Internet na wsi pomoc

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elzi31
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-01-04, 02:29

Internet na wsi pomoc

Post autor: elzi31 »

Witam!

Nie dawno przeprowadziłem się na wieś miejscowość Dobrojewo 64-560, niestety mam problemy z zasięgiem głównie w telefonie. Bloki PGRowskie, również aktualnie posiadam mobilny internet sieci plus, jak na razie łączę się poprzez punkt dostępu w tablecie. Moje zapytanie jest takie, jaki router polecacie kupić do internetu mobilnego, czytałem że dobre opinie ma router huawei b315 lub też b593. Również czy jest możliwość zastosowanie wzmacniacza gsm. Aktualnie rozmowy przeprowadzam przez a2mobile wifi calling. Czekam na pomoc. I przepraszam jeśli umieściłem w złej kategorii mój temat.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet na wsi pomoc

Post autor: wojteks »

B593 czy B315 to zabytki, po testach które są opisywane w co drugim wątku na forum pokaż wyniki.

Wzmacniacz GSM jest nielegalny jeżeli nie zamontuje go dostawca.
Nie pomagam na PW!
elzi31
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-01-04, 02:29

Re: Internet na wsi pomoc

Post autor: elzi31 »

To jaki Pan router poleca, bo szczerze mówiąc w tych sprawach jestem zielony. Chciałbym router niezbyt drogi do 200 zł. W jaki sposób mam pokazać wyniki, na jakiej podstawie, bo nie za bardzo wiem jak?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wsi pomoc

Post autor: matek451 »

Żaden , za 200 zł to nie kupisz routera a tym bardziej jeszcze anteny zewnetrznej. Nawet W Plusie nie masz żadnych szans na normalny internet LTE bez anteny. BTS Plusa Ostroróg około 4km od ciebie, zasięg wewnątrz na bank z pseudo LTE900 aero2, na dodatek juz widać ze ta nędza oparta o 5MHz pasma jest przeciążona. Ogólnie to jakąś nadzieję daje tylko LTE1800aero2 z tego BTS-a ale je trzeba najpierw przetestować. Do Plusa w tej lokalizacji to nawet i router z LTE 4 kat powinien wystarczyć, to nie jest operator który tam ma kilka pasm LTE, agregacja lTE1800+900 z reguły działa niewiele lepiej od samego LTE1800.
elzi31
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-01-04, 02:29

Re: Internet na wsi pomoc

Post autor: elzi31 »

To jaki router Pan by polecał, ewentualnie jaką inną sieć miałbym wybrać?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wsi pomoc

Post autor: matek451 »

Masz tablet z karta Plusa to zrób testy teraz wystawiając go na zewnątrz, pokaż screena z aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i wynik speedtestu
ODPOWIEDZ