Co wybrac...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
trooph
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2020-03-01, 22:29

Co wybrac...

Post autor: trooph »

Witam
Prosze o pomoc w doborze...
Obecnie jestem uzytkownikiem Tmobile 300gb 60mb/s z routerem b525
Mam zainstalowana jakas antene cybertecha, niby dualna mimo etc dokladnego modelu nie podam. Antena przytwierdzone pod dachem w poludniowej czesci domu.
dokladna lokalizacja
https://goo.gl/maps/siN3K7SQF6Es7JSYA
Net chodzi w miare stabilnie jesli chodzi o ping ale transfery wahaja sie od 5-50mbit. Obecnie polaczony z tym bts
T-Mobile (26002) ID: 42349 (N!)
Nowogrodziec - Zabłocie, maszt PTK Centertel
Mimo iz na bts search nie pokazuje ani 1800 ani 2100 to jednak z tych pasm korzystam najbardziej.
W ostatni wtorek postanowilem sprobowac netbox od play...jednak wciaz czekam na instalatora...sam ustawialem to nie dosc ze transfery slabe i niestabilne to ping w kazdej grze skaczace i jest duza ilosc zgubionych pakietow
I teraz pytanie...Play bedzie jakos smigac? do Nowogrodzca jest niby 4.12km po prostej lini jednak jest sporo przeszkodz..
Tmobile dalo by sie jakos polepszyc..ustabilizowac? Moze jakas antena lepsza? Ukierunkowanie na Bts w Nowogrodzcu nic nie daje, widocznie bts jest przeciazony.
Najlepsze jest to ze niby Tmobile ma jakis nadajnik w Czernej a na bts search go nie widze, jednak apka na smartfona pokazuje mi 5 bts w zasiegu ok 2-4 km z mozliwosciami lte...

Pozdrawiam i przepraszam jesli brakuje jakis danych. jest to moj pierwszy post.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26147
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrac...

Post autor: wojteks »

Poczytaj w innych tematach jak i czym testować, w to co pokazują apki (stacje bazowe) nie wierz.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrac...

Post autor: matek451 »

BTS NetWorks Zabłocie ma potwierdzone LTE800 ale powinien być po refarmingu na 1800/2100MHz czyli z działająca agregacja LTe1800?LTE2100/LTE800. Podobnie tez ten na kolejowej w Nowogrodźcu. a co do Play to w Nowaogrodźcu 2 BTS-y z agregacją 4 pasm LTE, blizszy na kościele. Zrób test na telefonie LTE Android z kartą play na zewnątrz i pokaż wyniki z aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i speedtest, a co do BTS-a Play Brzeźnik to jest to 5GR z 4 CC CA na swiatłowodzie. w takiej sytuacji gdy w poblizu sa 3 BTS-y Play z agregacją 3 pasm LTE bierze sie ofertę z b818 , koszt tego routera w abonamencie 200GB za 50 zł to 229 zł, 100GB mozna sobie dokupić za 20 zł.obowiązkowa lektura https://forumplay.pl/showthread.php/553 ... cja/page36
trooph
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2020-03-01, 22:29

Re: Co wybrac...

Post autor: trooph »

Byl technik od play..stwierdzil ze tutaj nie posmiga. Uzywal jakiegos starego samsunga na ktorym ledwo lapal zasieg:) smieszne troche. W sobote sprawdze drugi kierunek ukierunkowania anteny...bede musial robic to z dachu. Moze zlapie play w brzezniku...ktory jest, jak kolega wspomnial, na swiatlowodzie. Jest szansa bo ta stacja jest jakieś 30m wyżej polozona niż dom w którym mieszkam.
Na razie wystroilem tmobile... Ale zdecydowanie muszę kupić jakąś lepsza antenę. I sprobowac skierowac ja na bts przy autostradzie a4... Niby bts polozony 900m od miejsca zamieszkania i z nim router sie laczy bez anteny. Zewnetrznej.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26147
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrac...

Post autor: wojteks »

Jest ryzyko że z anteną zewnętrzną też się z nim będzie łączył.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrac...

Post autor: matek451 »

Człowieku po cy tu nam d.. zawracasz?. Nie masz za grosz szacunku i zaufania dla nas bo jakbyś miał to nie wzywałbyś jakiegoś ....y z Play. Ja takich przeżuwam i wypluwam na śniadanie bo z nimi nie ma nawet o czym rozmawiać, zero wiedzy, Januszek do przykręcania anteny a nie technik.
Play w tej lokalizacji działa i nie ma najmniejszych problemów aby korzystać tam z 4 CC CA na B818 z anteną 1800-2600MHz, problemem jest tylko bogactwo stacji bazowych Play do wyboru a na WF830 mo żna skorzystać z agregacji 2 CC CA B7+B3/B1. No i skad pewność że BTS NW Czerna działa i na jakich pasmach?
trooph
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2020-03-01, 22:29

Re: Co wybrac...

Post autor: trooph »

@matek451 Wybacz jesli Cie czyms urazilem. Niestety play wymusza przyjazd takiego instalatora, inaczej nie moge zwrocic sprzetu po tescie. A to ze to jest gosc do przykrecenia anteny to sam wykminilem bo <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> wiedział. Z szacunkiem odnosze sie do każdego..a w szczegolnosci jesli chodzi o ludzi ktorzy maja na interesujacy mnie temat znacznie wieksza wiedze. Ale chyba nie jestesmy tu to to by robic gownoburze i wzwjemnie obrzucac sie fekaliami.
Dziele sie moimi spostrzeżeniami odnosnie internetu w mojej okolicy i szukam pomocy przy lepszym doborze sprzetu. W sobote pojade do play i dowiem sie czy moge przetestować wlasnie ten sprzet o ktorym mowicie.

Tmobile przy A4 laczyl mi sie na huawei mate 20 lite na Lte-a na pasmach 800+2100 oraz 1800+2100.

Nie jestem ekspertem w dziedzinie internetu lte, więc prosze sie nie denerwować.

@wojteks
Gdy przełączę b525 na tryb anteny wewnetrznej to laczy sie z bts przy autostradzie, dopoki nie mialem tej apki ktora polecil Matek to nie moglem <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> tej anteny po id.. Gdy wlacze antene zewnętrzna laczy sie z tym bts o ktorym wspominalem wczesniej.

Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie wskazowki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrac...

Post autor: matek451 »

A ten gość zamontował w końcu tego WF830? Jesli go masz na test to przecież wszystko mozna na mim sprawdzić po kolei i to w Play oraz T-mobile.Jesli nie to jaki był cel jego wizyty, zabrał WF830 ze sobą? Twoim dużym problemem jest to ze lubisz odwiedzać salony i radzić się gości tam pracujacych którzy mają zerowa wiedzę A wystarczy tylko posiadać starter internetowy Play za 9 zł i zrobić zwykły test na telefonie LTE android z NetMonster stając na zewnątrz o co prosiłem juz dawno, na start 10GB a kolejne 10Gb w promcji.
Nie jesteś ekspertem ale nie robisz nic co ci wskazuję, masz też b525 z anteną więc na nim można tez wykonać testy Play. Tak jak piszę , Play ma kilka stacji bazowych z 4 CC CA więc logicznym wyborem jest B818 i antena kierunkowa a nie WF830 który ma 2 CC CA a jego antena zewnetrzna ma zysk około 5dBi i kat 180 stopni promieniowania w płaszczyźnie V. Mam ten sprzet i wiem jak działa, przy dalszych odległościach od BTS-a nie polecam. Dopiero WF860 z 4 CC CA i antena o zysku 10-12dBi oraz wąskim katem promieniowania spełnia takie wymagania, póki co wisi u mnie ale w Play niedostępny.
trooph
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2020-03-01, 22:29

Re: Co wybrac...

Post autor: trooph »

Ogarne karte play na weekend, lub wyciagne ta z ODU netboxa i sprawdzę na b525. Tylko czy firmware od tmobile nie będzie się gryźć z karta play?
W tygodniu niestety ciezko.mi cokolwiek zrobic gdyz pracuje od 7 do 19.
Jaka antenę o waskim kacie promieniowania bys polecal na odleglosci do 8km?
Przedluzylbym testy o tydzien ale sprawdzilbym rowniez zyski na tej antenie.
Dziekuje za wszelka pomoc. Jak tylko znajde chwile to zajme sie ta karta od play

Edit
Moja obecna antena
https://www.cybertech.com.pl/p125,anten ... -e398.html
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrac...

Post autor: matek451 »

To masz tego WF830 , antena ustawiona na jaki kierunek? Nic nie wyciagaj bo przy nim B525 to nieporozumienie, nie agreguje LTE2600+2100 i LTE2100+1800, nalezy zrobić testy korzystając z konta smartadmin na wf830. Ten i... z Play ci o nim nie powiedział? Konto smartadmina pozwala na dostęp do specjalnych funkcji na WF830 czyli można wymusić konkretne pasmo LTE lub dwa pasma do 2 CC CA w WebUI, dodatkowo wybrać nosna i PCI czyli wymusić połaczenie z konkretnym BTS-em jesli w zasięgu anteny jest ich kilka. Dostęp do konta smartadmin potrzebuje hasła do niego. mozna je uzyskać od ręki pisząc na adres ZTE Polska [email protected] . Podajesz w numer seryjny urzadzenia i w zamian dostaniesz na maila to hasło. Po czym na stronie 192.168.1.1 wpisujesz m smartadmin i to hasło i masz zaawansowane funkcje do dyspozycji. To jest elementarz kazdego uzytkownika WF830 bez tego nie mozna wykonać prawidłówej diagnostyki i ustawienia tego sprzetu. Trzeba było pisać wczesniej to byś i.. e z Play zrobił niespodziankę. Z tymi ludźmi sie nie rozmawia, oni mają tylko złozyć podpis ze zamontowali sprzet. Oczywiście do montazu ich tez nie dopuszczamy, potrzebujemy podpisu i nic wiecej. Chętnie to robią bo kasują za to forsę od Play więc jest im to na ręke. Za nic nie robienie maja kasę, antenę na konkretny kierunek ustawiasz sam , po kolei Nowogrodziec( tu Play na 2 BTS-y), potem na Gierałtów a na koniec na Brzeźnik. Na kazdym kierunku testy pojedyńczych pasm LTE i screeny z zakladki Ustawienia LTE i speedtesty. Proste , czytelne i w ciagu godziny mamy wszystko jak na dłoni. bułka z masłem dla kogoś kto ma ten sprzęt w małym palcu a dla ludzi z Play czarna magia o której nie mają żadnego pojęcia. poprawiać po takich partaczach to sama męka, coś o tym wiem.
trooph
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2020-03-01, 22:29

Re: Co wybrac...

Post autor: trooph »

Wlasnie mialem robić edita bo zapomnialem napisac o montazyscie.
Gosc przyjechal pokrecil sie 5minut ze swoim samsungiem s5 probil speedtesty i pojechal twierdzac ze ni chu chu tutaj smigac nie bedzie. Ale jak uslyszalem ze on ustawia "na oko" to stwierdziłem ze mam w d jego montowanie. Podpisal i pojechałem
Teraz jest skierowany na Nowogrodziec, bts na wierzy koscielnej.
Agreguje teraz tylko na 1800, czasami lapie 2100+2600.
Juz pisze do supportu zte po smartadmina
Milego wieczoru
Dziekuje za pomoc. Jak dostane haslo od razu bede stosowal sie do rad
trooph
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2020-03-01, 22:29

Re: Co wybrac...

Post autor: trooph »

Witam.
Maly update.
Netboxa zwrocilem i wzialem karte z netem od playa. wlozylem do b525...
KUpilem uzywana b715 z nadzieja ze to poprawi moja sytuacje z netem...czekam na dostawe :)
Wstepne testy bez pasma 800 gdyz laczy sie z innym bts
RSRQ skacze pomiedzy -6 a -12, reszta wskazan jest w miare stabilna
1800
https://drive.google.com/file/d/1GHR_e7 ... sp=sharing
2100
https://drive.google.com/file/d/1n5Eub6 ... sp=sharing
2600
https://drive.google.com/file/d/1R16GP1 ... sp=sharing
2600+1800
https://drive.google.com/file/d/1_BoIQC ... sp=sharing
2100+800 nie dziala agregacja to samo przy 1800+800

Testy robione ze skierowana antena (cybertech duo) na Nowogrodziec.
Tak na marginesie 715 zagreguje 2600+2100+1800?
Moze pomoze wymiana anteny... dziala na pewno stabilniej niz przy tmobile ktore laczylo sie z BTS Brzeznik Networks.
Play na BTS brzeznik ma sporo zaklocen i jest mniej stabilne.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19184
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wybrac...

Post autor: matek451 »

I dałeś d... po całości bo inaczej tego nazwać nie mozna.Niestety ale nie robisz nic co ci polecano, idziesz swoją drogą. W PLAY nie bierze się abonamentu bez sprzetu , tym bardziej w salonie. Oczywiście nie kupuje się tez samemu B715, chyba ze za 200 zł. Dostałeś wyczerpująca informację co zrobić krok po kroku w tym linka do DB na forum Play, ofertę i sprzęt czyli jedynie b818 który Play daje praktycznie w prezencie do tego taniego jak barszcz abonamentu 200GB. Na dodatek obrazki nie działają.
trooph
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2020-03-01, 22:29

Re: Co wybrac...

Post autor: trooph »

Tyle ze ja b715 za tyle kupilem...
Karte mam do testow na 14 dni zeby zweryfikowac czy bedzie lepiej dzialalo niz t mobile.
I na razie wyglada na to ze bedzie. Jutro biore karte i jade brac b818, a 715 sie sprzeda dalej na rynek wtorny.
Hmm dziwne u mnie dzialaja, sprobuj przekleic do przegladarki..
Wybacz Matek nie mialem czasu siedziec i zbierac informacji o ktore mnie prosiles.. Zycie rodzinne i teraz ta pandemia...
Wiem ze to co piszesz sprawdza sie z reguly i ze jestes mega doinformowany jesli chodzi o technologie LTE.
Jedyne na co moge ponarzekac jesli chodzi o play to sporo straconych pakietow przy przy bardzo przyzwoitych pingach
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6493
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co wybrac...

Post autor: onken »

Za 200 zl ??

Kto był taki mądry :) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
trooph
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2020-03-01, 22:29

Re: Co wybrac...

Post autor: trooph »

No moze nie dokladnie. Ale z 300 potargowane bylo do 250+ wysylka.. na olx znalazlem taka oferte. Niby wszystko dziala:)
Panika to i kasa potrzebna na zakupy...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6493
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co wybrac...

Post autor: onken »

Obyś nie trafił na oszusta na OLX.
Takich tam pełno.
Doszedł już sprzęt ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
trooph
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2020-03-01, 22:29

Re: Co wybrac...

Post autor: trooph »

Sprzet doszedl. W sumie w ciagu jednego dnia doszly 2:) 818 i 715. 818 lata na razie na play + atk 504 w xcross i mimo przyzwoitego sygnalu to wciaz up i download dosc slaby...;/ Chyba przez epidemie sa duze przeciazenia.
Bede jeszcze sie bawil z 715 na tmobile. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
trooph
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2020-03-01, 22:29

Re: Co wybrac...

Post autor: trooph »

Witam. Maly update

Play smiga juz na b818. Sygnal jest dosc przyzwoity nie liczac rsrp ktore siega -95 przy uzytkowaniu i -89 przy idlowaniu, jesli moge to tak nazwac. Najdziwniejsze jest to ze nie wazne czy skieruje antene na Nowogrodziec czy mw Brzeznik wyniki sa mniej wiecej takie same.
Czy linie wysokiego napiecia na drodze do bts nowogrodziec mogą powodowac takie zaklocenia?
Pozdrawiam
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Co wybrac...

Post autor: BikeBarian »

Masz anteny ATK-504 które nie sa wybitnie kierunkowe..kat promieniowania wiązki to 60stopni wiec jeśli BTS-y nie są dwóch rożnych kierunkach to nic nie wskórasz.
ODPOWIEDZ