Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nohon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-08-30, 14:49

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: Nohon »

onken pisze:Magenta najdroższa na firmę jest bez limitu.
Lub ten co Ci link podałem.
Inne mają limity.
Kartę słabo będzie testować.bo często mają lejek na 15 Mb/s
Właśnie sprawdziłem no i niestety 13-15Mb/s, więc chyba jest ten lejek.
Jest jakiś sposób, żeby przetestować realną prędkość?

Bez testów to takie kupowanie kota w worku. Na orange mam aktualnie 20-30Mb/s.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: matek451 »

Startery https://www.google.com/search?q=111GB&c ... 6&bih=654# miały limitu. W jakiej lokalizacji-ulica działa ci tak Orange? Szybko jak na LTE to nie jest, na jakim sprzęcie, z których pasm LTE i na którym BTS-ie NetWorks ?
Nohon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-08-30, 14:49

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: Nohon »

Starter mam ten:
https://www.google.com/search?q=t+mobil ... iL5AryZG-M:

Wrocław-Skarbowców. B593, pasm nie sprawdzę a BTS na skarbowców. W sumie te 30Mb/s mi wystarcza.
Czy ten starter co kupiłem posiada lejek na 15Mb/s, czy po prostu T-mobile tak źle tu działa?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: onken »

Ale na zdjeciach podałes ogolny starter za 5 zł....

A nie zaden konkretny

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Nohon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-08-30, 14:49

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: Nohon »

onken pisze:Ale na zdjeciach podałes ogolny starter za 5 zł....

A nie zaden konkretny
Kupiłem ten co załączyłem zdjecie. Wykonałem 1 połączenie aby aktywować i włożyłem do routera.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: onken »

To masz na 99% lejek.
matek podawał starter.z napisem 111 GB
Sprawdź jeszcze parametry sygnalu

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: matek451 »

Czytałeś mój post i widziałeś który starter nie ma limitu? Widzę ze zrezygnowałeś ze zmiany sprzetu, anteny. Z BTS-a na Skarbowców wewnatrz domu nie licz na cuda, wewnątrz słaby sygnał na LTE1800 Orange, do tego w agregacji z innymi pasmami było przecież słabiutko , nawet na zewnątrz więc skąd nagle to 30Mb/s w Orange z niego? W T-Mobile będzie wieczorami pewnie podobnie z tego BTS-a. @onken on ma wewnątrz na LTE1800 RSRP-103dBm z tego BTS-a więc na cuda nie ma co liczyć, B593 nie loguje się na LTE2600 z niego a tylko to pasmo na tym BTS-ie gwarantuje sensowne prędkości w Orange, podobnie będzie pewnie i w T-Mobile bo wątpię aby z automatu B593 zalogował się do LTE2600T-Mobile ze Skarbowców.
Nohon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2019-08-30, 14:49

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: Nohon »

matek451 pisze:Czytałeś mój post i widziałeś który starter nie ma limitu? Widzę ze zrezygnowałeś ze zmiany sprzetu, anteny. Z BTS-a na Skarbowców wewnatrz domu nie licz na cuda, wewnątrz słaby sygnał na LTE1800 Orange, do tego w agregacji z innymi pasmami było przecież słabiutko , nawet na zewnątrz więc skąd nagle to 30Mb/s w Orange z niego? W T-Mobile będzie wieczorami pewnie podobnie z tego BTS-a. @onken on ma wewnątrz na LTE1800 RSRP-103dBm z tego BTS-a więc na cuda nie ma co liczyć, B593 nie loguje się na LTE2600 z niego a tylko to pasmo na tym BTS-ie gwarantuje sensowne prędkości w Orange, podobnie będzie pewnie i w T-Mobile bo wątpię aby z automatu B593 zalogował się do LTE2600T-Mobile ze Skarbowców.
Post odnośnie startera napisałeś o 19:00. Ja starter kupiłem z rana. Czyli rozumiem, że na tym starterze na 100% mam lejek i muszę kupić ten z napiszem "111 GB", aby nie mieć lejka?

Co do zmiany sprzętu już tłumaczę. B715 najprawdopodobniej zakupię. Antenę myślałem nad montowaniem, ale pojawił się problem. Gdybym chciał ją montowac na dachu - przy kominie to albo by musiał router stać na strychu (odpada) + RJ45 przez sufit, albo bym musiał ciągnąć ok. 20m kabla antenowego (co wyczytałem, że nie ma sensu z powodu strat na kablu). W obu przypadkach miał bym pełno roboty - wiercenie w suficie, nieestetyczne kable itp. A pokój mam rok po remoncie. Uznałem, ze antenę muszę na razie odpuścić. Nowy router najprawdopodobniej zakupię, jednak na razie chcę się zająć limitami i operatorem.

Co do speedtest, różnie bywa, prędkości orange 15-30Mb/s, pingi koło 40. Akurat w tym moemencie niesamowity wynik: https://www.speedtest.pl/test/222581971
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: key »

Nohon pisze:
W przypadku naruszenia przez Abonenta bezpieczeństwa lub integralności Sieci Operatora i Usług
Telekomunikacyjnych Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona
wyższa niż 16 kBit/sek.
Rozumiem, że to jest ten kruczek i dzięki temu będą nakładać lejek kiedy chcą?
Jesli nie ma definicji czym jest "bezpieczenstwo i integralnosc sieci" to jest to punkt, ktory moze byc uzyty do limitowania szybkosci przekazu danych.
Nie pomagam na PW.
kryman28
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2014-03-16, 10:09
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: kryman28 »

Byłem dzisiaj w salonie T-M i taką otrzymałem informację na temat taryf Magenta Biznes Internet:

Magenta Biznes Internet M: limit prędkości: 20Mb/s dla karty internetowej oraz telefonicznej, limit danych: brak, cena: 70 zł netto/m-c

Magenta Biznes Internet L: limit prędkości: 60Mb/s dla karty internetowej oraz 20Mb/s dla telefonicznej, limit danych: brak, cena: 80 zł netto/m-c

Magenta Biznes Internet VIP: limit prędkości: brak dla karty internetowej oraz 20Mb/s dla telefonicznej, limit danych: brak, cena: 120 zł netto/m-c

dodatkowy abonament telefoniczny: limit prędkości: 20Mb/s, limit danych: brak, cena: 30 zł netto/m-c

stałe publiczne IP: cena: 15 zł netto/m-c

Wygląda na to, że taryfa Magenta Biznes Internet L jest najkorzystniejszym wyborem, mam zamiar migrować na nią z DATA JUMP No Limit.
Darus..
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2019-04-12, 18:50

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: Darus.. »

Witam. Ja również potrzebuję internet firmowy . Byłem wczoraj w salonie orange i pani zaproponowała mi taką ofertę : lte 999gb za 62.72 zł plus opłata za Huawei 4GRouter 3 Pro 15,99zł lub b618 30,75zł oraz 2 plany komórkowe za 35,40zł . Umowa na 2 lata . Czy to dobra oferta czy jest na rynku coś ciekawszego . Pozdrawiam

Podałem ceny brutto .. :-)
Ostatnio zmieniony 2019-10-20, 14:39 przez Darus.., łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: matek451 »

A czym się to różni od oferty na stronie Orange czyli 999GB za 50,99 zł netto?/62,72 brutto?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: onken »

Pamiętaj tylko że Orange ma tzw lejek techniczny.
Pobierzesz naraz 20-30 GB i dostaniesz lejek do końca doby.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Darus..
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2019-04-12, 18:50

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: Darus.. »

onken pisze:Pamiętaj tylko że Orange ma tzw lejek techniczny.
Pobierzesz naraz 20-30 GB i dostaniesz lejek do końca doby.

Podczas rozmowy pytałem kilkukrotnie czy są jakieś limity (lejek) oczywiście pani poinformowała mnie że jedynym ograniczeniem jest 999gb po za tym nie ma żadnych ograniczeń ..
Czy warto brać tą opcję plus 2 x abonament tel. za 35zł , czy sieć orange ogólnie działa dobrze ? co z routerem na który sie zdecydować , może kupić coś za gotówkę .. Pozdrawiam

W przyszłym tygodniu muszę się na coś zdecydować , więc sprawa jest dość pilna
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: onken »

To Cię okłamała.
Poczytaj regulamin.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
niedziel
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2010-01-05, 20:53
Lokalizacja: Zach-Pom

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: niedziel »

onken pisze:Pamiętaj tylko że Orange ma tzw lejek techniczny.
Pobierzesz naraz 20-30 GB i dostaniesz lejek do końca doby.
Wiesz może kiedy ten lejek techniczny wszedł w życie? Korzystam już od dłuższego czasu z tej oferty i dopiero od niedawna zauważyłem limitowanie prędkości średnio do 15mb/s. Nigdy wcześniej nie miałem tego. Chyba że bts zaczyna się przeciążać .
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: onken »

Już od kilku lat.
Ale może nie każdemu stosowali.
Niestety ja miałem już kilka lat temu ofertę jeszcze z 500 GB i nagminnie mi lejek włączali.
Raz nawet dostałem stały do końca cyklu...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: piotrzet »

Słuchaj ich, a nie osób, które mają pojęcie to na pewno dobry interes zrobisz ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: matek451 »

Ale 15Mb/s to nie jest lejek techniczny, ten wynosi DL do 10Mb/s. Trzeba sprawdzić jak działa BTS NW z którego korzystasz.
voytech
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-10-11, 21:12

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: voytech »

Orange ma trzy lejki techniczne: 15Mb/s, 10 Mb/s i 5Mb/s. O tym, w który się wpadnie decydują automatyczne algorytmy FUP. Z grubsza (ponieważ trudno się tego jednoznacznie dowiedzieć z Orange) zależy to od procenta obciążenia generowanego na BTS przez użytkownika. W przypadku skrajnym, gdy jest się jedynym intensywnym użytkownikiem w okolicy, można wpaść w lejek już po 15GB transferu dziennie.
Niestety wiem to z własnego doświadczenia. Korzystam (jeszcze) z Orange 999GB i regularnie wpadam w lejek techniczny nawet po dwóch filmach na Netflixie. "Konsultanci" nie mają o tym bladego pojęcia i zawsze robią duże oczy, że prędkość jest przycinana przed wykorzystaniem pakietu 999GB. Skierowałem nawet sprawę do UKE i konkluzja jest taka: my (Orange) możemy robić co chcemy i nic nam nie zrobisz. Czekam do końca umowy i przenoszę się do T-mobile (Magenta Internet VIP).
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: DonMattheo »

Taka ciekawostka dotycząca Magenta Biznes M (do 20Mb/s bez limitu transferu i lejków): Speedtest.net w trybie multi DL osiąga w mojej lokalizacji ok.100Mb/s, natomiast realne pobieranie plików pomimo dostępności na wielu mirrorach idealnie 20Mb/s. Wysyłanie przekracza 40Mb/s. Nie wiem jak to wygląda w Magenta Biznes L (do 60Mb/s), może ktoś z kolegów wie?
kerad85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-06-21, 17:26

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: kerad85 »

Zastanawiam się nad T-Mobile i Orange. Obie firmy mają u mnie w mieście 4 pasma LTE (pewnie wspólny nadajnik).

Co będzie lepsze: Magenta Biznes L czy Internet Biurowy 4G?

W T-Mobile mam ograniczenie do 60 mbit, z kolei w Orange lejek po przekroczeniu wysokiego transferu dziennego (to raczej mi nie grozi, a awaryjnie mogę korzystać z netu z telefonu).
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: piotrzet »

Magenta Biznes L to również karta do telefonu z rozmowami SMS i MMS i interentem bez limitu. Więc kwestia tego co potrzebujesz.
kerad85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-06-21, 17:26

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: kerad85 »

Tego jakoś specjalnie nie potrzebuję, ale nie będzie mi ten dodatek przeszkadzał :)
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: ktry »

Jest jeszcze fajna opcja w plusie jak ktoś nie potrzebuje bez limitu.
Za 40 zł netto dają 100 Gb na wszystkich pasmach, do tego 250 Gb tylko w LTE i noc 200 Gb za 0 zł. Razem bez nocy daje 350 Gb. Po wykorzystaniu prędkość spada do 1Mbit. więc da się używać i sprzęt za 1 zł na własność w tej cenie. Jakiś następca B 525 . 3 Pro czy coś takiego. Jest jeszcze droższa opcja z dużo wiekszymi limitami, ale już dokładnie nie pamiętam.
Dostępne tylko u doradcy biznesowego i na firmę oczywiście.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Internet LTE do Firmy - Najkorzystniejszy Operator

Post autor: Debik »

ktry pisze:Jest jeszcze fajna opcja w plusie jak ktoś nie potrzebuje bez limitu.
Za 40 zł netto dają 100 Gb na wszystkich pasmach, do tego 250 Gb tylko w LTE i noc 200 Gb za 0 zł. Razem bez nocy daje 350 Gb. Po wykorzystaniu prędkość spada do 1Mbit. więc da się używać i sprzęt za 1 zł na własność w tej cenie. Jakiś następca B 525 . 3 Pro czy coś takiego. Jest jeszcze droższa opcja z dużo wiekszymi limitami, ale już dokładnie nie pamiętam.
Dostępne tylko u doradcy biznesowego i na firmę oczywiście.
Ja to za Plusa dziękuje i za tego operatora... u mnie koło domu stoi piękny strunobetonowy maszt plusa że można by skakac z bungee a od kilku lat cały czas jest tam LTE 800 i 2100 mhz prawie w centrum miasta... smieszne jest to co ten operator wyprawia...
ODPOWIEDZ