Pasmo 2600Mhz

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Pasmo 2600Mhz

Post autor: MrLukaszo »

Witam,

Wiecie może jak to jest z modernizacją nadajników, jeśli chodzi o region? Ja skupię się głównie na dwóch. BTS Orange 231193 Ogrodzona, powiat cieszyński i BTS T-Mobile 131200 Kończyce Wielkie. Do niedawna jeszcze oba działały na pojedynczych pasmach. Ogrodzona - 800Mhz, Kończyce - 1800Mhz, powiat cieszyński. Jakiś czas temu, około 7-9 miesięcy nastąpił refarming i na obu pojawiły się dodatkowe pasma, oprócz 2600Mhz. W dniu dzisiejszym zauważyłem, że Kończyce Wielkie mają już pasmo 2600Mhz, Ogrodzona nadal nie ma pomimo, że już były 2 terminy uruchomienia tego pasma na nadajniku. Ostatni mi znany to 6 marca. To, że Kończyce już mają uruchomione to znaczy, że uruchamiają pasma w całym regionie? Nadajnik w Ogrodzonej jest na pozwoleniach Orange i tutaj może być problem - czas może się wydłużyć, lecz mi osobiście się wydaje, czy to nie ma znaczenia, gdyż to wszystko działa w ramach NetWorks? Nie jestem co do tego pewny, to moje zdanie. Mógłbym mnie ktoś oświecić?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Pasmo 2600Mhz

Post autor: radius »

Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Pasmo 2600Mhz

Post autor: MrLukaszo »

Nikt mi nie udzieli chociaż poglądowej odpowiedzi?
Na telepolis olali mój post.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pasmo 2600Mhz

Post autor: Pawrzes »

A skąd mamy to wiedzieć? Nie jesteśmy pracownikami operatorów. 2600 uruchamiają przeważnie na najbardziej przeciążonych stacjach więc jeśli podział pasma 1800 i refarming 2100 odciążył stację to plany uruchomienia 2600 mogą być przełożone na dalszy termin.
Pozdrawiam
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pasmo 2600Mhz

Post autor: piotrzet »

MrLukaszo pisze:Witam,

Wiecie może jak to jest z modernizacją nadajników, jeśli chodzi o region? Ja skupię się głównie na dwóch. BTS Orange 231193 Ogrodzona, powiat cieszyński i BTS T-Mobile 131200 Kończyce Wielkie. Do niedawna jeszcze oba działały na pojedynczych pasmach. Ogrodzona - 800Mhz, Kończyce - 1800Mhz, powiat cieszyński. Jakiś czas temu, około 7-9 miesięcy nastąpił refarming i na obu pojawiły się dodatkowe pasma, oprócz 2600Mhz. W dniu dzisiejszym zauważyłem, że Kończyce Wielkie mają już pasmo 2600Mhz, Ogrodzona nadal nie ma pomimo, że już były 2 terminy uruchomienia tego pasma na nadajniku. Ostatni mi znany to 6 marca. To, że Kończyce już mają uruchomione to znaczy, że uruchamiają pasma w całym regionie? Nadajnik w Ogrodzonej jest na pozwoleniach Orange i tutaj może być problem - czas może się wydłużyć, lecz mi osobiście się wydaje, czy to nie ma znaczenia, gdyż to wszystko działa w ramach NetWorks? Nie jestem co do tego pewny, to moje zdanie. Mógłbym mnie ktoś oświecić?

Pozdrawiam
Refarming to nie pojawienie się nowych pasm na stacji tylko zupełnie coś innego.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Pasmo 2600Mhz

Post autor: MrLukaszo »

piotrzet pisze:
MrLukaszo pisze:Witam,

Wiecie może jak to jest z modernizacją nadajników, jeśli chodzi o region? Ja skupię się głównie na dwóch. BTS Orange 231193 Ogrodzona, powiat cieszyński i BTS T-Mobile 131200 Kończyce Wielkie. Do niedawna jeszcze oba działały na pojedynczych pasmach. Ogrodzona - 800Mhz, Kończyce - 1800Mhz, powiat cieszyński. Jakiś czas temu, około 7-9 miesięcy nastąpił refarming i na obu pojawiły się dodatkowe pasma, oprócz 2600Mhz. W dniu dzisiejszym zauważyłem, że Kończyce Wielkie mają już pasmo 2600Mhz, Ogrodzona nadal nie ma pomimo, że już były 2 terminy uruchomienia tego pasma na nadajniku. Ostatni mi znany to 6 marca. To, że Kończyce już mają uruchomione to znaczy, że uruchamiają pasma w całym regionie? Nadajnik w Ogrodzonej jest na pozwoleniach Orange i tutaj może być problem - czas może się wydłużyć, lecz mi osobiście się wydaje, czy to nie ma znaczenia, gdyż to wszystko działa w ramach NetWorks? Nie jestem co do tego pewny, to moje zdanie. Mógłbym mnie ktoś oświecić?

Pozdrawiam
Refarming to nie pojawienie się nowych pasm na stacji tylko zupełnie coś innego.
Wiem co to refarming, nośna 3G 2100Mhz idzie na LTE 2100Mhz i rozdzielenie pasma 1800Mhz pomiędzy obu operatorów, z tą różnicą, że Kończcyce miały już rozdzielone LTE 1800, dodali 800Mhz i zastąpili nośną. W Ogrodzonej dodali 1800 - rozdzielili i zamiana nośnej. Oba nadajniki mają pozwolenia na LTE 2600. Kończyce z 3 pasmami radziły sobie o niebo lepiej niż Ogrodzona. Gdy pytałem w T-M 8 miesięcy temu czy modernizacja jest stała, czy tylko testy to stwierdzili, że modernizacja stała a w ostatnim kwartale 2019 nadajnik w Ogrodzonej ma otrzymać jeszcze 2600Mhz. W lutym pasma nadal nie było i dopytałem - datę modernizacji przeniesiono na 6 marca, niestety teraz już nie mają żadnych informacji o modernizacji a pasma nadal nie ma.

Pamiętam wyniki starych speedtestów:
Kończyce:
Około 20 w sobotę: 80Mb/s przy agregacji 2100Mhz i 800Mhz.
Ogrodzona:
Godzina ta sama: niezależnie jaka agregacja zawsze było poniżej 15Mb/s z czego co chwilę spadała do totalnego zera. Download utrzymywał się na poziomie 0,1Mb/s co sprawiało, że YouTube w 144p się buforował (utrzymywało się do po 10 minut niekiedy)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pasmo 2600Mhz

Post autor: matek451 »

Też masz problem, chcesz mieć 4 pasma w agregacji to zmień operatora.
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Pasmo 2600Mhz

Post autor: DonMattheo »

Pewnie na PLAY który w godzinach od 1 do 6 blokuje dostęp do 2600 na nadajniku o najlepszym sygnale a od 6 na kilka minut całkowicie wyłącza? Wiem, mam pozostałe 3 w agregacji ;) Tylko co mi z agregacji jak upload używa 1 pasma a potrzebuję 2600 ponieważ akurat w nocy wysyłam kopie na chmurę i tak jakoś się składa że 2600 najszybciej to robi. Wiem, takich jak ja jest promil a większość jest zadowolona jednak napiszę o tym :)
ODPOWIEDZ