Jaki internet mobilny do domu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pkpintercity
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-07, 23:30

Jaki internet mobilny do domu

Post autor: pkpintercity »

Witam, mam maly problem jestem w trakcie przeprowadzki na inne osiedle miejscowosc gliwice ul. Centaura. I mam peoblem z netem niestety vectry nie ma ani upc ani kabla od orange nic tylko lokalny internet z dziwnymi cenami za dana predkosc.
Myslalem wiec aby moze cos ogarnac z neta mobilenego ale nie mam pojecia jaki wybrac. Dodam ze mam opcje wziecia na mala firme. Co do zuzycia danych, no to netflix yt itp. Moze w przyszlosci konsola. Mieszkam w blokowisku wiec pewnie bedzie ciasno ale moze cos sie uda wykminic. Patrzac na mape bts mam pod nosem doslownie nadajnik z playa. Ogolnie mam wszedzie duzo nadajnikow z playa malo z orange pare z t mobile. Moje pytanie. Jakie sa <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> predkosci z takich mobilnych internetow ? Czy dam rade chociaz 100mb/s wyciagnac ?? Ze nirmalnie ogladac swrwisy itp. Jakie zrobic pomiary aby dobrac ewentulanie siec i sprzet do neta. Jezeli chodzi o samego playa mam router E5783b-230 i moze go by wykorzystac jak test. Wsadzic karte z playa i zobaczyc co da sie wyciagac z niego. Nie wiem jak ugrysc temat. Lokalny internet cena 150mb/s i 15mb/s wysylania za 70zl w umowie na 2 lata.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki internet mobilny do domu

Post autor: onken »

U mnie lokalny światłowód to 89 zł za 150 / 8 więc nie masz wcale tak źle ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki internet mobilny do domu

Post autor: wojteks »

Jak zrobić testy jest w co trzecim temacie na forum, poczytaj.

150/15 za 70 to normalna cena za światłowód/kabel.
Nie pomagam na PW!
pkpintercity
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-07, 23:30

Re: Jaki internet mobilny do domu

Post autor: pkpintercity »

Zrobilem testy mobilnym routerem E5783b huwaei. Pasmo 2.4ghz zapchane na maxa transfer 3Mb pobierania i tylw samo wysylania. Ale na 5ghz pustki i tak wyciagam po 8Mb sciaganie i wysylanie na poziomie 6Mb
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Jaki internet mobilny do domu

Post autor: Range »

Ale testy nie wykonuje się na tej mobilnej zabawce, tylko na telefonie z Android i aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl Test na ZEWNĄTRZ i do tego speedtest z godz 19-22. Przetestuj najpierw PLAY, starter z pakietem internetu i daj screeny.
pkpintercity
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-07, 23:30

Re: Jaki internet mobilny do domu

Post autor: pkpintercity »

Apke mam ale jakie dane z niej sa potrzebne dokladnie. Pakiet mam wiec jak cos przeloze karte
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Jaki internet mobilny do domu

Post autor: Range »

Dajesz zrzut z ekranu głównego z netmonstera i tu wstawiasz oraz speedtest. Test na zewnątrz przed testem wyłącz Roaming Krajowy na karcie Play.
MrLukaszo
Stały użytkownik forum
Posty: 74
Rejestracja: 2019-05-01, 06:54

Re: Jaki internet mobilny do domu

Post autor: MrLukaszo »

wojteks pisze:Jak zrobić testy jest w co trzecim temacie na forum, poczytaj.

150/15 za 70 to normalna cena za światłowód/kabel.
No nie wiem czy taka normalna.
U mnie już niedługo włączą światłowód - kable na słupach już są i pakiet, który jest za 69 zł oferuje 350/200.
Za 49 zł jest 150/75, opłata aktywacyjna - 1 zł.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki internet mobilny do domu

Post autor: onken »

To masz szczęście.
Tylko się cieszyć, ale uwierz, to nie jest reguła.

U mnie jak pisałem światło 150/8 za jedyne 89 zł
( przy umowie na 2 lata )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Jaki internet mobilny do domu

Post autor: Hermogenes »

U mnie 50/10 jest za 65 zł/ miesiąc, więc zostałem przy LTE . Jest podobnie a nawet lepiej za 300 zł /rok. Pozdrawiam Hermogenes
Simplus2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-05-18, 11:08

Re: Jaki internet mobilny do domu

Post autor: Simplus2 »

pkpintercity pisze:... Nie wiem jak ugrysc temat. Lokalny internet cena 150mb/s i 15mb/s wysylania za 70zl w umowie na 2 lata.
A w sumie to jakie ceny byłyby dla Ciebie "dobre"? 70PLN za światłowód jak już pisali koledzy to normalna cena, a czasem nawet atrakcyjna (np. dla mnie).
Nie wiem ile planujesz ściągać, a jednemu netflix i yt zabierają 1GB/dzień, a drugiemu 10GB/dzień. Ale jak pociągniesz 10GB w ciągu doby i będziesz musiał zapłacić za każdy GB to szybko Ci może wyjść że jednak te 70PLN to świetna cena za miesiąć downloadu bez limitu.
ODPOWIEDZ