Mały pakiet internetu mobilnego do wideorejestratora plus router MiFi

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fache
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-11-30, 07:58

Mały pakiet internetu mobilnego do wideorejestratora plus router MiFi

Post autor: fache »

Witam,
W związku z tym, że posiadam wideorejestrator z możliwością podglądu na żywo i wysyłaniem powiadomień (Blackvue DR900s-2ch) przymierzam się do zakupu comiesięcznego pakietu internetu (spokojnie wystarczy około 2-3GB na miesiąc) oraz routera MiFi, który będzie umieszczony cały czas w samochodzie. Po mojej analizie ofert przymierzam się do Internet Mobilny Podstawowy Orange za 9,99zł miesięcznie i routera Huawei 5785 (z tego co wyczytałem najlepiej z logiem Play, bo z innymi bywa różnie-blokowanie routera czy to prawda?). Dodam, że mieszkam w Warszawie, dzielnica Ursus. W związku z tym, że nigdy nie miałem do czynienia z siecią Orange, chciałem zapytać jak wygląda sprawa zasięgu i zrywania połączenia. Czy lepszy będzie router z dwoma pasmami tj. siecią 5GHz i 2,4GHz czy może sama 2,4GHz wystarczy (dodam, że stawiam samochód koło 2 bloków, gdzie jak sprawdzałem sporo jest urządzeń na 2,4GHz i kanały są dość zapchane). Mam do wydania na router do +/-350zł. A może ktoś kojarzy lepszą ofertę na internet i bardziej odpowiedni router to proszę o komentarze (testowałem Aero2, ale niestety odpada, za słabe połączenie, nawet z pakietem płatnym). Bedę wdzięczny za pomoc :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Mały pakiet internetu mobilnego do wideorejestratora plus router MiFi

Post autor: wojteks »

Karty SIM Orange mają aktywny PIN bez możliwości wyłączenia a wiele routerów spoza Orange nie ma opcji zapamiętania PIN. Druga sprawa to czy potrzebujesz zewnętrzne IP żeby wejść na rejestrator czy wchodzisz przez chmurę producenta kamery?

Router ukryty gdzieś w samochodzie będzie miał słaby zasięg LTE, można by go poprawić zewnętrzną antenką(ami) ale router musi mieć złącza do anten.
Nie pomagam na PW!
fache
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2019-11-30, 07:58

Re: Mały pakiet internetu mobilnego do wideorejestratora plus router MiFi

Post autor: fache »

wojteks pisze:Karty SIM Orange mają aktywny PIN bez możliwości wyłączenia a wiele routerów spoza Orange nie ma opcji zapamiętania PIN. Druga sprawa to czy potrzebujesz zewnętrzne IP żeby wejść na rejestrator czy wchodzisz przez chmurę producenta kamery?

Router ukryty gdzieś w samochodzie będzie miał słaby zasięg LTE, można by go poprawić zewnętrzną antenką(ami) ale router musi mieć złącza do anten.
Nie, wchodzę przez aplikację (połączenie przez chmurę). Kamera jest połączona z siecią WiFi udostępnianą przez owy router, a następnie poprzez chmurę mogę się łączyć z kamerą poprzez aplikacją na telefonie (czy do podglądu na żywo, czy przychodzące automatycznie powiadomienia). Do tej pory radziłem sobie poprzez udostępnianie internetu z telefonu (Play) i zasięg był w porządku (czasem go zrywało na chwilę, ale to myślę może być wina tego, że pracował na 2,4GHz i sporo użytkowników w pobliżu. Jak zacząłem ręcznie kanały ustawiać, to zrywanie się poprawiło tj. prawie go nie ma). Planuję go trzymać pod siedzeniem albo w podłokietniku (myślisz, że może to wpływać na zasięg LTE?). Z tym pinem to dziwna sprawa, że internet mobilny m.in. do routerów MiFi, a takie utrudnienia. To może jakiś inny zaproponujesz?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Mały pakiet internetu mobilnego do wideorejestratora plus router MiFi

Post autor: wojteks »

Trzymanie w schowku lub podłokietniku zdecydowanie osłabia zasięg LTE.

Co do PINu to zdaje się że routery z dystrybucji Orange go zapamiętują.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ