Orange vs Play w mojej lokalizacji

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jevgienij
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2019-01-11, 12:12

Orange vs Play w mojej lokalizacji

Post autor: jevgienij »

Ostatnio Play jest tutaj polecany jako jedyny słuszny operator, a za jakiekolwiek negatywne słowo na jego temat zostaje się nazwanym "hejterem Play". Kupiłem od nich ostatnio nowego B715 - fajnie, że mają w korzystnej cenie bez abonamentu. :ok:

Przeprowadziłem również kilka testów:
orange.png
or2600.png
or2100.png
or1800.png
play.png
play2600.png
play2100.png
play1800.png
B715 jest podłączony do zestawu ATK504 skierowanych na obiekt Luboń, ul. Armii Poznań 49. Według mojej skromnej wiedzy, na podstawie CID BTS-ów łączę się zarówno w przypadku Orange jak i Play, z BTS-ami z tego obiektu.

Dlaczego Play wypada tak słabo? Dużo słabiej od Orange, który - szczerze mówiąc - też nie robi szału na routerze z 3 CA.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange vs Play w mojej lokalizacji

Post autor: matek451 »

Nie jedynie słuszny ale nie brak takich którzy oceniają operatorów bez konkretnych testów, Play jest hejtowany od lat dla zasady przez ludzi bez potrzebnej wiedzy. Jesli chodzi o BTS przy A.Poznań 49 to Play ma tam 4 pasma LTE ale BTS jest zasilany radiolinią 1107Mb/s z BTS-a węzłowego Wiry. Networks korzysta na A.Poznań z 4 pasm LTE dla Orange i T-Mobile ale stacja oparta jest o światłowód. Play jest na 1800/2100MHz z pierwszego sektora przeciązony, sytuacje ratuje jeszcze LTE2600. Zastanawia ten kiepski SINR, lepiej jest W Orange . Ogólnie stacje obsługują duzy ruch sieciowy w tym rejonie. Jesli wyniki cię nie zadowalaja to trzeba by sprawdzić stacje Play i NetWorks z innych lokalizacji wymuszając połaczenie z nimi antena kierunkową.
jevgienij
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2019-01-11, 12:12

Re: Orange vs Play w mojej lokalizacji

Post autor: jevgienij »

Dzięki za informacje! Wyniki raczej słabe jak na 3 CA. W południe jak prawie nikt nie korzysta udaje się dobić do 100 Mbps - wieczorem połowa z tego. Obecnie łączę się z BTS na Armii Poznań 49, bo mam do niego widoczność optyczną z balkonu na 1 piętrze i tam są anteny. Widzę że w tej samej odległości są stacje po drugiej stronie rzeki, więc widoczność też mogłaby być spoko, ale to już tylko z anten na dachu. Mógłbyś napisać coś o tych BTS-ach na Głuszynie czy w ogóle miałoby to sens?
ODPOWIEDZ