Plus przedłużenie umowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ciff
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-09-04, 15:46

Plus przedłużenie umowy

Post autor: ciff »

Witam. Proszę o pomoc w sprawie doboru internetu. Mieszkam w miejscowości Papiernia (woj. Pomorskie). Kończy mi się umowa w Plusie i chciałbym się doradzić co innego wybrać. Jeśli chodzi o Plus to miałem to zasięg i prędkości były słabe. Zaproponowali mi router + antena zewnętrzna ODU-IDU. Co o tym myślicie? A może wybrać T-Mobile albo Play? Sprawdzałem mapy nadajników BTS ale nie wiem co wybrać. Zastanawiałem się na T-Mobile albo Play bo te oferują LTE (Play ma wszystkie pasma i nadajnik jest około 2km od miejsca gdzie mieszkam).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: onken »

Musisz kupić startery i testuj.
Najlepiej na jakimś dość dobrym telefonie.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ciff
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-09-04, 15:46

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: ciff »

Miałem taki pomysł żeby zakupić jakiś starter np. z Playa. Tylko zastanawiam się nad tym co mi oferuje Plus. Router z tą anteną zewnętrzną, 60 GB Pakiet podstawowy plus 450 GB Pakiet dodatkowy. Tylko co z tego jak będę miał kiepski zasięg i słabe prędkości. Mam telefon Motorola G6. Dodaje zdjęcie z aplikacji Netmonster jeśli miało by w czymś pomóc.
Screenshot_20200420-171516.png
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: Pawrzes »

Test wewnątrz czy na zewnątrz? Znikomy sygnał UMTS 900 z Lipusza...
Pozdrawiam
ciff
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-09-04, 15:46

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: ciff »

Pomiar wykonany w wewnątrz. A tutaj screen z modemu Huawei Jest jedna kreska zasięgu czasami dwie. Prędkości w dzień 2-4MB/s a w godzinach nocnych (czyli bardzo późno) 5-8 MB/s. Dwa laptopy korzystają z tego + dwie konsole. Próbowałem programem LTEWatch zmieniać pasma z których korzysta modem ale to nic nie daje. Ten zestaw ODU-IDU polepszył by zasięg? Jeszcze screen z aplikacji Netmonster gdy załapało LTE
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: Pawrzes »

Niestety na zewnątrz również bardzo słaby sygnał LTE900 które jest z reguły przeciążone (max. transfer w tym paśmie to 33 Mb/s) Skąd ten niby pakiet 450 GB? ODU-IDU praktycznie niewiele pomoże, to tylko punk przeniesienia odbioru z prawie żadnym zyskiem a sprzęt niewarty swojej ceny...

Bez przetestowania PLAY nie przedłużałbym umowy. T-Mobile lub Orange też w sumie możesz przetestować ale nadają z tego samego masztu więc zasięg też pewnie słaby. Antena zewnętrzna w Twojej lokalizacji jest konieczna, w NetMoster widać monitorowanie przez telefon śladowego sygnału LTE1800 na zewnątrz.
Pozdrawiam
ciff
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-09-04, 15:46

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: ciff »

Rozumiem. Kupię startery z każdej z sieci i sprawdzę jak to wygląda. Dobrze że jeszcze nic nie podpisywałem z Plusem. Z tym pakietem to mój błąd coś musiałem źle doczytać "Jednorazowy pakiet 450 GB na cały kontrakt". Dziękuję za pomoc i wyjaśnienie jak to wygląda.
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: Range »

Tu prośba do kolegi @Pawrzes o sprawdzenie jakie pasma ma PLAY w tym Lipuszu oraz czy tamtejsza stacja Networks po Refarmingu.

Oczywiście nie bierz tego szajsu ODU i ich tłumika imitującego antenę tylko test a później zakup routera i anteny zewnętrznej.

Testy Netmonsterem na zewnątrz i do każdego z nich speedtest wieczorny.
ciff
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2016-09-04, 15:46

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: ciff »

Screen z btsearch
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: Range »

To już widziałem bowiem to są tylko pozwolenia kolega @Pawrzes ma dojścia i pewne informacje.

Oczywiście zakup starter PLAY, na czas testu wyłącz Roaming Krajowy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: matek451 »

Sądzę ze stacja posiada 4 pasma LTE bo dosył do niej jest realizowany radiolinią 1107Mb/s z BTS-a 5GR Łubiana, z reguły stacje z taką radiolinią mają agregację 4 pasm LTE, oczywiście czekamy na potwierdzenie kolegi. Ale test NetMonsterem i tak pokaze potrzebne dane, tu nie ma nad czym myśleć tylko dziękować Plusowi i brać Play z B818, najlepiej w ofercie od DB z forum Play. To Kaszuby a tam od półtora roku rządzi Play. Stacja NetWorks po refarmingu więc działa na 3 pasmach LTE.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: onken »

Brać i cieszyć się małym limitem ;)
100 GB czy 200 poleci w 2 tygodnie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: matek451 »

A w Plusie i tak nie znasz dnia ani godziny, FUP czuwa i po tych 60GB od razu pierwszy lejek a potem rosyjska ruletka, przy około 160GB skończy się na 0,5Mb/s.
Scorpio1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-04-27, 08:22

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: Scorpio1 »

Taka uwaga poboczna - to prawda co piszecie o niższych prędkościach Plusa, ale tak ostatnio pomyślałem że wolniejsze transfery - wolniej się skończy limit ;) Plus nie ucina od razu tylko delikatnie zaczyna przycinać.
Mam możliwość przetestowania Play - jak tam jest po przekroczeniu tych 200GB? Można dokupić kolejne? Jakie na to są ceny?
Niestety przy korzystaniu z VOD limity, jakie by nie były, się szybko kończą.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: matek451 »

Po 200GB lejek 1Mb/s i opcja zakupu kolejnych 100GB za 20 zł. W Plusie gwarancję masz na pakiet podstawowy a potem FUP do którego nie ma żadnego regulaminu.
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: Maximus Magnus »

matek451 pisze:Po 200GB lejek 1Mb/s i opcja zakupu kolejnych 100GB za 20 zł. W Plusie gwarancję masz na pakiet podstawowy a potem FUP do którego nie ma żadnego regulaminu.
Jaka to oferta Play z 200 GB i możliwością dokupienia 100 GB za 20 zł.?
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: Anil321 »

200GB za 70zł ze sprzetem (bez 50/60 nie pamiętam jak to teraz wygląda) + 100GB za 20zł w miesiącu w którym wykorzystasz podstawowe 200.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Plus przedłużenie umowy

Post autor: atento »

Teraz to jest inaczej w tym PULSIE biznesu... Widzę w panelu że dodatkowy transfer to koszt 8zł za 20GB :D

Abonament podstawa 100GB kosztuje 45zł to jest taryfa internet 80 z rabatem, po tych 100GB leci 20mbps od razu, FUP niby jest ale w firmie u mnie jeszcze go nie złapali, to zwykły abonament na osobe fizyczną.

W abonamencie głosowym prywatnym mam 100GB za 12zł ile chce tych pakietów natomiast podstawa to 12GB i lejek 2Mbps bez limitu danych. W orange miałem 100GB 10zł i 5Mbps kolejne 100GB i kaplica ani tanich pakietów ani mozliwości użycia internetu normalnie

Plus cienki jest do gier oniline, ping jest większy niż u innych operatorów, w dodatku ten FUP, działa i nikt nie wie jak, co taryfa to inaczej... W ostatnich taryfach po pakiecie podstawowym od razu włącza się 20Mbps i fup nie wiadomo kiedy.

Patrzyłem nawet umowę ostatnio i nie ma nawet zapisu o tych 20mbps w regulaminie jaki dali... Jednak na stronie www jest...

PLusa lepiej raczej omijać jak to ma być internet do domu. Chyba, że nie ma innej opcji albo jako jedyny bardzo dobrze działa.
ODPOWIEDZ