Jaki dostawca LTE - prośba o pomoc

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Cichy_83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-01-03, 12:44

Re: Jaki dostawca LTE - prośba o pomoc

Post autor: Cichy_83 »

tired pisze:Ja bym powtórzył te testy ale w godzinach 19-23.
Przy okazji - widzisz te moje obrazki? Bo coś mam problem z publikacją posta.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki dostawca LTE - prośba o pomoc

Post autor: matek451 »

W Orange i T-Mobile załacza się agregacja pasm LTE=-A z LTE2100 lub LTE800 jako pasmo podstawowe, ogólnie parametry sygnału i tak wymagają anteny zewnetrznej. Jak daleko masz do BTS-ów w Woli Batorskiej na magazynach zbożowych? Speedtesty oczywiście z godzin 20-22 gdy siec jest obciążona. Przy okazji sprawdź też te parametry sygnału i prędkości w pobliżu tych magazynów przy optymalnym sygnale u wszystkich, stając na kierunku swojego miejsca zamieszkania.
Cichy_83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-01-03, 12:44

Re: Jaki dostawca LTE - prośba o pomoc

Post autor: Cichy_83 »

matek451 pisze: Przy okazji sprawdź też te parametry sygnału i prędkości w pobliżu tych magazynów przy optymalnym sygnale u wszystkich, stając na kierunku swojego miejsca zamieszkania.
- mogę prosić o doprecyzowanie? Co to znaczy przy optymalnym sygnale u wszystkich? Mam podjechać pod te magazyny jak najbliżej się da, koło godziny 21-22 i powtórzyć pomiary na kierunku do swojego domu dla Tmobile i Orange?

Co do kolejnych pytań to do tych magazynów zbożowych mam w prostej linii jakieś 2,42 km i ta prosta linia przecina 4-5 domków jednorodzinnych.
Poniżej wklejam pomiary z dziś z godziny 21:30. Generalnie jak jestem na piętrze domu twarzą w kierunku do tych magazynów to jest chyba lepiej niż jak stoję na tym kierunku ale na ziemi.

Tmobile - piętro w domu
ObrazekObrazek

Tmobile - na zewnątrz
ObrazekObrazek

Orange - piętro w domu
ObrazekObrazek

Orange - na zewnątrz
ObrazekObrazek

Co do anteny zewnętrznej - rozumiem, że ją trzeba podłączyć z routerem przy pomocy jakiegoś kabla? Jak to zrobić jak nie ma za bardzo jak poprowadzić kabla?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki dostawca LTE - prośba o pomoc

Post autor: matek451 »

U obydwu działa agregacja pasm LTE tym razem z lTE1800 jako pasmo podstawowe i do nich zapewne LTE2100, LTE2600, sygnał na 1800MHz na piętrze jest słaby stąd konieczność uzycia anteny zewnętrznej . Rezultaty są OK i wybór jednego z tych operatorów prawidłowy, zapoznaj się z ich ofertami. A jak dziala Play i Plus w tych warunkach?
Cichy_83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-01-03, 12:44

Re: Jaki dostawca LTE - prośba o pomoc

Post autor: Cichy_83 »

No więc tak na szybko - już nie wychodziłem z domu - pozostałych dwóch operatorów przedstawia się następująco:

Play na piętrze
ObrazekObrazek
Plus na piętrze
ObrazekObrazek

Zakładając, że ograniczam się do Tmobile lub Orange i wybiorę jednego z nich to co dalej? Jaki sprzęt potrzebuję? Co byście mi doradzili? Jaki router i jaka ta antena ma być? Jak to ze sobą zamontować? Gdzie zamontować tą antenę i w jaki sposób?
Cichy_83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-01-03, 12:44

Re: Jaki dostawca LTE - prośba o pomoc

Post autor: Cichy_83 »

matek451 pisze:Przy okazji sprawdź też te parametry sygnału i prędkości w pobliżu tych magazynów przy optymalnym sygnale u wszystkich, stając na kierunku swojego miejsca zamieszkania.
Orange - 500m od BTS
ObrazekObrazek

Tmobile - 500m od BTS
ObrazekObrazek

Niestety bliżej niż na 500 nie jestem w stanie się zbliżyć na kierunku do swojego domu.Czy powyższe pomiary ( z godziny 21:00) wnoszą coś nowego?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki dostawca LTE - prośba o pomoc

Post autor: matek451 »

Wybór operatora pozostawiam tobie, zapoznaj się z ofertami. Optymalny router to B715 z agregacją 3 pasm LTE, oferowany tylko w Play. Orange/T-Mobile maja tylko z agregacją 2 pasm LTE czyli B535. Po zakupie oferty i sprzetu dalsze testy na nim i dobór anteny.
Cichy_83
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-01-03, 12:44

Re: Jaki dostawca LTE - prośba o pomoc

Post autor: Cichy_83 »

matek451 pisze:Wybór operatora pozostawiam tobie, zapoznaj się z ofertami. Optymalny router to B715 z agregacją 3 pasm LTE, oferowany tylko w Play. Orange/T-Mobile maja tylko z agregacją 2 pasm LTE czyli B535. Po zakupie oferty i sprzętu dalsze testy na nim i dobór anteny.
Kupiłem wspomniany przez Ciebie router B175 bo trafiła się fajna okazja i tak na czuja ustawiłem agregację 3 pasm (800+2100+2600). Poniżej wklejam parametry transmisji z godziny 5, 18 oraz 22. Czy teraz da się powiedzieć coś więcej na temat anteny zewnętrznej? Generalnie na routerze mam 4-5 diodek zapalonych od zasięgu i transfery całą dobę na poziomie 45-90 Mbps. Gorzej jest jak pada deszcz - nie wiem czy to ma jakiś wpływ?

Godzina 5 rano
ObrazekObrazek
Godzina 18
Obrazek
Godzina 23
Obrazek
ODPOWIEDZ