Wybór dostawcy i sprzętu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartduc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-04-12, 16:58

Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: bartduc »

Hej, szukam dostawcy internetu dla firmy w okolicy tego miejsca 52.060849, 19.177984 . Robiłem testy T-mobile oraz Orange i pomarańczowi wygrywają prędkościa - ok 90Mbps a T-mobile ok 20Mbps. Co myślicie ofercie Orange internet LTE biurowy dla firm (pakiet 999GB)? Czy modem z ich oferty Huawei 4G Router 3 Pro da rade w tej lokalizacji?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: onken »

Na czym testowałeś ten T-Mobile ?

Chyba nie ma starterze za 5 zł z lejkiem na 15/15 :) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartduc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-04-12, 16:58

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: bartduc »

T-Mobile testowany na abonamencie dla firm - jump pro firma M. Mam jednym telefonie dwie karty SIM t-mobile i Orange.
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: Range »

Testy przeprowadz wieczorem w godz 19-22 na zewnatrz aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i speedtest przy każdym teście.
W okolicy jest także PLAY jego również warto sprawdzić

Ten B535 agreguje tylko dwa pasma proponuję zakup lepszego np B715 lub B818. Ten ostatni agreguje cztery pasma. Ale najpierw testy.

Oczywiście test na tel. z Android
Ostatnio zmieniony 2020-04-12, 17:55 przez Range, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: onken »

A ten jump nie miał przypadkiem limitu max prędkości na 20 Mb/s ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartduc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-04-12, 16:58

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: bartduc »

Nic na temat ograniczenia w jump nie wiem :/ a jakie są opinie o Orange biurowy? Daje radę, warto?
sn1p3r
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2020-03-27, 08:36

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: sn1p3r »

onken pisze:Na czym testowałeś ten T-Mobile ?

Chyba nie ma starterze za 5 zł z lejkiem na 15/15 :) ?
od kiedy tak jest? Ostatnio robiłem testy i miałem ponad 30/20
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: onken »

Każdy starter z taryfy Frii na lejek.
Może robiłeś test na taryfie data.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
bartduc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-04-12, 16:58

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: bartduc »

Testowane wieczorem, Orange ok 50Mbps, T-mobile max do 20Mbps do play nie mam dostępu na tą chwilę. Interesuje mnie internet "no limit" w teorii chyba tylko Orange biurowy spełnia te wymagania?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: piotrzet »

T-Mobile oferta dla firm. Orange masz 999 GB ale jest lejek techniczny. Nie ma możliwości wykorzystania całego pakietu z prędkością na jaką pozwala nadajnik jest sztucznie ograniczana. Na forum są szczegóły.
bartduc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-04-12, 16:58

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: bartduc »

na T-mobile znalazłem MagentaBiznes M, ale piszą że prędkość do 20Mbs, chyba trochę wolno będzie dla mnie. Czy może o innej ofercie piszesz?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: piotrzet »

Jest oferta do 60 Mb/s i bez limitu prędkości ale z kartą do telefonu. Pamiętaj też że nie są to prędkości gwarantowane.
aber18
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-03-26, 20:49

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: aber18 »

Ja korzystam z T-mobile MagentaBiznes Internet L i działa ok. Prędkości od 15-70 Mbit/s downloadu i koło 10-20 Mbit uploadu.

Duży rozstrzał w downloadzie wynika z obciążenia sieci. Pracuję główie między 8 a 17 i tak do 15 jest bardzo dobrze (download > 40 Mbit zawsze), po 15 zaczyna się spadek jednak zawsze te 15 Mbit mam (ale czasem też prawie w ogóle nie odczuwam spadku, zależy od dnia). Ten stan utrzymuje się gdzieś do 22-23. Potem znowu jest luz.
Ja agreguję pasma 800-2100, mógłbym dołączy agregację 3 pasma, zwiększając download kosztem uplaodu (pojawiają się pewne problemy).

Wracając do tematu moje aktualne statystyki z routera B715:

Bieżąca objętość: 60,33 GB Czas trwania: 02 dzień 19:11:17
Miesięczne użycie danych: 282,88 GB Czas trwania: 13 dzień 11:30:52
Łączna objętość: 450,91 GB Czas trwania: 30 dzień 07:36:10

i nie doświadczyłem żadnych lejków, w orange natomiast ponoć jest to norma. Co ciekawe niby w umowie mam prędkość do 60 Mbit ale zdarza się że działa mi szybciej.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: piotrzet »

Ale ty jedyne co możesz podać to, że nie ma lejków, a co jego obchodzą prędkości w twojej lokalizacji? Dajesz mu gwarancję, że u niego będzie działać tak samo albo i lepiej?
aber18
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-03-26, 20:49

Re: Wybór dostawcy i sprzętu

Post autor: aber18 »

Nie daje żadnej gwarancji. Po prostu informuje jak to wygląda u mnie, tak jak mówisz. Gwarancji nikt mu nie da że cokolwiek będzie dobrze działało oprócz testów w warunkach możliwie zbliżonych do końcowych.

U mnie proces testowania wyglądał tak (od początku brałem pod uwagę tylko T-Mobile z powodu braku limitów danych):

1. Zrobiłem maszt na antenę zewnętrzną.
2. Zamówiłem antenę zewnętrzną i router, od oddzielnych sprzedawców, tak aby doszły w miarę w tym samym czasie. (w celu ewentualnego zwrotu na który mamy 2 tygodnie bez podawania przyczyny przy zakupach przez internet)
3. W T-mobile wziąłem umowę PRYWATNIE bez limitu prędkości w celach testowych (t-mobile dla klientów indywidualnych daje możliwość przetestowania i zerwania umowy przez jakiś czas, na firmę nie ma takiej możliwości).
4. Testowanie różnych ustawień anteny kierunkowej i pasm w różnych porach dnia (szczególnie w tych gdzie będzie głównie wykorzystywany).
5a. W razie niezadowalających wyników odesłanie sprzętów i rozwiązanie umowy w T-mobile.
5b. W razie zadowalających wyników rozwiązanie umowy w T-mobile i podpisanie finalnej umowy na firmę
ODPOWIEDZ