Aktualna oferta orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Aktualna oferta orange

Post autor: Abalka »

Witam, ponownie. Najświeższe testy prędkości wszystkich operatorów wykazały, że w dalszym ciągu najlepsza w mojej lokalizacji jest sieć orange. Właśnie kończy mi się pakiet kupiony na allegro 1000 GB za 139 zł. Teraz ceny tych pakietów poszybowały do jakiś chorych cen, jedyne 399 zł :szok: Zastanawiam się nad tym czy warto w obecnych warunkach cenowych "pchać" się w abonament. Cenowo wychodzi lepiej niż na allegro bo 250 GB (powinno miesięcznie wystarczyć) jest za 60 zł ale umowa na dwa lata....
Znacie jakieś inne oferty sieci orange?
Może warto przepłacić i kupić na allegro, może Orange zmieni ofertę bo w zasadzie jest już stara... Co myślicie na ten temat?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Aktualna oferta orange

Post autor: matek451 »

A jakie osiagasz prędkości w Orange w godzinach wieczornych?
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Aktualna oferta orange

Post autor: Abalka »

Ok 40 Mb downl. 30 up. Agregacja 1800 i 2600 na mf286 z anteną cybertech 1800-2100. Pasowało by jeszcze dorzucić 800 ale nie wiem czy jest sens wchodzić w koszty b715
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Aktualna oferta orange

Post autor: matek451 »

A jak na tym tle wypada Play z LTE2600+1800 z BTS-a Składowa 53 oraz z Wiślanej 69, to nowa lokalizacja z 5G Ready , agregacją 4 pasm LTE na światłowodzie?
jevgienij
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2019-01-11, 12:12

Re: Aktualna oferta orange

Post autor: jevgienij »

W mojej lokalizacji, na tym samym BTS-ie od początku roku osiągałem średnio 50 Mbps DL o każdej porze (w tym w godzinach wieczornego szczytu). W ostatnich dniach coś się zapchało. Siła sygnału taka sama, jednak SINR spadł z 15 do około zera, wieczorem osiągam już tylko połowę z tych 50 Mbps, UL jest większy niż DL. Gdybym miał teraz umowę na 2 lata, to pewnie byłbym zły, bo trzeba powoli szukać alternatywy. Też korzystam z tych pakietów z Allegro i polecam.
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Aktualna oferta orange

Post autor: Abalka »

matek451 pisze:A jak na tym tle wypada Play z LTE2600+1800 z BTS-a Składowa 53 oraz z Wiślanej 69, to nowa lokalizacja z 5G Ready , agregacją 4 pasm LTE na światłowodzie?
Jestem pod wrażeniem twojego zaangażowania i doszukania się w poprzednich moich postach gdzie mieszkam :) dziękuję bardzo
Obecnie korzystam z nadajnika z Składowej. Play wypada blado na tle orange. up jest zawsze większy od down i wsumie nie udało mi się uzyskać na agregacji różnych dwóch pasm więcej a jeżeli 20 MB
Co do Wiślanej. Faktycznie teraz sprawdziłem i na btserch pod UKE jest ten dajnik ale w rzeczywistości nie wiem na czym ten nadajnik miałby być montowany, może jest na nowym kościele ;) Musiałbym sprawdzić. Na pewno ten nadajnik będzie dalej od mojego miejsca zamieszkania (ul Chabrowa) bez widoczności masztu. na składowej widzę. Muszę sprawdzić dziś. Podjadę na wieczór i z kom zrobię testy:)
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Aktualna oferta orange

Post autor: Abalka »

Niestety na Wiślanej nie wypadło dobrze:
- to moje pomiary złapane przez mój sprzęt z anteną zewnętrzną.
Obrazek
A to pomiary w lokalizacji masztu komórką xioami redmi 3pro (starocie). Nie mam pojęcia na jakiej częstotliwości się łączyłem. Niestety wstyd się przyznać ale nawet nie mogłem go znaleźć. Domyślam się tylko że może on stać na 3 piętrowym bloku.
ObrazekObrazekObrazek

W związku z powyższym jest gorzej niż na Składowej bo tam miałem 20-30. W orange mam od 30 w górę, teraz 45 downloadu, więc pytanie pchać się w abonament?
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Aktualna oferta orange

Post autor: shevchenko1987 »

Abalka pisze:Witam, ponownie. Najświeższe testy prędkości wszystkich operatorów wykazały, że w dalszym ciągu najlepsza w mojej lokalizacji jest sieć orange. Właśnie kończy mi się pakiet kupiony na allegro 1000 GB za 139 zł. Teraz ceny tych pakietów poszybowały do jakiś chorych cen, jedyne 399 zł :szok: Zastanawiam się nad tym czy warto w obecnych warunkach cenowych "pchać" się w abonament. Cenowo wychodzi lepiej niż na allegro bo 250 GB (powinno miesięcznie wystarczyć) jest za 60 zł ale umowa na dwa lata....
Znacie jakieś inne oferty sieci orange?
Może warto przepłacić i kupić na allegro, może Orange zmieni ofertę bo w zasadzie jest już stara... Co myślicie na ten temat?
Jest do wyboru też umowa na 12 miesięcy za 69,99 zł. :cfaniak:
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Aktualna oferta orange

Post autor: Abalka »

O fakt nie wiedziałem o tym, chyba będzie to najrozsądniejsza oferta. Dziękuję
ODPOWIEDZ