Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raycore
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2020-04-04, 21:24

Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: Raycore »

Witam. Przyszedłem do Was z prośbą o poradę.

Posiadam aktualnie internet kablowy z Orange 10Mb/s z czego 5mb jest aktualnie i nie pozwala to na swobodne korzystanie z internetu. Na więcej niestety nie pozwala stara linia telekomunikacyjna, a o światłowodzie mogę chyba pomarzyć. Mieszkam w Samostrzelu, woj kuj-pom. Do najblizszego BTSa mam gdzieś 2.2km. Kończy mi się umowa z Orange i teraz miałbym do Was zasadnicze pytania.

Warto przejść na internet mobilny? Polecacie jakiegoś operatora?

Myślę nad 200-300Gb transferu danych. Do tego dokupić antenę LTE wzmacniającą dane pasma.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
sn1p3r
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2020-03-27, 08:36

Re: Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: sn1p3r »

nie pozostaje Ci nic innego, jak zaopatrzyć się we wszystkie startery, zrobić testy telefonem w domu i blisko BTSow, wtedy będziesz wiedział w jakim kierunku iść jeśli chodzi o wybór operatora.
Awatar użytkownika
Raycore
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2020-04-04, 21:24

Re: Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: Raycore »

sn1p3r pisze:nie pozostaje Ci nic innego, jak zaopatrzyć się we wszystkie startery, zrobić testy telefonem w domu i blisko BTSow, wtedy będziesz wiedział w jakim kierunku iść jeśli chodzi o wybór operatora.
Mam telefon z Playa, robiłem testy koło domu i wyszły tak:

Obrazek
ObrazekObrazek

Muszę jeszcze zrobić testy przy samym BTSie jak to wyjdzie.

A tu BTSy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Raycore
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2020-04-04, 21:24

Re: Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: Raycore »

Byłem w Sadkach i wykonałem potrzebne pomiary.

Internet dochodził do 120Mb/s ale usunąłem przypadkowo screenshota.

NetMonster LTE 2600 blisko nadajnika: Obrazek

NetMonster LTE 2600 + LTE 1800 blisko nadajnika: Obrazek

Speedtest blisko nadajnika: Obrazek

***********************************************************************************************************************
NetMonster 1km od nadajnika : Obrazek

Speedtest 1km od nadajnika: Obrazek

****************************************************************************************************************************
Pomiary 1km od domu gdzie załapało wszystkie częstotliwości jeszcze w Samostrzelu.

NetMonster 1km od DOMU LTE 2600 + LTE 1800 : Obrazek

Net Monster 1km od DOMU LTE 2600 : Obrazek

Speedtest 1km od DOMU: Obrazek
sn1p3r
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2020-03-27, 08:36

Re: Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: sn1p3r »

No to sam widzisz, że play w twoim przypadku bardzo fajna opcja. Możesz na forum Playa, pytać doradcy o indywidualna (lub na firme) ofertę na net z 200gb + router b818 zobaczysz jak to działa w domu, zrobisz testy i w razie potrzeby dokupisz anteny dual atk504. Pewnie w temacie odezwie się też Matek który w temacie Playa( i nie tylko) wie najwięcej.
Awatar użytkownika
Raycore
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2020-04-04, 21:24

Re: Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: Raycore »

sn1p3r pisze:No to sam widzisz, że play w twoim przypadku bardzo fajna opcja. Możesz na forum Playa, pytać doradcy o indywidualna (lub na firme) ofertę na net z 200gb + router b818 zobaczysz jak to działa w domu, zrobisz testy i w razie potrzeby dokupisz anteny dual atk504. Pewnie w temacie odezwie się też Matek który w temacie Playa( i nie tylko) wie najwięcej.
matek mówiąc delikatnie jest trochę wkurzony na niektóre osoby z tego forum, także pomaga mi w równoległym temacie na elektrodzie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewt ... 5#18591835

Tak jak Ty poleca opcję Playa z routerem b818 i powinno wszystko grać. Napisałem już na forum w temacie o ofertę internetu + B818 : https://forumplay.pl/showthread.php/553 ... post523930. Ciekawę ile to wyniesie i czy jest ta oferta dostępna :D
Awatar użytkownika
Raycore
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2020-04-04, 21:24

Re: Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: Raycore »

Wynik jeszcze bez stosowania anten zewnętrznych, dzięki @matek451. Dojdzie do tego jeszcze antena zewnętrzna i dobrej jakości kabel.
sn1p3r
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2020-03-27, 08:36

Re: Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: sn1p3r »

To na b818?
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: Debik »

Ping 189. Chyba Speedtest przekłamuje trochę...
Awatar użytkownika
Raycore
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2020-04-04, 21:24

Re: Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

Post autor: Raycore »

Tylko jeden taki wynik miałem z pingiem 200. Normalnie 20-30ms. Tak na B818. A antena zewnętrzna z kablami i konektorami już do mnie jedzie. Obrazek
ODPOWIEDZ