FREENET FUNK

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

FREENET FUNK

Post autor: adziu82 »

Co to jest ?
Dziś koleś podesłał mi pobranie apki, jakieś zamówienie karty SIM, gdzie mamy ( nie jestem pewien ) w DE za 1€ nolimit ( dla mnie niemożliwe ) oraz za 69 centów 1 GB dzienne.
Ktoś to ma ? Używa ? Czy to nie jakiś przekręt może, bo za ładnie to wygląda, jak 5 GB normalnie kosztuje w DE minimum 15 €.
Oczywiście liczę na @key.

Edit :
Tutaj kilka komentarzy, ale po niemiecku, żeby było po angielsku, to jeszcze bym ogarnął.
https://de.trustpilot.com/review/freenet-funk.de

Edit :
Tutaj ewentualnie pobranie apki poza sklepem Play.

https://m.apkpure.com/pl/freenet-funk/d ... d-apk-info

Jest również na sklepie, ale dla Polski chyba niedostępne.
RAW
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: FREENET FUNK

Post autor: adziu82 »

Właśnie dziś pomogłem koledze, który pracuje ze mną w niemieckiej firmie zamówić ten net.
Robi się to poprzez aplikację, którą pobieramy z poza sklepu Google.
Podać trzeba dane swoje, adres, numer dowodu. Karta ma być w przyszłym tygodniu.
Na tym necie, inny kolega który używa go, za ostatnie 30 dni, pobrał 200 GB.
Jeden dzień to nolimit, ale też nie do końca, niby przy 500 GB mogą ostrzec użytkownika, że za dużo pobrał, a przy kilku próbach mogą wyłączyć SIM.
Jest też np 30 dniowa pauza, gdzie można zawiesić płacenie.
Oprócz tego jeżeli te 30 dni się skończy, można też zrobić pauzę, ale będzie dziennie pobierać z tego co pamiętam 39 centów, ale lepsze to niż 1 e, jeżeli ktoś wrócił do kraju na jakiś czas.
W aplikacji trzeba podpiąć PayPal, i sobie operator pobiera codziennie stawkę 1e za nielimitowane, albo 69 centów za 1GB dziennie.
Działa to na O2.
Wg mnie jak na warunki niemieckie, jest to bardzo dobra oferta, myślę że z kilkoma pauzami, można zrobić 25 e miesięcznie i mieć na pewno 200 GB, tyle ile mój kolega zrobił.
RAW
Naitsabes2706
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-10-11, 10:35

Re: FREENET FUNK

Post autor: Naitsabes2706 »

Witam
Czy jest możliwość pobrania aplikacji poza sklepem Play, Samsung itp bo pojawia się komunikat że w moim kraju nie można jej pobrać....
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: FREENET FUNK

Post autor: onken »

Ale w PL się tego nie da używać , tylko w de

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Naitsabes2706
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-10-11, 10:35

Re: FREENET FUNK

Post autor: Naitsabes2706 »

Zgadza się, internet będzie używany w de, już pobrałem aplikacje ze strony apkpure ale pod innym linkiem bo ten powyżej nie działa
943e57
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-10-11, 14:50

Re: FREENET FUNK

Post autor: 943e57 »

Kilka dodatkowych informacji: oplata startowa 10€ jest pobierana po aktywacji karty. SIM przychodzi poczta max po 2 dniach. Za 1€ dziennie sa nielimitowane rozmowy i SMS do DE oraz net, a za 0,69€ nielimitowane rozmowy i SMS + 1GB do konca dnia. Rozmowy przez LTE oraz WLAN sa w standardzie. Od pewnego czasu dziala testowo roaming danych w UE, ale jest ograniczony do 1GB dziennie.

Pauza dotyczy tylko netu, a polaczenia i SMS dzialaja wtedy za darmo. Oplata „postojowa” po przekroczeniu 30 dni pauzy w roku kalendarzowym wynosi 0,29 €.

Numer mozna sobie wybrac podczas rejestracji. Nie da sie zmienic adresu e-mail, na ktory zalozone jest konto. FF to jedna z nielicznych ofert, w ktorej przeniesienie numeru nic nie kosztuje ani nie trzeba nawet informowac o zamiarze przeniesienia numeru do innego operatora. Za przeniesienie numeru do nich nie daja nic co tez jest rzadko spotykane gdyz zmiana operatora kosztowac moze wg niemieckich przepisow nawet 7€ (jeszcze kilka miesiecy temu bylo to nawet 29€) i operatorzy przewaznie lubia to rekompensowac nowym klientom.

Lyzka dziegciu to 1-dniowy termin wypowiedzenia i w sieci jest duzo komentarzy osob, ktorym z dnia na dzien operator zerwal umowe. Wszyscy duzo korzystali z wersji nielimitowanej, jednak trudno okreslic ile jest granica bolu.
Alternatywa jest oferta nielimitowanego netu od o2 za 39,99 € w pierwszym roku i 49,99 € w drugim. Przy czym to sam net bez rozmow i SMS, ani roamingu.
onken pisze:Ale w PL się tego nie da używać , tylko w de
Zgadza sie z zastrzezeniem, ze roaming netu w wymiarze do 1GB dziennie juz jest. Zeby pobrac aplikacje ze Sklepu Play trzeba miec w nim konto zarejestrowane na Niemcy.
georgu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2013-02-23, 23:21
Lokalizacja: Kutno

Re: FREENET FUNK

Post autor: georgu »

Czy ktoś mógłby pomóc w zdobyciu tej karty ? Znaczy mam już aplikacje i konto na PayPal brakuje tylko adresu w Niemczech. Jeżdżę tam często ale brak stałego miejsca. Chodzi o to aby kartę przesłaną na Niemiecki adres przesłać mi do PL (oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem).
Pozdrawiam
Oxygene
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2018-06-15, 18:03

Re: FREENET FUNK

Post autor: Oxygene »

Ciekawe, a jak sie rezgnuje z tej karty? Emailem?
karep
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-01-07, 20:29

Re: FREENET FUNK

Post autor: karep »

Oxygene pisze:Ciekawe, a jak sie rezgnuje z tej karty? Emailem?

trzeba listownie - wzór jest w warunkach, które trzeba zaakceptować, przy zawieraniu umowy.
alienonet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-03-10, 10:31

Re: FREENET FUNK

Post autor: alienonet »

Czy ktoś mógłby pomóc w zdobyciu tej karty ? Mam aplikacje, jeżdże po niemczech większość dni w miesiącu ale nie mam niemieckiego adresu. Może ktoś mógłby odebrać i posłać poleconym do Polski? Zapłacę oczywiście.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: FREENET FUNK

Post autor: adziu82 »

Ogarnąłeś kogoś z adresem ?
RAW
alienonet
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-03-10, 10:31

Re: FREENET FUNK

Post autor: alienonet »

adziu82 pisze:Ogarnąłeś kogoś z adresem ?
Tak dzięki, już zamówiłem.
ODPOWIEDZ