Pomoc w wyborze operatora.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tetlej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-05-09, 14:32

Pomoc w wyborze operatora.

Post autor: tetlej »

Witam wszystkich.
Postanowiłem wreszcie zrobić porządek z moim internetem. Z kabla nie mogę założyć, radiówkę też nie chcieli bo niby drzewa zasłaniają nadajnik.
Aktualnie siedzę na aero2, kupuję sobie pakiety. Co do prędkości szału nie ma.
W tym wątku wybierałem router i antenę:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=11&t=58317

Najpóźniej we wtorek będę miał już całą instalację założoną. Tak więc czas na analizę ofert.
W odległości do 10 km mam nadajniki plusa, orange, t-mobile i 1 Playa. Wiem że najlepiej kupić sobie startery i przetestować osiągi każdego operatora.

Z ciekawszych ofert jakie znalazłem to:
Na abonament:
-Plus 50 zł za 60 GB + LTE bez końca abonament na 24 miesiące.
-Orange - 70 zł za 250 GB (darmowy transfer 0.00 - 8.00) abonament 12 miesięcy.

Na kartę:
-Play 50 zł na 30 dni 100 GB
-Aero2 50 zł na 30 dni 70 GB z max prędkością 5Mb/s
-nju mobile 30 zł na 30 dni od 40 GB do 120 GB (nie wiem czy to jest karta czy abonament) Ta oferta by mi najbardziej odpowiadała.
Mam telefon w nju i po odebraniu darmowych 18 GB internetu sprawdziłem sobie na routerze prędkości. Na parapecie za oknem osiąga do 20Mb/s. Po podłączeniu anteny powinno się poprawić. Czy nju i orange mają te same anteny? Podobny będzie transfer na obu sieciach?
Proszę o pomoc w wyborze.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc w wyborze operatora.

Post autor: wojteks »

Nju i Orange to ta sama sieć. Umowa w Nju abonament jest 1 miesięczna automatycznie się przedłużająca (nie ma cyrografu na 24 miesiące jak w Orange). Ilość danych zależy od stażu w sieci.
Nie pomagam na PW!
tetlej
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2020-05-09, 14:32

Re: Pomoc w wyborze operatora.

Post autor: tetlej »

Mam 1 kartę w nju od jakichś 2 lat. Używałem ją do nawigacji. Rok ważności konta i 1.2 zł dziennie tylko jak używam robiło robotę. Kartę używałem może do 10 razy do roku jak jechałem na wakacje. Miałem w niej włączoną usługę "im dłużej tym lepiej" i już chyba jest max bonus.
Teraz mam pytanie czy jakbym na tej karcie przeszedł na internet to od razu mi ten bonus stażu też przejdzie czy będę musiał zbierać od nowa?
ODPOWIEDZ