Czy ta oferta z play jest dobra w moim przypadku?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
papier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-01-25, 13:01

Czy ta oferta z play jest dobra w moim przypadku?

Post autor: papier »

Witam serdecznie!

Rozważam wykupienie abonamentu w play:

-Wariant 1: internet bez limitu (100gb), po 100gb prędkość spada do 1MB/s, koszt netto 30zł 80gr /mc + jednorazowo 39zł opłata aktywacyjna + zakup routera
-Wariant 2: Jak wyżej, z urzadzeniem Huawei B715, koszt netto 38 80gr /mc + jednorazowo 170zł netto za router + jednorazowo opłata aktywacyjna

Lokalizacja: Siemirowice i tutaj tkwi problem. Zauważyłem, ze internet działa dobrze jeśli pracuje na nadajniku LTE. Kiedy przełączy się na 3G, teoretycznie w danej chwili posiadające zasięg lepszy od LTE, internet zwalnia dramatycznie. Nie jestem specjalistą z dziedziny telekomunikacji ale wydaje mi się, że kupując dobry router bedę mógł narzucić mu pracę tylko w paśmie LTE.. :gwiazdki:

Internet ma służyć w domu i w pracy (w pobliżu domu). Nie będzie problememu z zabieraniem dużego routera do pracy (dlatego zamiast routera mobilnego rozwazam większy sprzęt). W mojej wsi sieć PLAY działa całkiem nieźle (nie licząc przygód z automatycznym przełączaniem się na 3G i H+ na telefonie/tablecie). Być może tylko T-Mobile jest w stanie zapewnić coś lepszego ale pewności nie mam..

Chciałem zapytać co sądzicie o powyższych ofertach? Powinienem rozejrzeć się nad czymś innym/tańszym? Dodam, że za dopłatą 8zł netto do powyższych moge zwiększyć limit do 200 gb ale nie potrzebuję takiej ilości pakietu. Z resztą - wątpię, żebym zdołał wyciągnąć tutaj więcej niż 3 MB/s więc po zwolnieniu do 1 MB różnica będzie ledwo odczuwalna (wnioski opaarte na działaniu internetu w telefonie i tablecie). Jeśli powyższe oferty są warte uwagi, prosiłbym od razu o doradzenie mi jaki router wybrać. :cwaniak:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy ta oferta z play jest dobra w moim przypadku?

Post autor: matek451 »

A skad ta oferta , z rabatem 10 zł od standardowej dla firm? W Play dla indywidualnych bierze się 200GBza 50 zł brutto i B818 za 229 zł.
W Play nie korzysta sie z 3G ale najpierw to robi się testy wszystkich operatorów w tej lokalizacji. A ta jest trudna i podstawa bedzie dobór odpowiedniej anteny zewnetrznej do routera.
papier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-01-25, 13:01

Re: Czy ta oferta z play jest dobra w moim przypadku?

Post autor: papier »

Jest to "oferta dla obecnych klientów" i może nie być widoczna na stronie - jak zaznaczyła pani na infolinii. Natomiast ja nie widzę oferty z routerem B818 i limitem 200GB za 50zł. Widzę ofertę 200gb z urządzeniem za 70/mc dla osób indywidualnych ale nie mam możliwości sprawdzenia listy urządzeń.

Co do anteny zewnętrznej - czy będzie to konieczne? Rzędu jakiej wielkości wzrostu prędkości można spodziewać się z taką anteną? Nie ukrywam, ze większość życia spędzam w pracy i nie mam zamiaru ani możliwości montażu takowej..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy ta oferta z play jest dobra w moim przypadku?

Post autor: matek451 »

Zadajesz pytanie o antenę mieszkajac na wsi z której do BTS-ów Play masz 4-5km przez lasy ? Testy na zewnatrz na karcie Play to podstawa, sprawdzasz z którym eNB się łaczysz, na jakich pasmach LTE i jakie sa na nich parametry sygnału, korzystasz z karty pre-paid InK za 5/9 zł lub z głosowej z wyłaczonym RK. Test na telefonie LTE Android z aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i pokazujesz screena z niej i speedtest. Potem to samo wewnątrz domu. Bez wyłaczonego RK na kartach głosowych łaczysz się zapewne w RK T-Mobile/Orange z BTS-a NetWorks Kamieniec , który jest blizej niz BTS-y Play Pieski( dziala na LTE1800 i LTE800 oraz 3G na UMTS900) lub Cewice( z LTE2100, LTE1800 i LTE800 oraz 3G UMTS2100/UMTS900). Bez anteny zewnetrznej w domu mozesz w Play korzystać z pseudo LTE800 na 5mhz pasma, z reguły zatkanego na amen lub podobnej nędzy na 3G z UMTS900 HSPA+.
No i dlaczego nie biezresz pod uwagę Orange/T-Mobile czy Plusa z BTS- a Kamieniec?
Oferta za 50 zł 200GB z b818 jest dostępna na voucher u konsultantów Play czyli ADB @damdol5 lub @MarcinJa z https://forumplay.pl/showthread.php/553 ... cja/page26
papier
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-01-25, 13:01

Re: Czy ta oferta z play jest dobra w moim przypadku?

Post autor: papier »

Dziękuję serdecznie, w przyszłym tygodniu przeprowadzę testy play'a.
Dlaczego nie brałem ich pod uwagę?
-Plus to tak na prawdę 100GB a potem 512 kb/s za 30zł netto / mc (w ramach "LTE dla Firm bez końca") / W play mój "Wariant 1" był szybszy o 0,5 MB/s (ale nie brałem pod uwagę tak jak mówisz - prawdopodobieństwa lepszego zasięgu Plusa)
-Orange jest dużo droższy i maksymalny pakiet to 90 GB
-T-mobile 50zł brutto/mc 100GB, nie znalazłem tańszego wariantu bez urządzenia a i same dostępne urządzenia wydają się być gorsze niż te w Play
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy ta oferta z play jest dobra w moim przypadku?

Post autor: matek451 »

Orange dla firm 999GB za 51zł netto.
kemot82
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-07, 08:31

Re: Czy ta oferta z play jest dobra w moim przypadku?

Post autor: kemot82 »

matek451 pisze: Oferta za 50 zł 200GB z b818 jest dostępna na voucher u konsultantów Play czyli ADB @damdol5 lub @MarcinJa z https://forumplay.pl/showthread.php/553 ... cja/page26
Wg jednego z tych konsultantów akurat tej oferty za 50 zł już nie ma. Proponowano mi to samo za 60 zł, czyli chyba -10 zł w porównaniu z oficjalną ofertą. Chyba tak dobrze im to wszystko schodzi, że podnieśli ceny...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy ta oferta z play jest dobra w moim przypadku?

Post autor: matek451 »

Nadal cena 50 zł ale musi mieć vouchery https://forumplay.pl/showthread.php/553 ... post519723
ODPOWIEDZ