Witkowo jaki LTE?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
śwIeżak321
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-12-13, 13:13

Witkowo jaki LTE?

Post autor: śwIeżak321 »

Cześć wszystkim,

Może zacznę od początku. Od dłuższego czasu korzystałem z telefony jako hotspota, ale z uwagi na ograniczony zasób Gb i małą wygodę takiego rozwiązania postanowiłem to zmienić. Dotychczas korzystałem z Orange, i było tak średnio, czasem lepiej czasem gorzej. Szczególnie jak się lejek uruchomił to więcej jak 5Mb/s nie było, a nawet o tyle ciężko było i realnie z połowa tego.

Chcąc sobie poprawić od wczoraj jestem posiadaczem internetu PLAY, i szybko okazało się że sobie poprawiłem....
Router Huawei E5783B-230, w dniu wczorajszym ok godz. 18 było 8-9 Mb/s Download, ok godz. 22 0,5Mb/s.
Rano sprawdziłem i podobnie, 1Mb/s nie przekracza. Generalnie lipa po całości.
Teraz pytanie co zrobić? Zmienić router? Zmienić operatora, np Orange?
Dzisiaj rano wyszedłem do centrum miasteczka i patrząc na nadajnik PLAY na wieży kościoła, ok 150 m w linii prostej średnio wyszło 20Mb/s (upload podobnie). Sprawdzałem też w innych miejscach i podobnie, a jak tylko wejdę do mieszkania to <1Mb/s. W tych samych miejscach sprawdzałem speedtest telefonem z kartą Orange, i średnia była trochę ponad 5 Mb/s (upload ok 8 Mb/s) przy czym w pierwszej fazie pomiaru dochodziło do ok 40 Mb/s po czym zwalniało, pewnie przez lejek.

Patrząc na mapę BTS-ów myślałem że każdy operator będzie ok.
Większość czasy bym spędzał na ul. Pogodnej, 62-230 Witkowo.
Co doradzicie?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Witkowo jaki LTE?

Post autor: matek451 »

Magiczne 1 zł nadal jak widać działa.Niepojęte czemu ktoś wybiera mobilną zabawkę z LTE 6 kat w lokalizacji gdzie ma stację bazową Play 5g REady na światłowodzie z kompletem 4 pasm LTE. Głupszego wyboru w Play nie można praktycznie wykonać chyba ze weźmie się szajs B311. Ta zabawka warta ze 100 zł jest całkowicie nieprzydatna jak ktoś chce korzystać z Play i ma słabe parametry sygnału na LTE2600, to to nie posiada złącz anten zewnętrznych. Sprawdź chociaż czy współpracuje z podstawowymi aplikacjami do zarzadzania pasmami i diagnostyki dla Huawei HiLink na Android czy Windows.
ODPOWIEDZ