ciekawostka dotycząca Magenta Biznes M (do 20Mb/s bez limitu transferu i lejków): Speedtest.net w trybie multi DL osiąga w mojej lokalizacji ok.100Mb/s, natomiast realne pobieranie plików pomimo dostępności na wielu mirrorach idealnie 20Mb/s. Wysyłanie przekracza 40Mb/s. Nie wiem jak to wygląda w Magenta Biznes L (do 60Mb/s), może ktoś z kolegów wie?
kerad85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-06-21, 17:26

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: kerad85 »

Zastanawiam się nad T-Mobile i Orange. Obie firmy mają u mnie w mieście 4 pasma LTE (pewnie wspólny nadajnik).

Co będzie lepsze: Magenta Biznes L czy Internet Biurowy 4G?

W T-Mobile mam ograniczenie do 60 mbit, z kolei w Orange lejek po przekroczeniu wysokiego transferu dziennego (to raczej mi nie grozi, a awaryjnie mogę korzystać z netu z telefonu).
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: piotrzet »

Magenta Biznes L to również karta do telefonu z rozmowami SMS i MMS i interentem bez limitu. Więc kwestia tego co potrzebujesz.
kerad85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-06-21, 17:26

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: kerad85 »

Tego jakoś specjalnie nie potrzebuję, ale nie będzie mi ten dodatek przeszkadzał :)
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: ktry »

Jest jeszcze fajna opcja w plusie jak ktoś nie potrzebuje bez limitu.
Za 40 zł netto dają 100 Gb na wszystkich pasmach, do tego 250 Gb tylko w LTE i noc 200 Gb za 0 zł. Razem bez nocy daje 350 Gb. Po wykorzystaniu prędkość spada do 1Mbit. więc da się używać i sprzęt za 1 zł na własność w tej cenie. Jakiś następca B 525 . 3 Pro czy coś takiego. Jest jeszcze droższa opcja z dużo wiekszymi limitami, ale już dokładnie nie pamiętam.
Dostępne tylko u doradcy biznesowego i na firmę oczywiście.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: Debik »

ktry pisze:Jest jeszcze fajna opcja w plusie jak ktoś nie potrzebuje bez limitu.
Za 40 zł netto dają 100 Gb na wszystkich pasmach, do tego 250 Gb tylko w LTE i noc 200 Gb za 0 zł. Razem bez nocy daje 350 Gb. Po wykorzystaniu prędkość spada do 1Mbit. więc da się używać i sprzęt za 1 zł na własność w tej cenie. Jakiś następca B 525 . 3 Pro czy coś takiego. Jest jeszcze droższa opcja z dużo wiekszymi limitami, ale już dokładnie nie pamiętam.
Dostępne tylko u doradcy biznesowego i na firmę oczywiście.
Ja to za Plusa dziękuje i za tego operatora... u mnie koło domu stoi piękny strunobetonowy maszt plusa że można by skakac z bungee a od kilku lat cały czas jest tam LTE 800 i 2100 mhz prawie w centrum miasta... smieszne jest to co ten operator wyprawia...
ODPOWIEDZ