neo czy net bezprzewodowy?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piznezka

neo czy net bezprzewodowy?

Post autor: piznezka »

W związku z tym , że się przeprowadziłam znów od początku musze instalować net , myśle o neostradzie ale w sumie fajną sprawą był by ten net bezprzewodowy tylko ja nie rozumiem o co w nim chodzi??to jest używanie naetu przez komorke? chyba nie bo to bez sesnu? mam lapotopa i jestem w plusie wiec prosze napiszcie na czym to polega i czy dobrze działa???plissssssss
MariuszDW

Re: neo czy net bezprzewodowy?

Post autor: MariuszDW »

Internet bezprzewowody GPRS/EDGE/UMTS to połączenie przez komórke (która pracuje jako modem - połącznie przez kabel, IrDA i inne wynalazki) lub modem PCMCIA wsuwany z boku laptopa (lub przez specjalny adapter montowany w stacjonrnym PC). Są jeszcze takie modemy podłączane przez USB. Jednym takie coś chodzi doskonale, innym źle. Zależy gdzie tego używasz - czy nadajnik, w zasięgu którego jesteś nie jest przeciążony, czy masz dobry zasięg, czy nie ma konfilktów sprzętowych. To ostatnie można sprawdzić wybierając się do salonu z laptopem.
Jeśli chodzi o szybkość, EDGE/UMTS jest porównywalne do najtańszej neostrady - przy ściąganiu plików, przy przeglądaniu stron www jest wolniejsze.
Jeśli naprawdę nie potrzebujesz mobilnego internetu do swojego laptopa, weź neo
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: neo czy net bezprzewodowy?

Post autor: Szadzik »

piznezka pisze:W związku z tym , że się przeprowadziłam znów od początku musze instalować net , myśle o neostradzie ale w sumie fajną sprawą był by ten net bezprzewodowy tylko ja nie rozumiem o co w nim chodzi??to jest używanie naetu przez komorke? chyba nie bo to bez sesnu? mam lapotopa i jestem w plusie wiec prosze napiszcie na czym to polega i czy dobrze działa???plissssssss
Mam internet w Orange od prawie roku. Do tej pory cały czas działałem na GPRS.
Poradzę Ci tak; jeśli masz laptopa i się z nim dość często przemiszczasz to bierz bezprzewodowy, jeśli laptop leży w domu to kupuj neo.
Back to the Future ;)
ODPOWIEDZ