Pytanie odnośnie połączenia z BTS oddalonym około 6km z zewnętrzną anteną

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
StyLowYy
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2017-01-25, 14:15

Re: Pytanie odnośnie połączenia z BTS oddalonym około 6km z zewnętrzną anteną

Post autor: StyLowYy »

Byłem wczoraj w Play'u już wszystko wiem jakby to miało wyglądać. Kwestia tylko wyboru Huawei B818 + zewnętrzna antena we własnym zakresie będzie lepszym rozwiązaniem zdecydowanie niż ten ich Net box jak mniemam? Pytanie drugie antena kierunkowa Cybertecha, Dipola czy jakiejś innej firmy byście polecali? I ostatnie pytanie czy jest możliwość zamontowania anteny do parapetu, ponieważ nie mam możliwości montażu do ściany budynku, jeżeli zdecyduję się na BTS Wytok.
StyLowYy
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2017-01-25, 14:15

Re: Pytanie odnośnie połączenia z BTS oddalonym około 6km z zewnętrzną anteną

Post autor: StyLowYy »

Witam,
Ponawiam prośbę o pomoc w wyborze oferty jestem zdecydowany na Play'a co Waszym zdaniem będzie lepsze w tym przypadku ZTE NETBOX WF830 czy Huawei B818 z anteną kierunkową zewnętrzną? Kolejny raz miałem problem z T-Mobile w dniu wczorajszym i mam dość serdecznie tego operatora. Wczoraj o dziwo po włożeniu karty sim z Play do B525 połączyłem się z LTE2100 BTS Wicimice 16443 oddalonym ode mnie o 22km w linii prostej. Co prawda parametry sygnału bardzo słabe, ale udało się połączyć, kiedy router był w mieszkaniu. Nie wiem jak to się udało, screen niżej. Czy jest jakakolwiek szansa, że uda mi się z BTS Wicimice LTE2100 (0 kresek zasięgu) coś wycisnąć na antenie kierunkowej z tego BTS'a? Play LTE1800+800 z BTS Wytok działa w miarę przyzwoicie (LTE1800 2 kreski zasięgu) (LTE800 3-4 kreski zasięgu) co się przekłada na stabilne 50-60 mb/s w godzinach szczytu (T-Mobile 20-28mb/s w godzinach szczytu i częste spadki do 1-5 mb/s co się przekłada na niestabilne połączenie i brak komfortowego oglądania stream'ów/yt ciągłe buforowanie po kilku sekundach i tak w kółko, lagi internetu, brak wczytywania stron nawet). Jeszcze jedno pytanie czy w Playu istnieje możliwość dodatkowego transferu po 200/300 GB? Miesięcznie zużywam średnio od 300-550 GB i to mnie przeraża, że lejek otrzymam i będzie lipa przez kilkanaście dni z internetem. Proszę o pomoc i sugestię.

Obrazek
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Pytanie odnośnie połączenia z BTS oddalonym około 6km z zewnętrzną anteną

Post autor: kolor100 »

StyLowYy pisze: Jeszcze jedno pytanie czy w Playu istnieje możliwość dodatkowego transferu po 200/300 GB? Miesięcznie zużywam średnio od 300-550 GB i to mnie przeraża, że lejek otrzymam i będzie lipa przez kilkanaście dni z internetem. Proszę o pomoc i sugestię.
https://forumplay.pl/showthread.php/553 ... tu-GB-(200)-z-urz%C4%85dzeniem-Promocja
ODPOWIEDZ