LTE od Plusa

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maciek84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-01-02, 20:57

LTE od Plusa

Post autor: maciek84 »

Zależy mi na internecie LTE najlepiej z Plusa (bo mam nieograniczoną opcje przesyłu od tego dostawcy).

Miejsce jednak mocno w lesie Buszów w gminie Lubiszyn (powiat Gorzów Wielkopolski) Zaznaczyłem na mapie:
https://www.google.com/maps/place/Busz% ... 14.8656246

Na stronie Plusa zasięg na zewnątrz LTE pokazują, że pokrywa.

Który BTS będzie najbliżej i czy sygnał z niego będzie wystarczający? Jeśli jeszcze mogę prosić o wskazanie jaką antenę zastosować.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE od Plusa

Post autor: onken »

A od kiedy Plus ma taką ofertę na nieograniczony przesył ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE od Plusa

Post autor: matek451 »

Nie pisz tych bzdur ze internet w Plusie jest bez limitu danych i prędkości bo nie idzie tego czytać, dajesz się kiwać konsultantom jak małe dziecko. Najpierw to ty zrób testy tego najgorszego operatora w tej głuszy bo to nie jest łatwa lokalizacja.
maciek84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-01-02, 20:57

Re: LTE od Plusa

Post autor: maciek84 »

Dostawca jest inny - inna firma ale po zasięgu Plusa - chodzi o przesył z kamer.
maciek84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-01-02, 20:57

Re: LTE od Plusa

Post autor: maciek84 »

matek451 pisze:Nie pisz tych bzdur ze internet w Plusie jest bez limitu danych i prędkości bo nie idzie tego czytać, dajesz się kiwać konsultantom jak małe dziecko. Najpierw to ty zrób testy tego najgorszego operatora w tej głuszy bo to nie jest łatwa lokalizacja.
Jakby, to była łatwa lokalizacja, to bym nie prosił o pomoc ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE od Plusa

Post autor: matek451 »

Ale bez testów to nikt ci nic nie pomoże, no i u wszystkich MVNO Plusa też są limity i lejki. no i ta nędza czyli LTE900 w Plusie na 5MHz pasma. Tylko LTE1800 daje jakąś nadzieję ale najpierw trzeba z niego tam skorzystać a BTS z lte1800aero2 jest w Tarnowie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE od Plusa

Post autor: onken »

Ale podziel się jaki to dostawca nie ma limitu na zasięgu Plusa ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
maciek84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-01-02, 20:57

Re: LTE od Plusa

Post autor: maciek84 »

onken pisze:Ale podziel się jaki to dostawca nie ma limitu na zasięgu Plusa ?
Tutaj oferta:
https://camsat.com.pl/karta-lte-simcam/

Gdyby ktoś jednak tak wstępnie mógł coś podpowiedzieć jeszcze w przedstawionym temacie powyżej będę wdzięczny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE od Plusa

Post autor: matek451 »

Stek bzdur i nic innego, na dodatek do podgladu z kamer wcale nie potrzeba publicznego IP. w internecie mobilnym nikt nie daje gwarancji prędkości tym bardziej Plus czyli najgorszy operator mobilny i tyle w temacie.
maciek84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-01-02, 20:57

Re: LTE od Plusa

Post autor: maciek84 »

matek451 pisze:Stek bzdur i nic innego, na dodatek do podgladu z kamer wcale nie potrzeba publicznego IP. w internecie mobilnym nikt nie daje gwarancji prędkości tym bardziej Plus czyli najgorszy operator mobilny i tyle w temacie.
Nie twierdze, że nie ale chciałem przetestować. A jaka według Ciebie jest najlepsza mobilna oferta na rynku dla tej lokalizacji?

I jak bez POE i bez stałego IP chcesz, aby działał podgląd z kamer tak, aby go można było łatwo udostępnić publicznie, a nie tylko w programie po logowaniu?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE od Plusa

Post autor: matek451 »

operator i oferta taka która będzie w tej lokalizacji działać i to najlepiej, dlatego trzeba potestować wszystkich operatorów. A co do tej z tej firmy to najpierw niech ci dadzą regulamin na piśmie z tym no limit na dane i prędkości bo pisza tam o 4TB danych na m-c z publicznym IP za 69 zł. Plus nikomu nie pozwala na takie cyrki na swojej sieci, sam stosuje FUP a MVNO maja limity. Druga sprawa to pisza o prędkości 20Mb/s w Plusie a powszechnie wiadomo że ten operator w 955 lokalizacji nie osiaga takich wyników, tym bardziej na zatkanych 5MHz pasma na zasięgowym LTE900. to wszystko kupy się nie trzyma.
podglad kamer nie wymaga stalego IP, wspólczesne kamery, rejestratory oferują podgląd P2P przez chmurę producenta. A POE to zasilanie kamer i z internetem ma mało wspólnego.
casper
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2020-01-03, 23:45

Re: LTE od Plusa

Post autor: casper »

matek451 pisze:A co do tej z tej firmy to najpierw niech ci dadzą regulamin na piśmie z tym no limit na dane i prędkości bo pisza tam o 4TB danych na m-c z publicznym IP za 69 zł. Plus nikomu nie pozwala na takie cyrki na swojej sieci, sam stosuje FUP a MVNO maja limity.
Będąc adwokatem diabła(plus) karta jest do monitoringu czyli do wysyłania danych a nie pobierania, więc upload nie grozi przeciążeniu sieci.

Może się okazać że to jest 4TB uploadu :)
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: LTE od Plusa

Post autor: radius »

Ale transfer jest zliczany tak samo dla wysyłania jak i pobierania.
Pożycz karty i testuj innych operatorów.
Są apki: Netmonster, Network Cell Info.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: LTE od Plusa

Post autor: BarteqW »

matek451 pisze:Nie pisz tych bzdur ze internet w Plusie jest bez limitu danych i prędkości bo nie idzie tego czytać, dajesz się kiwać konsultantom jak małe dziecko. Najpierw to ty zrób testy tego najgorszego operatora w tej głuszy bo to nie jest łatwa lokalizacja.
Dlaczego tak ostro do kolegi, może nie wie jak sytuacja wygląda. Zresztą można powiedzieć, że jest bez limitu, ale korzystanie z takiego "bez limitu" do przyjemności nie należy niestety. Wiem coś o tym, bo dostałem lejek na 4 dni przed zakończeniem okresu rozliczeniowego. Także nie wytrzymałem i doładowałem sobie kartę Aero 2.
Zresztą teraz to chyba oferta większości operatorów jest porównywalna w tym aspekcie. Ale w sumie, i tak jest lepiej u nas internetem komórkowym niż np. u naszych zachodnich sąsiadów.
Wojek1616
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-01-17, 15:10

Re: LTE od Plusa

Post autor: Wojek1616 »

Witam, przeprowadzam się na wieś i nie będę miał dostępu do Internetu po kablu. Radiowy z oxyliona też odpada bo już był gościu, bardzo słaby sygnał. Zostaje lte. Miejscowość 55-216 Polwica, po mapkach widzę że mam antenę plusa i aero2 i około 5 km dalej w Domaniowie Play. Od jutra mam na testy Internet z plusa z routerem 4g lte pro. Jest sens kupowania starterow z innych sieci <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font>??
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE od Plusa

Post autor: matek451 »

A wiesz w jaki sposób działa FUP w Plusie ? Przetestuj Plusa ale obawiam się ze szybko po tych testach kupisz starter Play, Orange i T-mobile do testów. chyba ze masz telefon u któregoś z tych operatorów.Ale moze co do Plusa się mylę.
Wojek1616
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-01-17, 15:10

Re: LTE od Plusa

Post autor: Wojek1616 »

Nie bardzo... startery Play i t mobile już mam, kupię jeszcze Orange bo w innej wiosce Brzezimierz są anteny...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE od Plusa

Post autor: matek451 »

To poczytaj na forach żebyś nie był zdziwiony, bo w Plusie tylko limit podstawowy jest gwarantowany . Po nim w ramach Internet bez końca sa lejki, z reguły po 150-200GB kończy się 0,5Mb/s choć i to jest bez gwarancji. Przy czym nie ma żadnych reguł FUPa Plus robi co chce wg. ich widzi mi się.
ODPOWIEDZ